Sayfa 16/193 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1. Hocam diğer şirketleride incelesenizde alımlara başlasak. Yeni kront lar logolar egeenler bulsak güzel olur. Saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by ordu52 Yazıyı Oku
    Hocam diğer şirketleride incelesenizde alımlara başlasak. Yeni kront lar logolar egeenler bulsak güzel olur. Saygılar
    Fırsat buldukça çalışacağız hocam.

Ama şunu belirtmek isterim ki siz bu incelemelerden çıkan şirketlere ortak olacağım ve çok para kazanacağım diye düşünüyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Bizler sadece o tür şirketlerin nasıl bulunabileceğine dair izlenmesi gereken yolları tarif etmeye çalışıyoruz, bu gözle bakın buraya lütfen.
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

3.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Peki; ben size bir soru soracağım, bir önceki yazınızda da sanırım yazmıştınız bunu şirketin 2017 yılı ilk çaeyrek kar rakamı bir önceki yılın kar rakamı kadar. Yani şirket bir önceki yılın tamamında 6.3 milyon TL kar ederken, bu sene sadece üç ay da 6.8 milyon TL kar etmiş. Muazzam bir kar artışı diyebiliriz değilmi? Peki bu kar rakamından sonra hisse fiyatı neden hiç yükselmemiş?

Bu soruyu sayın Alican.34 ve sayın Legolas da cevaplamak isterse dinlemek isterim
    Bahsettiğiniz dönemlerdeki yüksek karlılık artışını önceden fiyatlara yansıtmıştı.
    Klasik olacak ama;
    Beklentiler yükseltir gerçekler sattırır mantığı işledi gibi geliyor bana.
    Fiyat bazlı dip yapma çalışmalarının bir son bulması,farklı bir haber üzerinden gelecek olumlu algıyla değişebilir.
    Geçen sene ilk çeyrekte,
    Büyüme potansiyeli ve temettü avantajıyla Tınaz Abi bizlere yol göstermişti.
    Yeni inci arayışında, katkı verenlere ve size tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Merhaba,
    SEKTÖRLERE GÖRE 2017 YILI TAHMİNİ DEĞER ANALİZİ
    Son 5 yıllık verilere göre hazırlanmış TAHMİNİ değerlerdir.1.Dödem reel değerleri, sonraki dönemler ise tahmini değerleri içerir.
    Bir sonraki dönem sıralamayı değiştirebilir.
    Bu listeye, Topik katılımcıları ile oluşturulan YALIN hocamın listesinden 2 şirket girdi.
    Bendeki liste 146 şirketten oluşuyor.Tüm liste içinden ise 5 şirket giriyor.
    Örnek değer analizi tablosu önceki sayfalarda KAREL için yapılmıştır.
    http://www.hisse.net/topluluk/newrep...reply&p=470077
    Bu çalışma tamamen amatörce olup fazla ciddiye almayınız.
    Kendi hesabınızı birde kendiniz yapınız.
    Hepinize bol kazançlar dilerim.

BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

5. Yalın hocam lidfa analiziniz androidden okunmuyor yazılar çok karışık tekrar koyma imkanınız varmı emekleriniz için çok teşekkür ederim saygılar.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Yalın hocam, ALARK hakkında bir çalışmanız ve görüşünüz var mı? Özellikle Cengiz İnşaat ile enerji sektörün de yatırım faaliyetleri var.

7.  Alıntı Originally Posted by YALIN Yazıyı Oku
    Peki; ben size bir soru soracağım, bir önceki yazınızda da sanırım yazmıştınız bunu şirketin 2017 yılı ilk çaeyrek kar rakamı bir önceki yılın kar rakamı kadar. Yani şirket bir önceki yılın tamamında 6.3 milyon TL kar ederken, bu sene sadece üç ay da 6.8 milyon TL kar etmiş. Muazzam bir kar artışı diyebiliriz değilmi? Peki bu kar rakamından sonra hisse fiyatı neden hiç yükselmemiş?

Bu soruyu sayın Alican.34 ve sayın Legolas da cevaplamak isterse dinlemek isterim
    Sn Alican'ın cevabına katılıyorum. Bu karlılık zaten fiyatlandı. Artı olarak halka açıklığı az bir şirket ve sektör olarak bilinmediği için kimse de ilgilenmiyor faktoring şirketleriyle. Toplam 30 milyon hisseden halka açıklığı %15 olmasına rağmen dolaşımda sadece 1.5 mn lot kadarı var. Bu hisseler dönüyor sadece piyasada ve büyük yatırımcılar hem bu sebeple hem de hissenin C grubunda işlem görmesi nedeniyle yanaşmıyorlar. Ancak tahmin ettiğimiz üzere net karında bu artış ivmesi devam eder ve Bist içinde B grubu hisse statüsüne geçerse (ki en geç 2 yıl içinde geçebileceğini şahsen umuyorum) o zaman herşey çok farklı olur.

C grubu olduğu için açığa satış da yapılamıyor ve hisse fiyatı açısından güzel bence.

2015 toplamında yaptığı yaklaşık 7 mn karı 2016 da 3 katına çıkararak 21 mn a ulaştı. Bu yıl da ilk çeyrekte yağtığı kar geçen yılın ilk çeyreğine göre 3,9 mn dan 6,8 mn a çıkararak %60 lık bir artış sağladı. Tüm gözler 2. Çeyrek sonuçlarında. Orda da güzel bir sonuç gelirse bu artışların saman alevi değil de şirketin gerçekten işini iyi yapması ve karlılığını devam ettirebilmesi adına yatırımcılara bir güven unsuru olarak yansıyabileceğini düşünüyorum.

Yazdıklarımızı zaman ayırıp okuyan ve teşekkür eden tüm arkadaşlara ben de teşekkür ediyorum. Sadece Lidfa için değil Yalın beyin seçtiği diğer hisseler için de aklınıza takılan soruları sizler de sorun ki hep beraber araştırlaım öğrenelim gerekirse şirketlere sorup işin aslını ortaya çıkaralım. Syg.

8. anele F/K: 3.92 Piyasa Değ. / Defter Değ.:0,84
    uluse F/K: 10.25 Piyasa Değ. / Defter Değ.:3,01
    sanel F/K: 70.43 Piyasa Değ. / Defter Değ.:1,08
    orge F/K : 6.72 Piyasa Değ. / Defter Değ.:2,60

Anele anelt ile birleşecek uzman anele'ye 3.88 değer biçmiş rapor cuma akşam kap'a düştü. Yukarıdaki değerler iki hafta öncesine ait. Değerleri piyasanın çok altında duruyor.

Ayrıca katarda alınmış 600 milyon dolarlık ihale var. Yaklaşık 2 aydır bu hissedeyim. Yükselecek gibi oluyor duruyor. Bu son haberin belki iyi bir etkisi gözlenebilir. Pazartesi iyi yönlü bir hareket olabilir. Sn yalın ANELE'yi de değerlendirebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Sayfa 16/193 İlkİlk ... 614151617182666116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •