Sayfa 172/1024 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    benim anladığım tl'yi kısınca tl borç almak isteyenler daha fazla faiz vermek zorunda kalıyor. tl'yi kısmalarının nedeni de tl kullanacak kişi/kurumlar tl bulamayıp elindeki dolarları bozdurmak zorunda kalsın. ama sadece dolar değil bonosu olan hisse senedi olanlar da var. bonoyu bozdurunca fiyatı düşüyor ve faizi yükseliyor. hisse senedini bozdurunca borsa düşüyor...
    Aynen benim anladığım yapılan bu.Sakıncası da yüksek faiz ve diğer dedikleriniz,yani piyasa cambazlığı yapılıyor.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Ee dolar neden cakildi o zaman?
    Büyük Türkiye'nin güçlü TL.'sı dövdü onu. Bir çaktı serdi yere.
    Reha Bey istediğiniz gibi lütfen rahat olun. Ben her şeyi okuyamıyorum zaten gözlerim bozuk

Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    doları neten 7 tl ye yüksellttin şimdi neden düşürüyosun? dünya kumarhane (zihniyet bu) birileri kaybetsin, birileri kazansın (emeksiz, neden yokken)
    Galiba fx firmaları Usdtry paritesini askıya alıyormuş.
    Kumarcılar bile isyanda kumar bu diye.

4.  Alıntı Originally Posted by TRON Yazıyı Oku
    Turizm denince aklıma geldi.
    Bugün bir bayan köşe yazarımız bir hatta beş adamızın kumar turizmine açılmasını önermiş.
    Sanırım sadece yabancı turistlere.
    Bilginiz olsun.
    destekliyorum ama çok geç kalınmış bir karar...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Akbank
    Alış: 5.72
    Satış: 5.82

6. Bayramda Trumptan bir tweet gelir mi yeni yaptirim? Yada ters kose rahip birakilir haberi

7.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    benim anladığım tl'yi kısınca tl borç almak isteyenler daha fazla faiz vermek zorunda kalıyor. tl'yi kısmalarının nedeni de tl kullanacak kişi/kurumlar tl bulamayıp elindeki dolarları bozdurmak zorunda kalsın. ama sadece dolar değil bonosu olan hisse senedi olanlar da var. bonoyu bozdurunca fiyatı düşüyor ve faizi yükseliyor. hisse senedini bozdurunca borsa düşüyor...
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Aynen benim anladığım yapılan bu.Sakıncası da yüksek faiz ve diğer dedikleriniz,yani piyasa cambazlığı yapılıyor.

Ekonomi yönetimi sermaye kontrolü uygulayarak çift kur değerli döviz kuruna geçeceğine çift faiz oranlı bir sistemi tercih etti. Swap kanalı çok hızlı daraltılıp, swap kanalındaki TL faizlerinin %35'e çıkması sağlandı ve aynı zamanda iç piyasadaki TL faizlerinin nispi olarak düşük (%20-21) kalması sağlandı.

Bu nedenle %35'lik TL faizine maruz kalan kesim (çoğunlukla yabancılar ve yabancılar ile aynı ters pozisyonda kalan bazı finans kuruluşları) tıpkı ekonomide faiz artışı olmuş gibi borsayı ve tahvili sattı.

Bu uzun süre sürdürülemez. Bir taraf diğer tarafa yakınlaşacak.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Galiba fx firmaları Usdtry paritesini askıya alıyormuş.
    Kumarcılar bile isyanda kumar bu diye.
    Nedeni 3 Eylüle kadar kaldıracın 1:1'e indirilmesi olabilir. Kaldıraç eski seviyesine gelince açabilirler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 172/1024 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •