Sayfa 178/1024 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278678 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bunun aslında devlet açısından teknik bir nedeni de var. Senin elindeki döviz zaten yurt içinde , yani seni o dövizi yurt içinde satmaya teşvik etmek yurt içi döviz likiditesini değiştirmez. Ama yabancı döviz satarsa yurt içindeki döviz likiditesi artar.

Bunu Antalya'daki otel odasının Hans'a 30 Euro'dan Ahmet'e ise 400TL'den pazarlanmasının altında yatan mantık ile benzeştirebiliriz.
    E gücü yeten dışarı para kaçırıp o dolarla bu yüzde 35 faizden faydalanmaz mı.O iş sana bana söker de herkes sen ben değil hocam.Pardon siz zaten yurtdışında yaşıyordunuz sanırım,yanlış mı hatırlıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Türkiye'de TL swap yapan kurumlar hala varmış. Siz biliyor musunuz ? nereden yaparız.
    Manuel olarak swapı bireyler de yapabilir. Ama paket olarak bankaların bunu tek bir ürün olarak satması istenmiyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    E gücü yeten dışarı para kaçırıp o dolarla bu yüzde 35 faizden faydalanmaz mı.O iş sana bana söker de herkes sen ben değil hocam.Pardon siz zaten yurtdışında yaşıyordunuz sanırım,yanlış mı hatırlıyorum.
    Parayı yurt dışına çıkarttıysan zaten devlet sana artık yabancı olarak bakıyor. Amacı zaten seni tekrar içeri çekmek.

14 sene kadar yaşadım. Şu anda çoğunlukla Türkiye'de yaşıyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Türkiye'de TL swap yapan kurumlar hala varmış. Siz biliyor musunuz ? nereden yaparız.
    Büyük paraya bankalar swap yapıyor ama hangileri inanın bilmiyorum...TL miktarınız 1 milyon üstü ise araştırıp bulabilirsiniz....Bankaların özel bankacılık bölümü bu iş için ideal.........

Anladım bankaların hoşgeldin faizi gibi.Ben bankanın 30 yıllık müşterisiyim bana vermediği faizi yeni gelene veriyor.Sırf bu nedenle tüm paramı başka yere transfer etmişliğim var.Temsilcim,bunca yıllık müşterimizsiniz x paraya bizi değiştirmeye değer mi diyor.E sen beni x paraya değiştiryorsun,parayı sokakta mı buluyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    500 000 usd karşılığı alt sınır vardı
    şimdi değişti mi bilmiyorum

ing ve burgan hatırladıklarım..

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bunun aslında devlet açısından teknik bir nedeni de var. Senin elindeki döviz zaten yurt içinde , yani seni o dövizi yurt içinde satmaya teşvik etmek yurt içi döviz likiditesini değiştirmez. Ama yabancı döviz satarsa yurt içindeki döviz likiditesi artar.

Bunu Antalya'daki otel odasının Hans'a 30 Euro'dan Ahmet'e ise 400TL'den pazarlanmasının altında yatan mantık ile benzeştirebiliriz.
    işte o zaman olması gereken faiz ne? sorunu ortaya çıkıyor.. görünen o ki şimdilik yabancıya verilen faiz çok yüksek.. bunun bir nedeni var .. bir şekilde ülkemize dolar girmeli.. buraya kadar tamam.

ama yabancıya verilen bu normal üstü faiz yine vatandaşa fatura edilecek, (başka seçenek yok) yine başa dönüyoruz.. niye bu duruma geldik, neden getirildik, GÖZ GÖRE GÖRE...

sömürü sistemi diyorum ben,, ülkemizin başına kim gelirse gelsin yabancılar sürekli bizi sömürecekler, alınterimizi, emeğimizi "BİR TIKLA" cebimizden alacaklar..

ülkeyi yönetenler de ya bunlara destek verecek , yada seyirci kalacaklar (kim gelirse gelsin) eskiden tl mevduatçı da enflasyonun üstünde bir reel getiri elde edebiliyordu,, şimdi sömürü sistemi ve/veya yöneticilerimiz daha da acımasız oldu.

gerçek enflasyonun altında bir faiz ile tasarruf yapanlarında canına okuyorlar,, şimdi hem ücretliler, hem tasarrufçular sömürülüyor.. esasen tasarrufçular da sömürülen kesimden geliyor, bir kısım sömürülen nasılsa bir baltaya sap olamam mantığı ile kazandığını yemiş, diğeri ev-bark sahibi olayım, çocuklarımın geleceği için birşeyler yapayım diye yememiş içmemiş..

allah sonumuzu hayır etsin.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    HAKEM sizi tebrik ediyorum "can alıcı" noktaları güzel yakalıyorsunuz , düşünen insansınız.. görüşlerinizin devamını dilerim , çekinmeden.

Sayfa 178/1024 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •