Sayfa 190/993 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

1. Dikkatimi cekti basliga yazayim dedim
    google pay ve ve appstore de $ kuru guncellemesi genelde fiyat harektlerinden sonra gelir.
    ozellikle google pay ve google da bu kur guncellemesi bazen 1 2 ayi bulurdu
    bugun guncelleme gelmis $ to try yaparken $ fiyatini 21.85 den hesapliyorlar
    ....

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Yazık gerçekten.
    Biz de bir gün emekli olacağız.
    Sürekli eriyen, alım gücü düşen bir emekli maaşı.
    Emeklilik sistemi catirdadi catirdayacak. Ileride duzelir mi acaba ? Emeklilik yasi 60 - 63 oldu. Yasi arttirdilar dogal olarak normali bu. 40-45 yasinda emekli olmak cok balli kaymak tatli idi.

Ornegin simdi ben 63 yasinda emekli olacagim 7200 is gununu doldurmam gerekli , 20 sene boyunca ne kadar para odemem gerekli bilmiyorum bagkurlu oldugumu varsayarsak. Bu parayi ben kendim biriktirip yatirim yapsam daha mantikli olmaz mi acaba ? Gerci bu seferde saglik harcamalari belimi buker , genel saglik sigortasi yetersiz kalir herhalde. Ileridede emeklilik sisteminin beni - bizleri memnun edecegi muamma , yatiracagim meblagi kac senede geri alirim kim bilir

Iki ucu bklu degnek hesabi , gelecegi ongormek cok zor.

Ayrica konudan bagimsiz olarak ingiltereden bir haber;

İngiltere de hayat pahalılığı: Bu çağda kimse böyle yaşamak zorunda bırakılmamalı

Ulusal Sağlık Sistemi zorlanıyor diyorlar ama bu kış yetersiz beslenme ve ısınma gibi nedenlerle kaç kişi ciğer enfeksiyonları gibi hastalıklardan hastaneye kaldırılacak?

https://www.bbc.com/turkce/haberler-...medium=custom7

3.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Emeklilik sistemi catirdadi catirdayacak. Ileride duzelir mi acaba ? Emeklilik yasi 60 - 63 oldu. Yasi arttirdilar dogal olarak normali bu. 40-45 yasinda emekli olmak cok balli kaymak tatli idi.

Ornegin simdi ben 63 yasinda emekli olacagim 7200 is gununu doldurmam gerekli , 20 sene boyunca ne kadar para odemem gerekli bilmiyorum bagkurlu oldugumu varsayarsak. Bu parayi ben kendim biriktirip yatirim yapsam daha mantikli olmaz mi acaba ? Gerci bu seferde saglik harcamalari belimi buker , genel saglik sigortasi yetersiz kalir herhalde. Ileridede emeklilik sisteminin beni - bizleri memnun edecegi muamma , yatiracagim meblagi kac senede geri alirim kim bilir

Iki ucu bklu degnek hesabi , gelecegi ongormek cok zor.

Ayrica konudan bagimsiz olarak ingiltereden bir haber;

İngiltere de hayat pahalılığı: Bu çağda kimse böyle yaşamak zorunda bırakılmamalı

Ulusal Sağlık Sistemi zorlanıyor diyorlar ama bu kış yetersiz beslenme ve ısınma gibi nedenlerle kaç kişi ciğer enfeksiyonları gibi hastalıklardan hastaneye kaldırılacak?

https://www.bbc.com/turkce/haberler-...medium=custom7
    Emeklilik yasi 63 e cikmasini anlamadim

Daha bu ay 50 yasinda bir akrabam emekli oldu maasini almaya basladi

4. HalkTv de şu malum olay vardı, sonuna kadar izleyemedim sinirden...

Ablaya telefon geliyor zırt pırt hattan düşüyor, kendinizi tanıtın dedi, dağdan girdi bayıra çıkarken ben KY dostuyum falan mevzuyu unuttuk...

Abla laf arasında o kadar ilginç şeyler söylüyor ki, moderatörün tam orayı deşmesi genişletmesi gerekiyor, orada apayrı yeni bir irin var akıtılması lazım, moderatör olayı kavrayamadığından, -çünkü dinlemiyor aslında orada mostralık duruyor, adam konuyu geçiştiriyor, konuklar desen kafalar bi milyon, mevzu ne, ne konuşuluyor, nerelere takılıp kalıyorlar.

Ama anlatılanlar fena, bir konu aslında başka konuyu açacak da, açacak adam lazım...

Dilekçeleri bekletin tarih atmayın Pt yeni şeyler anlatacağım boşa emek sarfetmeyin demiş....vay anasını sayın seyirciler...

Bu eskiden iş takipçileri vardı, tapuda, noterde, trafikte, hala var mı bilmiyorum, hayvan gibi kuyruk vardır bi girersin bi o damgalar bi bu damgalar oradan bi koşu vezneye en son müdüre damgalatırsın, ya da atarsın bi 50 TL takipçiye dosyayı alır elinden kapıda 5 dakika içinde halleder getirir....orası öyle olmuş benim anladığım...du bakali ne olacak

5.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Emeklilik yasi 63 e cikmasini anlamadim

Daha bu ay 50 yasinda bir akrabam emekli oldu maasini almaya basladi
    reha bey etrafta değil herhalde ayarını versin, hakikatten arızasın
    arkadaş sisteme yeni girenlerden bahsediyor, sen işe girişi erkekse 1988, kadınsa 1994 yılında olan birinden bahsediyorsun..

6. 2-) Mine Hanım'la eşi İbrahim Bey (Marka Yatırım Holding'in sahipleri) Ankara da SPK daki sorunlarını çözmek için bir tuzaktan diğerine düştüklerinde @serkantaranoglu ile Sheraton Otel'in lobisinde bir görüşme yapıyorlar. Ancak ilk görüşmeleri değil artık samimi olmuşlar.

3-) Hırsız danışman @serkantaranoglu, Mine Hanım'ın eşi İbrahim Bey'e 'Arabayla baş başa gezelim mi?' diyor. İbrahim Bey de 'Tabii ki' diyerek kabul ediyor. Araba ile yarım saat gezdikten sonra @serkantaranoglu: 'Benim yarına kadar 4 milyon TL bulmam lazım' diyor. İbrahim Bey de

4-)Bütün hesaplarımız blokeli. Ben nerden bu parayı bulup sana vereyim? diyor. Bunun üzerine hırsız danışman @serkantaranoglu Benim kasetim var, bunu Tayyip Bey'in önüne koyacaklar, lütfen yardım et deyince İbrahim Bey de 'Ne kaseti?' diye soruyor. Bir karı koca bunun yanına..

5-)gelmiş. Meğer bunların amacı @serkantaranoglu na tuzak kurmakmış. Bu hırsız danışman sadece hırsız da değil. Irz düşmanı adamın karısıyla yatıyor. Gerçi kadının kocası da ayrı bir deyyusu ekber. Kocası da bunları kayda alıyor (Bak vallahi diyorum).

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiy...Slider%20Haber

7. Biri de, buna 4 Milyon TL.yi getirmezsen bu kasedi Tayyip Bey'in onune koyarim diyor iyimi.

Bu danismanlari cok aradi mi acaba.

Insan merak ediyor.

8. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabı Twitter dan, 24 Ağustos ta yayımladığı videosunu alıntılayarak,

Milletin parasını çalan herkes, benim için aynıdır demiştim. Bizden yana, onlardan yana tefeci yok, hepsi millet düşmanı. Borsada soyulan küçük yatırımcı da telafi edilecek. Bu düzenden yararlanarak zenginleşen bana gelemez. Kimden yana olursa olsunlar, milletten yana değiller. dedi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/siyase...Slider%20Haber

Sayfa 190/993 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290690 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •