Sayfa 199/1023 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1929 Ekonomi buhranini okumanizi tavsiye ederim ve buhrandan nasil cikildigini. Roosvelt in NEW DEAL reform ne getirdi? Turkiye nin icinde bulundugu durum ile ilgili benzerlikler goreceksiniz. Peki Turkiye boyle bir reform yapabilir mi, iste o soru isareti.

2.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    effendy75 gönül kitabından buyurmuşsun 2001 de deval %40 diye
    bak düzeltme geldi hiiiiiç oralı bile olmuyorsun

sanırım yazması var
    okuması yok

ha bir de buna işkembeden sallamak derse biri
    hiç hiç bozulma...
    Tam rakamları yazayım 690 binden 1.350 gitti 900 de düzeltme yaptı sonra 1.650 ler görüldü.

Nedir bu adamlarin faizden bu kadar cektigi. Hayir Turkiye gelismis bir ulke olsa, dis ticaret fazlasi verse, parasi degerli olsa ve ticareti etkilesi o zaman anlarim ama Turkiye bu degil ki. Ya sen adama bir kazanc vaad etmez isen adam parasini neden senin ulkene getirsin. Ha gel yatirim yap, sirket al, konut al, is kur dese bu kezde adam diyecek ki sana neden guveneyim, hem ulkende ohal var, bana vergi anlaminda ne vaad ediyorsun, ne tur tesviklerden yararlanabilirim.

Bizim sonumuz bu adamlara kotu.

4.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    effendy75 gönül kitabından buyurmuşsun 2001 de deval %40 diye
    bak düzeltme geldi hiiiiiç oralı bile olmuyorsun

sanırım yazması var
    okuması yok

ha bir de buna işkembeden sallamak derse biri
    hiç hiç bozulma...
    2001 şubat krizinde kur hareketine bakarsanız yüzde 40 ı fazla bile söylediğimiz anlarsınız.
    burada anlatmak istediğim kriz algısının halkın üzerindeki yansıması ya da halka nasıl pazarlandığı...

sonuçta, eğer birileri kriz istiyorsa deval 40 % da olsa kriz çıkar, istemiyorsa % 100 de olsa çıkmaz..

ayrıntılara fazla takılmayınız..aslolan sonuçlardır..

5. %160 üstü deval olmuş
    %40 dan bahsediyor.
    şaka mısın sen!!??

sen bu masalları kendi zeka seviyende birilerini bul onlara anlat..

algıymış yansımaymış..
    saçmalama..

zeka özürü bu olsa gerek..

6.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    %160 üstü deval olmuş
    %40 dan bahsediyor.
    şaka mısın sen!!??

sen bu masalları kendi zeka seviyende birilerini bul onlara anlat..

algıymış yansımaymış..
    saçmalama..

zeka özürü bu olsa gerek..
    saygısızlık ve hakaret ile haklı çıkma gayreti ezik insanlarında görülür. önce okuduğunu anlamayı dene ondan sonra yorum yap.
    olayı kişiselleştirmek istemem ama sana verebileceğim en uygun cevap bu...

7.  Alıntı Originally Posted by COLOR Yazıyı Oku
    bu yazı ve dıger yazılara ıstınaden dolar 10 kurus cıkıyor ulkenın carı acıgı bankalrın dovız pozısyonlarının kapatılması hesaplara el konulması daha bır suru olmayacak seyler olacak gıbı yazan ınsanları gorunce bunlar ne ıcıyorlarda boyle dusunuyorlar dıyesım gelıyor sızın bu dedıklerınız nasıl olacak allah askına nasıl bır ruya nasıl bır senaryo gercekten ımkansızı ıstoyorsunuz gıbı gelıyor bana dogru seyler yazılıyor fakat bır suru ımkansızın ıcınde dogrularda kayboluyor ve yazık oluyor ?????
    ben kolonya içiyorum malum alkol çok pahalı. hemde ferahlıyorum!

8.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    2001 şubat krizinde kur hareketine bakarsanız yüzde 40 ı fazla bile söylediğimiz anlarsınız.
    burada anlatmak istediğim kriz algısının halkın üzerindeki yansıması ya da halka nasıl pazarlandığı...

sonuçta, eğer birileri kriz istiyorsa deval 40 % da olsa kriz çıkar, istemiyorsa % 100 de olsa çıkmaz..

ayrıntılara fazla takılmayınız..aslolan sonuçlardır..
    Yani büyüklerimiz böyle istiyor. Onun için kriz beklemek anlamsız. Olsun ben yine kendimi garanti altına alayım. Ama oranlara tekrar bir baksanız diyorum.

Sayfa 199/1023 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •