Sayfa 203/1000 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

Tüik: Dış ticaret açığı ocak-mart döneminde %117,3 arttı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Tcmb/ uysal: Koronavirüs salgınına ilişkin gelişmelere bağlı olarak küresel büyüme görünümlerindeki zayıflama derinlemektedir

uysal: Salgının küresel birnitelik kazanmasıyla birlikte gelişmekte olan ülkelerden yüksek miktarda fon çıkışları gerçekleşmiştir

uysal: Hizmetler sektörü faaliyeti mart ayında hızla zayıfladı

uysal: Normalleşme sürecine ilişkin belirsizlikler hala yüksek seyrediyor

uysal: Küresel risk iştahındaki gerilemeyle birlikte türkiye'nin ülke risk primi artarken, tl'de değer kaybı görüldü ve kur oynaklığı arttı

uysal: Tüketici kredileri mart ayı ortasından itibaren bir miktar ivme kaybederken, ticari kredirlerdeki ivmelenme devam ediyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Usdtry 6.97654321

*uysal: Merkez bankalarıyla swap ilişkilerini güçlendirme yönünde görüşmelerimiz devam ediyor

uysal: Ticaret bağımızın ve ilişkimizin güçlü olduğu merkez bankalarıyla swap görüşmelerini sürdürüyoruz, daha fazla gelişme olduğunda kamuoyuyla paylaşacağız

uysal: Böyle bir dönemde bizim de diğer merkez bankalarında olduğu gibi döviz kuru ve rezerv seviyelerinde dalgalanmalar oluyor, böyle dönemlerde gayet normal diyebiliriz

Uysal: Dalgalı kur sistemi devam ediyor, bir değişiklik yok

uysal: Rezervlerimizde bir dalgalanma söz konusu ama bunun geçici olduğunu söylemek isterim

6. baskili kur sistemi devam ediyomus…. enflasyonda yukselme riski var diyemiyolar...enflasyon 2.cevrekte hizlanabilir diyolar….yuvarlak cumlelerle ulke idare ediliyo….

Uysal: Döviz rezervlerindeki değişim, ödemeler dengesindeki değişikliklerden etkilenebiliyor

uysal: Cari dengeden rezerv üzerine çok fazla baskı gelmesini beklemiyoruz

uysal: Kurlar üzerindeki baskının da önümüzdeki dönemde azalacağını söyleyebilirim

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Uysal: Dalgalı kur sistemi devam ediyor, bir değişiklik yok

uysal: Rezervlerimizde bir dalgalanma söz konusu ama bunun geçici olduğunu söylemek isterim
    Yukarıdaki cevap Reuters muhabiri dalgalı kur rejiminde neden bu kadar yüksek miktarda dolar kamu bankaları aracılığıyla kullanıldı diye sorması üzerine geldi ..

Başkanın “dalgalı kur sistemi devam ediyor “diye bir açıklama yapmaya ihtiyacı olmamalıydı ..

Sayfa 203/1000 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •