Sayfa 268/1002 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Paranın yemediği hiç bir şey ifade etmediği bir dönem. Üstüne kıtlık var. Şuan bahar sonu kıştan kalan su ile gidiyor. Arayın sorun buğday arpa ekini varmı. Bizde hem para yok hemde kıtlık. Üstüne kimse borcunu ödeyecek durumda değil. Mecburen borçlar ötelendi. Üstüne üstlük bir de bu adamlara daha fazla borç vermek gerekir
    Sonuç:?????
    Bu yolun sonunda.!!!
    Tek adam yönetiminde.!!
    BüyükResimde Venezuela nın yumurta ikizi olacağız.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Emin olun o adamın çocukları bugün "parti torpiliyle" iş bulsalar, herkesten daha fanatik bir şekilde desteklerler.
    Karşı partilerde de aynı zihniyette olup "bir gün torpil sırası bize gelecek" diye bekleyen kitlenin de olduğunu düşünürsek, kul hakkına tamah etmeyip kendi hakkıyla bir yerlere gelmeye çalışan kesim çok azdır.

Rahmetli babamın yobaz bir akrabamızla yaşadığı bir diyalog vardı.
    Akraba diyor gel seni R partisine üye yapalım.
    Tamam yap bakalım Yaşar aga.
    Neyse babam üye oluyor sohbetlere gidiyor falan.
    Bir gün akraba diyor şimdi 1 ay doldu, aylık aidat verecen.
    Babam diyor ne aidatı? Seçimde oy veririz işte yetmez mi be Yaşar aga?
    Akraba diyor ki sen şimdi partiye her ay para verecen, parti iktidara gelince sana "daha fazlasını" verecek.

Babam öfkelenip diyor ki, nasıl "daha fazlasını"? Parti bana kimin parasını verecek? Vatandaşın parasını bana mı verecek?
    İstemem, vereceğin haram para da kalsın, parti marti de azım değil bana.

Bu hikaye benim için hep övünç kaynağı olmuştur. Ne zaman hatırlasam gözlerim dolar, ve böyle bir babaya sahip olduğum için kendimi çok onurlu ve özel hissederim.

Ben de torpili olmadığı için (ve parti marti yoluyla torpil peşinde koşmadığım için) okuduğu bölümde iş bulamayanlardanım.
    Çevremdeki düz lise mezunları torpille bankalara girerken, ben üniversite mezunu biri olarak markette paspas yaptım, çürük sebze ayıkladım.
    Adalet o gün bana lazımdı. Ama muhtemelen o sokak röportajındaki adamın umurunda bile değildi.
    Adalet şimdi ona lazım oldu, şimdi o bağırıyor.
    Güzel bir söz var. "Ayarını bozduğun kantar, gün gelir seni de tartar"
    Sayfalarca tartışmaya tüy diken güzel bir özet...... Gerisi boş işler. Hemen hemen herkes iktidardan dertli ama nasıl kurtuluruz demiyorlar , sadece nasıl nemalanırız diye düşünüyorlar. Kardeşim kırk yıllık akrabanız mı , kaldı ki 3 kuruş için kardeşini boğazlıyan milletin fertleri olarak oy verirken seni ne korkutuyor ki parti değiştemiyorsun ?

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    TGRT Süleymanci olayında beyanım yanlış Süleyman Hilmi Tunahan Zahit kotku Hilmi ışık diye devam ediyor diye karıştırdım
    Hafızaları tazeleyelim

İhlas Vakfı, Türkiye Gazetesi, holdingi, TGRT yi Enver Ören kurdu.

Enver Ören 1956 Kuleli Askeri Lisesi mezunu.
    Aytaç Yalman da 1958 Kuleli Askeri Lisesi mezunu.

Işıkçıların kurucusu Hüseyin Hilmi Işık, 1951-1959 arası Kuleli Askeri Lisesinde Öğretmen Albay, kimya öğretmeni bunların.

Edip Başer KKK olacakken tasfiye edilip Aytaç Yalman KKK yapıldı. O esnada kasaptaki ete soğan doğramayan da Genkur.

Bu muhteşem ikili üç maymunu oynarken 'Balyoz' indirildi.

Enver Ören Kuleliden sonra ayrılıyor askeriyeden, üniversiteye gidiyor, nasılsa sonrasında NATO bursu kazanıp Napoli' ye gidiyor, dönüşte öğretim üyeliği biraz. Sonra bu babasız büyüyen aileden hiç bir sermayesi olmayan kişi 15-20 yılda, 'sıfırdan', vakıf, gazete, holding, TV kanalı sahibi oluyor. İşler karışıyor oğlu yurt dışına kaçıyor, ABD vatandaşlığı alıyor v.s. v.s. Hikayedeki benzerliği fark ettiniz sanırım malumgillerle. Yani bunlar aslında diğerlerinden daha önce sirayet edenlerden, ama nasıl diyelim, 'daha normal' bunlar, diğerleri ise 'paranormal' ve daha kullanışlı.

Edip Başer, o da Aytaç' ın sınıf arkadaşı, o da onun öğrencisi...Ama anlaşılan sonradan ki bayağı erken dönemde onlardan ayrılanlardan...

Kasap çok sonraları FETÖ konularında bilgisine başvurulurken, ne alakaysa, hep Işıkçıları anlattı durdu, ben de onlardanım mı dedi, Işıkçıları anlatırken laf arasında ne kadar dindar olduğunu mu vurgulamaya çalıştı, bizim zamanımızda FETÖ yoktu mu demeye çalıştı, yoksa Aytaç'a mı sopa gösterdi, kimse anlayamadı vesselam.

Erbakan' ın dediği gibi....bunlar oluyorsa, kendiliğinden olmaz, mutlaka bunları yapan biri vardır.

Sonuç....içine ettiler güzide kurumun, hala da devam ediyorlar, ısrarla, inatla, yarışırcasına..Yeni moda da Sülümancılar...

-Evet evladım, şu yerdeki kalebodurları görüyo musun, onlar kare bir kenarı 40 cm. Hah, şimdi bize 4 adet kalebodurun çevresi kaç santimdir söyle bakayım...

-Ee..ü...ben Süleymancıyım!

-Olm onu mu soruyoruz leyn...tm...geç..
    Son düzenleme : Achiles; 22-05-2021 saat: 14:36.

4. elektrik şirketlerine vatandaşın faturalarına yansıtılarak 2 milyar tl. üzerinde pandemi yardımı yapacaklarmış

işin ilginci vatandaş faturasında ne kadar katkıda bulunduğunu dökümde göremeyecekmiş..?

5. sedat peker olayının acıga cıkmasının ardından herşeye sessiz kalınması
    ülkenin kabile devletine döndügünün resmen ispatıdır
    ne ülkede savcı kalmış nede hesap soracak halk resmen bitmişiz

6. yetkilisi yetkisizi sadece koyun gibi izliyor

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    sedat peker olayının acıga cıkmasının ardından herşeye sessiz kalınması
    ülkenin kabile devletine döndügünün resmen ispatıdır
    ne ülkede savcı kalmış nede hesap soracak halk resmen bitmişiz
    Kral ÇIPLAK diyeni.!!!
    Hemen İşten atıyorlar.!!!
    İşin tuhaf tarafı .!!!
    Hemen FETO cu damgası vuruyorlar.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Bakara makara , 1 milyonluk saat hayırsever iş adamı rıza , hakan ünvanlı Sedat peker, Rusyanın sunduğu İşıd petrolleri dosyası , mit tırları ,pudra şekeri, coincilerin malum adamın aile fotoğrafında görünmesi vs..."Şimdiye kadar ne değiştiyse bundan sonrada o olacaktır...Hepsi kayıkçı kavgası kimsenin ülkeyi yada vatandaşı düşündüğü yok....

Sonuç Halk bunu istiyorsa hep beraber yaşamak zorundayız...

Asıl mesele bu iktidarı destekleyenlerle irtibatların özellikle ticari irtibatlarımı ben koparmışsım ...Siz ne yaparsınız bilemem....

Sayfa 268/1002 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •