Sayfa 29/1032 İlkİlk ... 19272829303139791295291029 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 225 - 232 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by blu Yazıyı Oku
    8 dolardan alan ile 8 liradan satan degil de ondan. Cok vakit gecti aradan. 8 dolardan alan satmistir coktan. Ayrica Doce 1 kisi/kurum degil. Yuzlerce binlerce araci kurum / kisi /sahis /fon onun takas saklamasini kullaniyor.
    Çok doğru bir yorum. Al-sat veya sat-al yapanlar (algolar/robotlar da dahil) rayiç/spot fiyatlar üzerinden çalışıyorlar ve gün içi de dahil çok kısa vade takılıyorlar. Bunlar tahtadaki parazitlerdir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Dolar endeksi DXY sürekli değer kaybediyor ama TL karşısında dolar aslan kesiliyor. Tüm dünyada doların değer kazandığı yegane para birimleri TL, Ruble ve Iran riali. Madem FED faiz artıracak, o zaman ABD tahvilleri neden değer kazanıyor yani getirileri düşüyor?
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Hemen hemen her gün bana OFAC'ın bağlı bulunduğu ABD Hazine Bakanlığından bir mail geliyor ama beklediğim OFAC maili bir türlü gelmiyor. Bugün de New York FED ile ilgili şöyle bir mail gelmiş:

Federal Reserve Bank of New York [[email protected]]
    The Open Market Trading Desk at the Federal Reserve Bank of New York has released the following statement regarding agency mortgage-backed securities small value exercise:...........

4. Daha 2 hafta önce 26'da olan volatilite (korku) endeksi VIX bugün 14.8'de. Hemen hemen yarı yarıya düşmüş. Acaba lokomotif borsalar yaptıkları %10-12 lik bir düzeltme ile yetinip tekrar yollarına kaldıkları yerden devam mı edecekler? Şirketlerin ve özellikle de bankaların 1Ç bilançolarında açıkladıkları yüksek kârlar bu tezi destekliyor, piyasalarda armageddon (kıyamet) senaryosu şimdilik rafa kalkmış gibi gözüküyor. Ben şahsen 2018'de borsaların yönünün yukarı olmasını bekliyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by blu Yazıyı Oku
    8 dolardan alan ile 8 liradan satan degil de ondan. Cok vakit gecti aradan. 8 dolardan alan satmistir coktan. Ayrica Doce 1 kisi/kurum degil. Yuzlerce binlerce araci kurum / kisi /sahis /fon onun takas saklamasini kullaniyor.
    Sayin blu ben 2 yıldır halkdayim. 2 yıl boyunca doce ve citinin elindeki toplam lotlarin pek değiştiğini görmedim.bu durum sizin dediginizi çürütüyor bence.benim iddam ise hem doce deki hem citi deki lotlar aynı kişi yada kurum ne ise onlara ait. Hatta diğer kurumlardaki diğer 1 kac milyon lot da onlara ait. 14 lerden 9 lara nasıl geldi hatirlarsiniz. Sürekli ak yatırım sattı. 9 milyon lot civarı mal boşaltarak halkı bu hale getirdi. Bu lotlar citi den akyatirim a virmanlanmis lotlardi.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. "Iras who always kicks asses" nerede acaba? Bugün ortalıkta hiç gözükmedi.

7.  Alıntı Originally Posted by escudo76 Yazıyı Oku
    Sayin blu ben 2 yıldır halkdayim. 2 yıl boyunca doce ve citinin elindeki toplam lotlarin pek değiştiğini görmedim.bu durum sizin dediginizi çürütüyor bence.benim iddam ise hem doce deki hem citi deki lotlar aynı kişi yada kurum ne ise onlara ait. Hatta diğer kurumlardaki diğer 1 kac milyon lot da onlara ait. 14 lerden 9 lara nasıl geldi hatirlarsiniz. Sürekli ak yatırım sattı. 9 milyon lot civarı mal boşaltarak halkı bu hale getirdi. Bu lotlar citi den akyatirim a virmanlanmis lotlardi. .
    Takas dökümlerine prim vermeyin, genelde yanıltıcıdırlar. Ödünç verenlerin işlemleri orada gözükmez, eldekilerden düşüldüğü için satış olarak gözükür. Elindeki hisseleri ücret karşılığında 3, 6 veya 12 aylığına başka bir fona veya kuruma ödünç vermiş olabilir ama takasa baktığınızda bu satış olarak yansır. Bu hisseleri ödünç alan fon da "sat-al stratejisi" kapsamında satış cihetine giderek kısa vadeli treydler peşinde koşar.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    "Iras who always kicks asses" nerede acaba? Bugün ortalıkta hiç gözükmedi.
    Medwig diye birisi geldi. Sen tekrar uye olman forum kurallarina aykiri diye yazdi.Muhtemelen onu yönetime şikayet edip tekrar banlatti sanırım.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 29/1032 İlkİlk ... 19272829303139791295291029 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •