Sayfa 30/350 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon
Arama sonucu : 2797 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Ozellikle vadeli hisseler benimde ilgimi cekiyor cunku isin icine bilancoda giriyor ve analiz etmesi basitlesiyor.

Sistem sart degil bence thyao harici hacim bulmak sikintili.

Birde daha fazla hisse koymalari lazim buraya cok az sanayi hissesi var
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. benim sisteme göre tahminim o ki önümüzdeki 1 ayda bana en iyi getiriyi vadeli ereğli sunacak

sistemim en iyi thy de performans göstermiş. ergl tuprs % 50 üzerinde getiri.

thy de % 96 süre 4 ay. sinyal sayısı 74 .

şu yukarıdakı açıklamalardan sonra aklım hepten karıştı.
    .....

4.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    ben yapıyorum. derinlik ve spotu takip açısından özellikle thy çok iyi. 10 tane vadeli hissede işlemim var. ancak bendeki hisse vadeli sistemler ayda 4-5 işlemi geçmedi için kaymayı çok önemsemiyorum. lot miktarımda 20 yi geçmediği için çok ciddi sorun olmuyor. thy vadelide 100 lota kadar minimum kaymalı işlem yapılabilir bence.
    derinlik artarsa viopu iyice azaltıp hisse vadeliyi artırırım. çünkü viop30 30 hissenin ortalaması. çok basitçe anlatmak gerekirse viop sadece garan ve thy den oluşsun diyelim. garan %2 düşüyor thy ise %2 artıyor. viopta hareket %0. oysa thy ve garanda ayrı ayrı poz alınırsa her ikisinde de %2 lik hareket yakalanıyor. aynı mantığı en çok etkileyen 10 hisseye genelleyelim. benim 1 senedir vadeli hisse işlemlerindeki gözlemim vioptan daha iyi imkan sunduğu yönünde. sığlık aşılırsa tabiki çok daha iyi olur. şimdilik küçük lotlar ile denemeye devam.
    aşağıda kasım sonrası hisse vadelilerdeki işlem sonuçlarında oluşan kar var. toplamda ayırdığım sermaye kadar kazanç sağlamışım. trend olan hisselerde daha ciddi kar var. diğerleride elbet bir gün trend yapacak diye bekliyorum.

Aynen katiliyorum Sn matador38 firsat sayisi artiyor.

Hisse vadelilerine daha cok zaman ve kaynak ayirmak lazim.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Aynen katiliyorum Sn matador38 firsat sayisi artiyor.

Hisse vadelilerine daha cok zaman ve kaynak ayirmak lazim.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bu işe sistemciler el atmayınca olmayacak anlaşılan )
    .....

6. Hisselere endeks bazlı bakarsanız aslında her zaman bir trend oldugunu görürsünüz. Hisse çıkış trendindedir endeks yataydır , hisse yataydır endeks çıkış trendindedir veya ikisi zıt yönde hareket ediyordur ama birisi daha hızlıdır dogru pozisyon alınması halinde hızlı olanın yarattıgı fark bize yine kar olarak kalır

Demek istedigim slow trade ile vadeli hisselerde manuel işlem yapılabilir Ama aynı zamanda hisselerin endeks etkisi hesaplanıp elimizdki vadeli hisse degeri kadar endeks vadelide işlem açılmalıdır (Endekste long pozisyon mu yoksa short pozisyon mu açacagız derseniz ona karar vermek için ben endeks faiz ve dolar grafiklerini takip edip karar veriyorum )

Yazdıklarım sistemle bir alakası yok ama yazma sebebim 2017 ve 2018 hızlı ve gayet kazançlı geçiyor fakat yine yatay dönemler elbet olacaktır ve HİSSENİN YATAY DÖNEMİ endekse benzemez çok çabuk sıfırlatır adamı önce senaryonuz çok saglam olmalı
    Derinlik konusu bence bir şekilde çözülür

Birde vadeli hisse tarafına sizi hangi sebepler itiyor? Mesela vadeli endekste yıllık 30.000 kazanırken vadeli hisselerde 60.000 kazançmı öngördünüz?

Yanlız birçok sanayi şirketi vadelide olsaydı kötüde olmazdı hisse yerine vadeliye toplardık ekstradan faiz kazancımız olurdu

oralet hocam şöyle düşün.

biz sadece tek bir grafikte işlem yapıyoruz.

ve bunu sabit kaldıraç ile yapabiliyoruz geriye kalan para boşta duruyor.boşta derken zaten tutup 500 k yı viopa bağlayamazsınız sisteme.

diğer konu tek bir gafktense 10 farklı grafiğe hisselerin vadelerine yapabilirsek hem riskide dağıtmış oluruz bir nevi sepet olur.

yoksa 30 40 kontrat bağla dur.. senelik 30 bin puan.

hisselerde derinlik olsaydı vadelilerde.. emin ol ağırlığı para büyüklüğü bakımından hisselerde bağlardım.
    .....

birde şunu merak ediyorum sistemine güvenip 200 kontrat bağlayan varmı acaba ?
    .....

Sayfa 30/350 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •