Sayfa 305/371 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355 ... SonSon
Arama sonucu : 2961 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1. İlgisi olmaz olur mu? Zahmetin için teşekkürler.

"..."Fonun kayyum olarak atandığı şirketler ve mal varlığı değerlerinin satışı mevcut mevzuata göre koşula bağlanmıştır. Bu koşul, şirketin sürdürülebilir olmadığının bir rapora bağlanmasıdır. Bugüne kadar alınan satış kararlarında bu rapor hazırlanmış ve işlemler bu şekilde tamamlanmıştır ancak gelinen aşamada ceza davalarının 6 yıldır devam ediyor olması, bu arada şirketlerin sermaye, yatırım, AR-GE ve inovasyon gibi ihtiyaçları doğmuştur. Fonun kayyum olduğu şirketlerin çoğunda bu ihtiyaçların karşılanması mümkün değildir. Zaman geçtikçe bu nedenle şirketlerin faaliyetlerinde karlılık ve verim düşmekte ve değeri azalmaktadır.

Kanunda yazılı olan 'sürdürülebilirlik koşulu' sadece mali yapısının bozulması, nakit ihtiyacının doğması şeklinde algılandığından dolayı sürdürülebilirlik koşulunu maddeden çıkarmaktayız. Teklifle şirket ve mal varlığı değerlerinde payları bulunan, aleyhlerinde kayyumluk kararı bulunmasa dahi, mahkemece haklarında kaçak kararı verilen kişilerin bu payları kısmen veya tamamen satışı veya tasfiyesinde imkan sağlanmaktadır. Teklifle kayyum atanan şirketlerin terörle ilişkisi bulunmayan küçük ortak ve yatırımcılarına 6 yıldır yargılanmalar devam ettiğinden yerine getirilemeyen kar dağıtımının yapılmasına imkan getirmekteyiz. Bu vesileyle birçok yerli küçük ve yabancı yatırımcının mağduriyetini de ortadan kaldırmış olacağız."

2. Yukarıdaki konular 24/05' e kalmış.

"...TBMM Başkanvekili Haydar Akar, teklifin 5 maddesinin kabul edilmesinin ardından birleşime ara verdi. Akar, aranın ardından Komisyonun yerini almaması üzerine birleşimi, 24 Mayıs saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı...."

Kaynak : Anadolu Ajansı

3. Akın İpek

@akinipek01

Koza altın Himmetdede ye Katar, Gümüşhane ye 'Cengiz inşaatın ekipleri' gitmiş. Satış süreci başlamış... Yandaş marketi TMSF, seç beğen al, ne alırsan bedava. Yav, arkadaş, bir battaniye dahi bırakmaz mı insan???

ÖS 10:18 · 27 May 2022·Twitter Web App

4. Yasa bugünkü Resmi gazetede yayımlandı: RG; 28.05.2022/31849
    İkinci aşama da tamam...

5.  Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Yasa bugünkü Resmi gazetede yayımlandı: RG; 28.05.2022/31849
    İkinci aşama da tamam...
    Taşıyanlara ne mutlu... pazartesi yüksek olasılıkla tavan ama resmi gazeteden dolayı değil, Akın İpeğin tweetinden dolayı. Oklar kozal ı gösteriyor. Kozal tesislerini gezmeleri alıcıların çok anlamlı. Kozal satip kozaa aldım sanırım hata yaptım hayırlısı olsun. Düşen kağıt alınmaz giden kağıt satılmaz hep aynı hatayı yapıyorum, hayırlısı...

6.  Alıntı Originally Posted by Dre.xty Yazıyı Oku
    Düşen kağıt alınmaz giden kağıt satılmaz hep aynı hatayı yapıyorum, hayırlısı...
    Cok haklısınız , bende aynı hataları yapıyorum

Olası bir satış durumunda, KOZAL daki KOZA İpek Hold. e ait %25 oranlı hisse satışı KOZAL a sahip olmak için yeterli değil. %30 u Halka açık. %45 KOZAA(ATP İNŞ.) ait hisseler var. %25 Hazineye devrolacak Hisseler satılsa dahi YÖNETİM KOZAA da kalır. Halka açık şirketlerde %45 sahiplik oranı yeterli, halkın tamamının yönetim kurulunda hazır bulunması mümkün değil.

Satış olursa KOZA İpek Hold. hisselerinin tamamı, sadece altın grubu satılacaksa KOZAA da ki Hazineye devrolacak olan %52 KOZA İpek Holding hisselerinin satış olasılığı çok daha fazla. Hazineye buradan daha yüklü para girer, satın alan şirket yönetimlerine hakim olur.
    Son düzenleme : agg; 29-05-2022 saat: 07:52.

8. "Bir koyundan üç post çıkarmak..."
    Karmaşık hisse yapısını sadeleştirecek olursak, İPEKE ve KOZAA şirketlerindeki KOZAL paylarını çıkarınca diğer şirketlerde pek bir şey kalmaz. Üstelik ATP ve İPEK KOZA holding gibi karışık hisse dağılımları da yıllardır kafa karıştırıyordu. Şimdi bu şirketleri konsolide ederek birleştirmek ve eğer satılacaksa bu şekilde satmak daha mantıklı. Eğer İPEKE ve KOZAA gerçekte tek değerli varlıkları KOZAL dışında değerlenecek olursa şu andaki piyasa değerleri bir daha düşünülebilir.

Sayfa 305/371 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •