Sayfa 316/637 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by beyazyakalı Yazıyı Oku
    40 yasındayım suana kadar tavandan odendı dıyebılırım yaklasık 5000 gun prımım var fakat 7000 olması gerekıyor fakat ben bundan sonra tavandan odenmeyecegı ıcın burada bırakıp yas ve 4500 gun den emeklı olacagım, eger tavandan odenmeyecekse hıc odeme daha ıyı seklınde bılgı aldım. yanlıssa ustadlar duzeltsın lutfen...
    dişini sıkıp günü tamamlasan güzel olurdu...tavandan olmak koşuluyla tabii ki...ama sıkmaktan dişin kırılacaksa, o zaman boşveriyoruz...ve yaşı bekliyoruz.

ben hem kendim için, hem de tüm dostlarıma tavsiye olarak şunu söylerim...önce can, sonra canan, sonra çocukların, sonra da diğer sevdiklerin...45 yaşında kalp krizinden yakın bir akrabamı kaybettim geçen yıl...3-4 gün yas, 1-2 ay üzüntü-matem...sonra herkes hayatına devam ediyor...belki de böyle olmalı...ama kimse için kendini aşırı yıpratmaya değmez...yani, her zaman önce can demeliyiz.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    topikte çok yazdım..bazı arkadaşlar görmemişin tarlası olmuş der diye korkuyorum sakarya-akyazı da köy içi 1 dönüm kadar fınfık bahçem var, ev yapmaya müsait...Rize de babadan kalma köy içinde 3-4 dönüm kadar çay bahçesi var...yukarıda bahsi geçen zeytinlik bursa orhangazi de....yeni yapılan otobanın orhangazi çıkışına 2-3 km mesafede.

yani tarla yatırımlarını da çeşitlendirdik...zeytin, fındık, çay mahsülü alıyorum...ayrıca meyve ağaçlarımız da var bu bahçelerde, ekersen her türlü sebze vs de çok güzel olur.

tarla yatırımlarımı ulaşımı rahat ve ileride değerleme potansiyeli olan noktalara yaptım...orhangazi deki arazi köprü sonrası zaten çok değerlendi...akyazı daki yer de, gebze-akyazı kuzey marmara otoyolu bittikten sonra değerlenir...ist anadolu yakasında oturuyorum, her iki tarlaya da 1 saat civarı bir sürede gidebilirim...ileride ev yaparsam haftasonları dinlenmek için gidebilirim.

bu arada aldığımız mahsul de yanımıza kar kalacak.
    (
    3-5 sene sonra çocuklar kendi başlarına evde kalabilmeye başladıklarında, ben de 45 filan olurum...bahar aylarında gidip 1 hafta kalıp gelirim şeklinde plan yaptım....yazları zaten baba ocağına 1-2 ay gidiyorum...eskiler tebdili mekanda ferahlık vardır demişler...3 ayrı şehirde ve farklı özellikleri olan yerde ikamet edebileyim istiyorum.

ha üç evi idare etmek tabii ki masraflı olacak(biri sıfırdan yapılacak, bir diğeri ciddi bir tadilat geçirecek)...ama parayı da böyle günler ve masraflar için biriktirdik zaten...beni ve ailemi mutlu edecekse, ödediğime değecekse, sorun yok
    Öğrencilik bitmeden emeklilik hayaline başlayacağım sayenizde

Şu an burada bahsi geçen şeyler ilham kaynağı..

3.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Öğrencilik bitmeden emeklilik hayaline başlayacağım sayenizde

Şu an burada bahsi geçen şeyler ilham kaynağı..
    yazarken sizin gibi genç arkadaşları motive etmek amacındayım...bu nedenle bir erken emeklinin güncesi tarzında yazılar da yazıyorum ara ara...sizin nezdinizde forum arkadaşlarımdan ricam bu yazıları övünme vs olarak lütfen değerlendirmeyin.

mal, mülk, canımız vs neyimiz varsa Yaradan a ait, bu inançtayım ben..bugün dünyalar senin olsa, sağlıklı bir nefes kadar kıymeti olmaz bir yerde...bunun bilincinde de olmak lazım...mala mülke çok düşkün olsam garanti kazanç olan, çok iyi düzeydeki maaşı bırakıp erken emekli olmazdım zaten.

bu konuda biraz hassasım, yanlış anlaşılmasın diye açık açık yazayım dedim.

not: genç arkadaşlar için motivasyonun faydası şu...şimdiden iyi tasarruf etsinler, yatırımlarını iyi yönetsinler...ve 40 lı yaşlarda finansal özgürlüklerine kavuşsunlar..o özgürlüğe kavuştuktan sonra, kal- ya da git kararını çok daha sağlıklı verebiliyor insan.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    yazarken sizin gibi genç arkadaşları motive etmek amacındayım...bu nedenle bir erken emeklinin güncesi tarzında yazılar da yazıyorum ara ara...sizin nezdinizde forum arkadaşlarımdan ricam bu yazıları övünme vs olarak lütfen değerlendirmeyin.

mal, mülk, canımız vs neyimiz varsa Yaradan a ait, bu inançtayım ben..bugün dünyalar senin olsa, sağlıklı bir nefes kadar kıymeti olmaz bir yerde...bunun bilincinde de olmak lazım...mala mülke çok düşkün olsam garanti kazanç olan, çok iyi düzeydeki maaşı bırakıp erken emekli olmazdım zaten.

bu konuda biraz hassasım, yanlış anlaşılmasın diye açık açık yazayım dedim.

not: genç arkadaşlar için motivasyonun faydası şu...şimdiden iyi tasarruf etsinler, yatırımlarını iyi yönetsinler...ve 40 lı yaşlarda finansal özgürlüklerine kavuşsunlar..o özgürlüğe kavuştuktan sonra, kal- ya da git kararını çok daha sağlıklı verebiliyor insan.
    Sizinle ve Sn Dudu ile bakış açımız oldukça uyuşuyor; çok fazla paradan ziyade, rahatı tercih eden bir bakış açım var. Bu nedenle özel sektör veya kendi işimin sahibi olma imkanım varken; ekonomide devam edip akademik kariyer düşünüyorum. Tasarruf kısmınında ise yazılarınız oldukça motive edici. Teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim kriterlerime uyan hisseler genelde Koc, Oyak ve biraz da Sabanci hisseleri, tabii alim yerleri, sirketin yatirim doneminde ve yatirim doneminin neresinde oldugu da onemli...

Su anda elimde olanlari sayayim, takip ettigim param olsa da alsam dediklerimi de ikinci bir liste olarak koyayim.
    Elimde olanlar
    Tuprs
    Hekts
    Froto
    Asels
    Brisa
    Poltk
    Elimde olmasini istediklerim:
    Eregl
    Aygaz
    Arclk
    Cimsa
    Toaso
    Diger ilgi duyduklarim:
    Aksa
    Kords
    Soda
    Sise

Ben tutucu bir yatirimciyim, yasim geregi boyle olmak zorundayim.
    Genc olsam biraz daha fazla risk alir, temettu odemeyen, teemttuyu hizli buyume amaci ile kullanan sirketlere bakinir ve agirik verirdim.
    %100 hissedeyim zaten yeterince risk aliyorum, bari "kendime gore" riski dusuk hisselerde olayim diyorum.
    Belli bir fiyat ve endeks seviyesinden sonra artik almiyorum.
    Temettuleri kenara koyup firsat cikmasini bekliyorum ama nakit tutmakda da zorlandigimi itiraf etmem lazim.
    Asels gibi kisa surede ciddi atak yapan hisselerde "ucun biri" kuralini uyguluyorum, cunku biliyorum ki ucun birini vermeyen adam sonunda ucun birini aliyor.
    Syg,
    Çok teşekkür ediyorum açık anlatımınızdan dolayı.

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim kriterlerime uyan hisseler genelde Koc, Oyak ve biraz da Sabanci hisseleri, tabii alim yerleri, sirketin yatirim doneminde ve yatirim doneminin neresinde oldugu da onemli...

Su anda elimde olanlari sayayim, takip ettigim param olsa da alsam dediklerimi de ikinci bir liste olarak koyayim.
    Elimde olanlar
    Tuprs
    Hekts
    Froto
    Asels
    Brisa
    Poltk
    Elimde olmasini istediklerim:
    Eregl
    Aygaz
    Arclk
    Cimsa
    Toaso
    Diger ilgi duyduklarim:
    Aksa
    Kords
    Soda
    Sise

Ben tutucu bir yatirimciyim, yasim geregi boyle olmak zorundayim.
    Genc olsam biraz daha fazla risk alir, temettu odemeyen, teemttuyu hizli buyume amaci ile kullanan sirketlere bakinir ve agirik verirdim.
    %100 hissedeyim zaten yeterince risk aliyorum, bari "kendime gore" riski dusuk hisselerde olayim diyorum.
    Belli bir fiyat ve endeks seviyesinden sonra artik almiyorum.
    Temettuleri kenara koyup firsat cikmasini bekliyorum ama nakit tutmakda da zorlandigimi itiraf etmem lazim.
    Asels gibi kisa surede ciddi atak yapan hisselerde "ucun biri" kuralini uyguluyorum, cunku biliyorum ki ucun birini vermeyen adam sonunda ucun birini aliyor.
    Syg,
    Sn Dudu hisse tutma süreniz neye göre değişiyor ? Satım hedefini nasıl belirliyirsunuz? Belki de hiç satmiyorsunz? Teşekkürler

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    .yukarıda bahsi geçen zeytinlik bursa orhangazi de....yeni yapılan otobanın orhangazi çıkışına 2-3 km mesafede....
    Ben de o tarafta ufak bi zeytinlik alma hayalinde idim. Baya güzel yerler...
    500 - 1000 m2 fazlası ile yeter şekilde...
    Mümkünse gölü görecek şekilde...
    2 senedir finansal durum sorunlu olunca başka bahara kaldı...

Şuan nasıl orda fiyatlar ve zeytinlikle siz mi ilgileniyirsunuz yoksa çevreden birilerini bulabildiniz mi güvenilir?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Ben de o tarafta ufak bi zeytinlik alma hayalinde idim. Baya güzel yerler...
    500 - 1000 m2 fazlası ile yeter şekilde...
    Mümkünse gölü görecek şekilde...
    2 senedir finansal durum sorunlu olunca başka bahara kaldı...

Şuan nasıl orda fiyatlar ve zeytinlikle siz mi ilgileniyirsunuz yoksa çevreden birilerini bulabildiniz mi güvenilir?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    fiyatlar çok yükseldi tabii ki...ileride küçük bir ev yaparım diyorsanız, mutlaka resmi yola komşu olmalı....bu tür araziler köye de çok uzak değilse(yaşamayı planlıyorsanız köy merkezine 1-2 km den uzak olmaması gerekiyor)...bu tür yerlerin dönümü 70-100 bin arası.

yok ben kulübe filan yapmam...sadece günübirlik hobi bahçesi olarak kullanırım diyorsanız, yola komşu olmayan...ama gölü vs gören yerlerin dönümü 50 bin tl civarı alınabilir (içinde zeytin ağacı olanlar için yazıyorum).

Sayfa 316/637 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •