Sayfa 32/213 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Dowes

1. sayın @JonDowes

Simülasyon üzerinde düşündüklerim doğru mudur ?
    .................................................. .................................................. .

EUR/$ 1 long aldım 1.0890, çünkü kurun yükseleceğini düşünüyorum

Yaklaşık 136.000 $ lık bir işlem yapıyorum. Kontrat büyüklüğü 125.000 $
    3.410 $ teminat yatırdım

18 dolar neden kar gözüküyor ? kurun 1.0890,'a vurması yada geçmesi gerekmiyor mu ?

İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

2.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    sayın @JonDowes

Simülasyon üzerinde düşündüklerim doğru mudur ?
    .................................................. .................................................. .

EUR/$ 1 long aldım 1.0890, çünkü kurun yükseleceğini düşünüyorum

Yaklaşık 136.000 $ lık bir işlem yapıyorum. Kontrat büyüklüğü 125.000 $
    3.410 $ teminat yatırdım

18 dolar neden kar gözüküyor ? kurun 1.0890,'a vurması yada geçmesi gerekmiyor mu ?
    Pozisyonu 1,0890'dan değil 1,0885'den açmışsınız. 125.000 euroluk bir kontrat büyüklüğü için:

125.000 x 1,0885 = 136.062,50 USD ödeyeceğiniz yazıyor.

Şu anki uzlaşma fiyatı 1,08865 olduğundan, cari pozisyon profit/loss durumu =

( 1,08865 - 1,0885 ) x 125.000 = 1,5 pip x 125.000 = 18,75 USD artıda.

Verdiğiniz emir "1,0890'dan yukarıda olmadığı sürece 1 kontrat al" olduğu için o anki fiyattan gerçekleşmiş. Pozisyon açıldıktan sonra emir limit parametresinin ne olduğunun önemi yok.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

3. @JonDowes

Sütun 5 ve 6 'da yer alan "buy" ve "sell" neye göre 1 yada 0 oluyor ?

"Average price" sütunu ne anlama geliyor ?

.................................................. .................................................. .........

Aşağıdaki işlemde Stop price:1235 yaparak SELL yapıyorum fakat sistem kabul etmiyor.
    Nedeni?

Son düzenleme : inti; 12-05-2017 saat: 11:49.

4. Türkiye’de Enflasyon Dinamikleri: Tarihsel bir Muhasebe (İngilizce)

(A. Hakan Kara, Fethi Öğünç, Çağrı Sarıkaya Ekonomi Notları No. 17/03, 12 Mayıs 2017)

http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conne...konomi+notlari

5.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    @JonDowes

Sütun 5 ve 6 'da yer alan "buy" ve "sell" neye göre 1 yada 0 oluyor ?

"Average price" sütunu ne anlama geliyor ?

Aşağıdaki işlemde Stop price:1235 yaparak SELL yapıyorum fakat sistem kabul etmiyor.
    Nedeni?
    Bu platformu bilmiyorum, buys/sells ne kastediyor sadece bu resimden anlaşılamaz. Açıkta bekleyen emir miktarları olabilir.

Average price: açık pozisyonların ortalama maliyeti

Yanlış anlamadıysam, emir tipini "stop" değil "limit" seçmeniz lazım.

Kurallara AYKIRIDIR.

6. Sn jondowes,

Bankaların kredileri kalitelerine göre çeşitli sepetlerde toplayıp senetleştirebileceklerinden bahsediliyor. Banka senedi adı altında bahsedilen böyle bir durum mudur? . Ekonomi yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda, bu senetlerin likidite kontrolü amacıyla tcmb tarafından kullanılabileceği belirtiliyor.
    Buradaki kullanmak fiilinden tcmb'nin bu senetleri satın alması mı kast edilmektedir?

Likidite açığı bu şekilde kapatılırsa bu durum bir hiper enflasyona yol açmaz mı?. Likidite açığını tcmb'den bağımsız hale gelecek derecede kapatmak , tcmb'nin enflasyonla mücadele yeteneğini azaltmaz mı?

Tcmb'nin temel para arzında yapacağı böyle bir genişleme yüksek para çarpanı ile kontrolsüzce büyüdüğünde çok büyük bir geniş para arzına neden olmaz mı?

Burada 3 senaryodan bahsedersek.
    1- tcmb sorunlu kredileri içeren senetleri satın alırsa
    2- tcmb sorunlu olmayan kredileri içeren senetleri alırsa
    3- tcmb kısmen sorunlu kısmen sorunsuz kredileri mix şeklinde satın alırsa

temel ve geniş para arzı nasıl değişir, enflasyon ve kura etkisi ne olur?

NOT: geçmişte verdiğiniz yanıtlarda türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde düşük m0,m1, yüksek para çarpanı ve yüksek m3 olduğunu, gelişmiş ülkelerde ise yüksek m0,m1 ve düşük para çarpanıyla nispi düşük bir m3 olduğunu söylemiştiniz. Ekonomi yönetimi tarafından verilen örneklerde bahsedilen senetlerin avrupa ve amerika gibi gelişmiş ülkelerde de merkez bankaları tarafından satın alındığı belirtildiğine göre , tamamen farklı para çarpanına göre çalışan para arzlarına sahip dünyada rezerv paraya sahip bu ülke ekonomilerinde uygulanan sistemin Türkiye'de uygulanması durumunda benzer veya zıt ne gibi etkileri olacağını düşünüyorsunuz?

http://www.bloomberght.com/haberler/...llanilabilecek
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı:
    Canikli konuya dair "Bu banka senedi, şartlar oluştuğunda MB'nin sisteme likiedite enjekte etme aracı olarka kullanılabilecek. Yani MB de bunu istediği zaman kullanır. Biz bi araç üretiyoruz, böyle bir destek sağlaması gerektiğinde MB'nin bunu yapacak çok aracı yok. Dünya da bunu yapıyor. ABD ve Avrupa da bunu yapıyor. Gerektiği dönemlerde kullanılmak üzere bu aracı da sunmuş olacağız" yorumunu yaptı.

Hükümetin telkini ile verilen, şimdiden geri dönüşlerinde sıkıntı görünen kredilerin tamamına, enflasyonu azdırma pahasına, güvence kapısı açılmış oldu.

8. Bu olay FED’in QE programı gibi olur. Aldığı miktara göre likidite açığını kapatıp fazlasına da geçirebilir. Para arzını bu miktara göre arttırabilir. Ancak buradaki büyük sorun enflasyon değil, moral hazard denilen ahlaki tehlike.

Bir kredinin takipte olup olmaması tamamen bankanın opsiyonunda olan bir durum. Banka isterse her tür gecikmedeki krediyi “yüzdürebilir”. Sorunlu kapsamına sokmayabilir. Bu nedenle de “sağlıklı” gözüken kredileri paketleyip seküritize edebilir ve bunu bu şekilde satmayı deneyebilir. Sorunlu-sorunsuz ayrımı yapılmış bir paketi dışardan birisi satın alıp sonra yumurtaların yarısının çürük olduğunun farkına varabilir.

2008 krizini doğuran olay tam olarak buydu. Sorunlu kredileri rating kurumlarından AAA puanı aldırıp yüksek faizle sattılar. Uzun bir anlatımını kriz zamanında şurada yazmıştım.

Üstüne bir de bu paketleri TCMB’nin alması riski katlar. Her tür batığın, 90’lardaki bankaların kamu zararı vermesi gibi, devlet tarafından üstlenilmesine varan bir yol açılmış olur. Bunun kontrol ve denetimi çok dikkat ister, sıkı bir regülasyon olması gerekir.

Büyüme sorunu olan büyük devletlerin 10 yıla yakın süredir yaptığı QE programlarını bize getirmenin gerekçesi “likidite” darlığı olamaz kesinlikle. Atın kuyruğundaki sineği kovmak için atı tüfekle vurmaya benzer. Likidite açığını çözmenin çok daha az riskli ve hızlı yolları da var.

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 32/213 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •