Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: Viop - XXIX

1. Bir ekonomi gazetecisi TV'de parayı sevmek her şeyi sevmekdir veya ona benzer bir şey söylemişti sonradan tekrar duymadım. Çok fırsat geldi önüme ama elimi de uzatmadım demişti.

Para olunca insanların problemlerine ve kendi problemlerine belki çözüm olma durumu olabiliyor.

Burada akıl, mantık ve strateji ile para kazanmaya çalışanlar var, gidip birinin cebinden almak daha kolay, demek zor olana kafa yoruyorlar.

Çoğu para sahibi mükellef sofrada harcanan vakti işden çalıyor diye düşünüp doğru dürüst yemek yemiyor gibi, vakit nakittir diye de prensip var.

Yukarıdaki söz internette var mı diye baktım değişik bir yorum ile karşılaştım.

http://www.uguroral.com.tr/yazi/parayi-sevmek
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by fuzzy_logic Yazıyı Oku
    Amerika ve Avrupada 2021 ilk çeyrekte resesyon işaretleri bekliyorum. Virüs ve kapatmalarla alakalı.
    Biz bunu fırsata çevirebiliriz, ama bizde de politik belirsizlik tansiyonu giderek artacak gibi.
    2010ların ilk yarısında ucuz doları ithal tüketimle kaçırdık. ikinci yarısını konut balonu ve mega projelerle.
    Sanki 2020lerin ilk yarısını da politik savrulmalarla kaçırırız gibime geliyor.
    Açıkcası seçim bekliyorum.
    Saraylının ve ihtiyar tasmalısının fiziki ve zihni ehliyetinden şüpheliyim.
    Soysuz kıpır kıpır.
    Kıçtaroğlu'da kendini dev aynasında gören cüce.
    Akşener hep aynı tavada tirit.
    Zenda mahkumu Demirtaş'ı gene yancı aday olsun diye salabilirler.
    İmamoğlu emperyalistlerin "okumuş çocuğu"
    hem kendi partisinden, hem iktidardan ayak kaydırıcı katakullilerden sıyrılabilirse
    "sol pop" bir ikinci Çiller peri masalı bekliyorum.
    hocam grafıkler asırı sısık dow dax bana gore yuzde 5 gidemıyecek tatıldeler yılın en tepesınde haftaya asagı duzeltme beklıyorum.bıze gelınce sıyasılerden bahsetmısıssın unuttugun bırı damatvar nerede neden ansızın hastalandı vs delı sorular masallah endeksimiz tl bazlı tum zamanların zırvesı helekı kasa metelıge kursun atarken.1422 altı kapanıs yarın ıcın benı urkutuyor.dunya endekslerı elı kulagında duzeltmede 1190 lar kacınılmaz olur.

3. bilırsınız gaplar elbet alınır 1000 altıda var ama onu sımdılık askıya alıyorum.1193 ılk duzeltme yerı ve 1124 ler yıllarca asılmamıstı temkınlı olmak sart.arkadaslar 2000 yılında deprem sonrası paramı 13 kat artırmıstım acemı sansı dıyebılırız.tam tepede malları satıp paramı cekmeye gıttıgımde kafamı bırı celdı tekrar hısse aldım ettıgım karın yarısını bıraktım o hamlelle ve o yıl nerdeyse parayı bıtırdım.dikkat edın bu yukselış ozamankınden sert oldu endeks 30 harıç.acele var ciddi servrtler yapıldı ve bu mallar ılla bırılerıne verılecek duygusallıga yer yok.tecrube sabıttır ne demıs saır faız esıttır enflasyon ...

4. Rüya bu ya,
    Geçen Hz. Muhammed'i gördüm mahşer zamanı.
    Ya Muhammed senin kontenjandan bir kişi fazla cennete yazılmış bir kişi çıkarman gerekiyor dediler, çok üzüldü millet de huzursuzlandı.

Sonra biz hesap hatası yapmışız deyince herkesin yüzü güldü.

Ben de şimdi söktüğüm hardisk kutusundan eksilen bir vidaya taktım, neyse kalan 3 vida da idare ediyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5.  Alıntı Originally Posted by viopva Yazıyı Oku
    hocam grafıkler asırı sısık dow dax bana gore yuzde 5 gidemıyecek tatıldeler yılın en tepesınde haftaya asagı duzeltme beklıyorum.bıze gelınce sıyasılerden bahsetmısıssın unuttugun bırı damatvar nerede neden ansızın hastalandı vs delı sorular masallah endeksimiz tl bazlı tum zamanların zırvesı helekı kasa metelıge kursun atarken.1422 altı kapanıs yarın ıcın benı urkutuyor.dunya endekslerı elı kulagında duzeltmede 1190 lar kacınılmaz olur.
    BISTin TKURUsu varsa gavurun TESLASI var. 2,5 fabrikada 500.000 araba üretemeyen Munsk 96 fabrikada 70 milyon araba üreten FORD'un 3 misli değerine getirdi JPM.
    Para çok ve para grafiği çizer.
    Bizde BIST100 2,4-2,5 dolar olası Temmuza kadar. Aşıyı vurdurur, açılım,saçılım turizm umuduyla
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by viopva Yazıyı Oku

bu mu tarihi zirve de..!!!
    sayın logice katılıyorum net yükselen trend kolay kolay bozulmaz..
    yurt dışı balonu da mesela dow adam akıllı bozulumu covidde olduğu gibi 26 seviyeleri kırılınca olur..
    ANA TREND YÖNÜNÜ KISA DÜELTME DÜŞÜNCELERİNİZLE BOZMAYIN..!!
    DÜŞÜŞ DEMEK DOALR BAZLI BİST 39 GRAFİĞİ GİBİ DEMEK..!!
    şimdi şunu bana yorumlayınız...
    hani yurtdışı balon deniliyor ya..birde bu yurtdışı endekslerin birbirine bölüm oranı vardır..!!
    aha da grafiklerini atıyorum..!!
    ABD YANİ US30 hala 2012 DEĞERİNDE BİLE DEĞİL..!!ara da düzeltir yükselir bilemem ama..DOW ESKİ DOW DEĞİL.!!
    DAX ESKİ DAX DEĞİL..!!
    us30/NİKKEİ

us30/dax

birisi aylık grafiğe bakar 5 dakikalık düşecek der vs vs...

7. bazen şuraya cidden niye yazıyorum diyorum yav..!!
    aylık grafikten düşüş kestiren mi dersin..bir tarafa poz alıp poz tarafı yaratmaya çalışan mı dersin ne dersin..

8.  Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    bazen şuraya cidden niye yazıyorum diyorum yav..!!
    aylık grafikten düşüş kestiren mi dersin..bir tarafa poz alıp poz tarafı yaratmaya çalışan mı dersin ne dersin..
    Yaz abim yaz.
    Grafiği de gözlerine sok.
    Bu gözler neler gördü.
    Ama shortculara da çok kızma. Alalım hepimiz çıtır çıtır shortları bazen.
    Palayı en çok kızdıran trendde tersten para kazanalardır. İyice hırçınlaşır. Elini belli eder.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •