Sayfa 336/1019 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Beyaz Türk beyaz rus gibi bir şey mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Benim anladigim kadari ile, yanlis anlamis da olabilirim kusura bakmazsiniz o zaaman...

Onceki tanim: Iyi egitimli, sekuler, iyi kazanan genelde cehapeye oy veren, kiyi sehirlerinde yasayan orta sinif kitle idi...

Geldigimiz noktada uygulanan politikalarla bu kitle ne olmustur sizce??

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    mb nının açıkladığı kur esastır
    Peki diyelim ki kur %14 + %2 arttı. Gittim gişeye, gişe görevlisi bana MB kurundan hesaplayarak anapara + faiz + kur farkı toplam 10,000 TL verdi.

Ben hiç sandalyeden kalkmadan, "al kardeşim sana 10,000 TL, sen bana MB kurundan bunu dolara çevir" dediğim zaman "peki, buyrun" diyerek faiz farkını hesapladığı kurdan mı dönecek yoksa "bankamızın satış kuru budur efendim, yerseniz" mi diyecek?

3.  Alıntı Originally Posted by Fabrice Yazıyı Oku
    Peki diyelim ki kur %14 + %2 arttı. Gittim gişeye, gişe görevlisi bana MB kurundan hesaplayarak anapara + faiz + kur farkı toplam 10,000 TL verdi.

Ben hiç sandalyeden kalkmadan, "al kardeşim sana 10,000 TL, sen bana MB kurundan bunu dolara çevir" dediğim zaman "peki, buyrun" diyerek faiz farkını hesapladığı kurdan mı dönecek yoksa "bankamızın satış kuru budur efendim, yerseniz" mi diyecek?
    onu tam bilmiyorum bu hafta şubeye gittiğimde bunu soracağım adaletli olanı merkezin açıkladığı o günkü kurdan isteyenin parasını dolara çevirmesi ama bankanın kurundan da çevrilebilir ya da tekrar o günkü merkezin açıkladığı kurdan 3 aylık tekrar kkm hesabı açarsın

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim anladigim kadari ile, yanlis anlamis da olabilirim kusura bakmazsiniz o zaaman...

Onceki tanim: Iyi egitimli, sekuler, iyi kazanan genelde cehapeye oy veren, kiyi sehirlerinde yasayan orta sinif kitle idi...

Geldigimiz noktada uygulanan politikalarla bu kitle ne olmustur sizce??

Syg,
    20 yıl bir nesil demek tanımın demişmiş olması kuvvetle muhtemel.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    mb nının açıkladığı kur esastır
    mb bir gün önce 15:30 da kur açıklarken , neden bunu baz almayıp ayrıca 11 de kur acikliyor? bir gün önce açıklanan kur 15:30 a kadar olan oralara ve daha gercekci

dem de çok belirsiz nokta var

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bankaların 2021 dönemi biliançoları için son kur 31 aralıkta saat kaç alınıyor, bilen var mıdır? 18:00 mi 24 mü?
    23:59 olması lazım.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Bu haber ve gözlem çok önemli bir dönüm noktası bence.
    Dolarda bundan sonra Banka out.
    Kapalı çarşı in.

Eskisi gibi dövizde tekrar Kapalı Çarşıya hucum olur.
    Madem Bankalar Yüksek alım satım makası ile vatandaşı cezalandırıyor.
    Vatandaşda kendisi için en iyisi olanını tercih eder.
    Bankalar oldum olası hep serbest piyasadan daha yüksek oranda satış fiyatı verirken, döviz alış fiyatını ise daha düşük tutarlar.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yatirimin en iyisi gece rahat uyutanidir..

TL bir iluzyondur..

Uzun vadede hepsi biribirine yakinsar.

Syg,
    Dudu merhabaTL iluzyondur diyorsun. Sen de bizim gibi dövizde yakalandın mı? Benim dövizler aynen duruyor. Vade dönüşüm vardı. MT sine dolar 1 tl ye de düşse bozmam dedim. Ama zarar kallavi tabi. Bereket aldıklarımızdan verdik. Şimdilik tabi ilerde ne olur bilinmez.

Sayfa 336/1019 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •