Sayfa 347/1312 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by evo34 Yazıyı Oku
    Bu konuda kiracılar çok yanlış yönlendiriliyor.
    Kiracıların şunu anlaması gerek; siz kiracısınız. Ev sahibi istemediği durumda o evde oturmanız hertürlü huzursuzluğu beraberinde getirir. Kiracı kiracılığını bilmeli. Adamın milyonluk evinde ayda bin liraya oturuyorsan haddini bileceksin.
    Ha bilmezsen, kanun nizam bir yere kadar...
    AĞZINA SAĞLIK.

Ben de bunu diyorum. Ha direnirim, mücadele ederim, mahkemede kozlarımı paylaşırım diyorsan sen bilirsin..Ben o duruma kendimi düşürmem. İnsanlardan kaçan, mümkün olduğunca az muhatap olmak isteyen biriyim, bununla mı mücadele edeceğim.

Amcaoğlum emlakçı. Dediği şu. Tapudan sonra ihtarname gönder, cevabı aldıktan sonra tahliye davası aç..Uygun bir sebep (ben oturacağım, tadilat yapacağım vs) sun mahkemeye...6 ay içinde daha sonuçlanır diyor...öyle 1-2 yıl sürmüyor kesinlikle dedi...illa ki farklı tecrübeler de olabilir..bana denen bu.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    siz yine de kiracıyla çok ters düşmeyin. 90'lı yılları çabuk unuttunuz sanırım. millet zamanında ödesin de hiç zam yapmam diye dua ediyordu. kiracı işi tamamen loto totoydu. ekonominin son baharı gelmişken yeni yılda zamlarla sabit gelirlerin bütçeleri de patlayacak.

efendi gibi ödeyen tüfe zammını yapan adama çok dokunmayın, adam beşiktaş'ta oturmaz gider ayazağa'da oturur, ama çıkarken eve sizin görmeyeceğiniz 1 yıllık kira zararını verir gider.
    Yahu iyi diyorsun da..ev sahibini niye saf yerine koyuyorsun...bakın bir tane manyağa denk gelirsin, kafanı gözünü patlatır...ayaklarını kırar eline verir..iş adam öldürmeye kadar varır.

ben işi gücü yerinde bir beyaz yakanın, hapse girmeyi, yaralamalı bi vakayı göze alabileceğini sanmıyorum...göze alan varsa buyursun her türlü çirkefi yapsın..adamın evine zarar versin, beni bulamaz diye düşünürsün..yolda yürürken arkana bakarsın...ya da ben işteyken evimi bulur mu diye düşünürsün.

hayatında kavga etmemiş..bıçak-silah vs kullanmamış adam klavye başına geçince mayfa babası kesiliyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,680
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yahu iyi diyorsun da..ev sahibini niye saf yerine koyuyorsun...bakın bir tane manyağa denk gelirsin, kafanı gözünü patlatır...ayaklarını kırar eline verir..iş adam öldürmeye kadar varır.

ben işi gücü yerinde bir beyaz yakanın, hapse girmeyi, yaralamalı bi vakayı göze alabileceğini sanmıyorum...göze alan varsa buyursun her türlü çirkefi yapsın..adamın evine zarar versin, beni bulamaz diye düşünürsün..yolda yürürken arkana bakarsın...ya da ben işteyken evimi bulur mu diye düşünürsün.

hayatında kavga etmemiş..bıçak-silah vs kullanmamış adam klavye başına geçince mayfa babası kesiliyor.
    denkleme kriminal mafyatik tipleri zaten dahil etmedim. kimse başına bela almak istemez. ama evin kapılarını söken, kombiye kısa devre yaptırıp ana kartı yakan, elektrik-su tesisatına zarar veren kiracı hikayelerini çok duydum. ev sahibinin kaybedecek şeyleri olsa da hem dar gelirli hem kiracının çok kaybedecek bir şeyi olmuyor. kurumsalda çalışan beyaz yaka kiracı bulabilene ne mutlu. onlar da kendi değerinin farkında olduğu için ev sahipleri ölçülü davranmak durumunda kalıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    denkleme kriminal mafyatik tipleri zaten dahil etmedim. kimse başına bela almak istemez. ama evin kapılarını söken, kombiye kısa devre yaptırıp ana kartı yakan, elektrik-su tesisatına zarar veren kiracı hikayelerini çok duydum. ev sahibinin kaybedecek şeyleri olsa da hem dar gelirli hem kiracının çok kaybedecek bir şeyi olmuyor. kurumsalda çalışan beyaz yaka kiracı bulabilene ne mutlu. onlar da kendi değerinin farkında olduğu için ev sahipleri ölçülü davranmak durumunda kalıyor.
    Evi ya da kendini yakan kiracı da var. Ya da bebeğini damdan-balkondan sarkıtan ballici tipler de var. Ben bu başlıktaki hemen herkesin en az üni mezunu, iyi bir işi olan, devlet memuru vs olduğunu tahmin ediyorum. Şahsen kendimin yapmayacağı şeyleri, başkalarına da, böyle bir seçenek var diye sunmam.

5.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Yanlış bilgilendiriyorsunuz kardeşim.

Yeni ev sahibi kiracıyı tahliye etmek istiyorsa tahliye nedenlerinden birine dayanmak zorundadır. İhtiyaç veya esaslı tadilat gibi. Yoksa ben yeni ev sahibiyim, evden çıkmalısın gibi bir neden hukuken geçersizdir.
    Dikkatli okursanız her hangi bir yanlış bilgilendirme olmadığını görürsünüz. Ayrıca forumda "kardeşim" vs. gibi üslup hoş karşılanmıyor, seviyeyi düşürmeyelim lütfen.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Dikkatli okursanız her hangi bir yanlış bilgilendirme olmadığını görürsünüz. Ayrıca forumda "kardeşim" vs. gibi üslup hoş karşılanmıyor, seviyeyi düşürmeyelim lütfen.
    Tekrar okudum. Dediğim gibi yanlış bilgilendirmişsiniz. Kontrat bitimi de olsa yeni ev sahibinin ihtiyaç, esaslı onarım gibi. yasal tahliye nedenleri olmadan tahliye talebi asla kabul edilemez.

Yaklaşık yirmi yıldır bu forumu kullanırım. Daha önce ne "kardeşim" gibi bir hitap şeklini içeren üslubun hoş karşılanmadığını ne de böyle bir hitabın seviyeyi düşürdüğünü duymuş değilim. Ha sadece arada bir, bir iki sorunlu arızalı tiplerin sizin gibi serzenişleri olmuyor değil ama onu da "Tamam tamam öyle olsun." deyip gönüllerini hoş tutuyoruz. Sizin de gönlünüz hoş olsun beyefendi.

7. Kiracı kirasını ödüyorsa ki buna düzensiz ödeme de dahil, siz kendiniz taşınmadığınız sürece çıkaramazsınız, kiracı esnaf işlerim bozuldu düzelince ödeyeceğim derse yine çıkarmıyor hakim amca, aynı şehirde ikinci bir eviniz varsa hiçten çıkaramazsınız.
    Mahkeme kiracıyı gariban es sahibini de godoman görüyor ve taktir hakkını garibandan yama kullanıyor.
    Gerçekten mağdur ev sahibini anlayan bir hakime denk gelirsiniz o ayrı
    Hukuk kanun da yazdığı gibi olmuyor maalesef, bir kanunun altında bin tane yönetmelik,içtihat,khk vs vs var
    Tahliye anlaşmasını imzalamış kiracı imza benim değil dediğinde bile kriminali bilirkişisi dava 1 yıl uzuyor, bu dediğim çıkacağım diye imza atmış olanın davası, normalini siz hesap edin.
    Izın lafın kısası Allah kimseyi kiracıyla imtihan etmesin

8.  Alıntı Originally Posted by evo34 Yazıyı Oku
    Bu konuda kiracılar çok yanlış yönlendiriliyor.
    Kiracıların şunu anlaması gerek; siz kiracısınız. Ev sahibi istemediği durumda o evde oturmanız hertürlü huzursuzluğu beraberinde getirir. Kiracı kiracılığını bilmeli. Adamın milyonluk evinde ayda bin liraya oturuyorsan haddini bileceksin.
    Ha bilmezsen, kanun nizam bir yere kadar...
    Çok yakın zamanda yaşanılan bir örneği anlatayım.

bir tanıdık var kendisi kiraci, ev sahibi yasal kira zammından 6-7 puan fazla zam yapmasını istiyor. (150tl daha fazla.)
    kiracı olan kişi forumda da çokça yer alan çok bilmiş birinden tavsiye alıyor "sakın ekstra zam yapma, atar gider yap hiç bir şey yapamaz ev sahibinin burnunu sürteriz diye gazlıyor" bu kiracı olayı abartıp ev sahibini telefonda tacizle suçluyor tekrar aramasın diye.

ev sahibi ise bölgenin yaman emlakçılarından birine veriyor satma niyeti ile, başta kiracı evi göstermem v.s. dese de ihtarnameyi görünce mecbur gösteriyor ama alıntıladığım yazıdaki gibi burası bi ev konu aylarca sürüyor ev satıldı satılacak gösterdi gösterecek, avukatti şuydu buydu. ayrıca ev sahibinin site yönetimi ile arası iyi oradan da bunlara sıkıntı çıkarılıyor. en sonunda bunlar aylarca evlerinde stres yaşadıktan sonra kendi istekleri ile yeter artık diyip evden çıkıp gidiyorlar.

yani öyle kaybedeceği bir şeyi olmayan evde tek başına yaşayan rahat bi tipseniz ev sahibi ile kötü olun, yoksa ev sahibi ile düşman olmak size bir şey kazandırmaz.
    kiralar bölgede %100 artmışken sizden %6-7 fazla zam isteyen ev sahibine karşı ben hukuğu biliyorum seni süründürüm tavri ile gitmek ev sahibinden çok sizi gerer.

Sayfa 347/1312 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •