Sayfa 353/1032 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Yüzde yüz haklısınız. Paçal demeyelim de kademeli alim deyim. Herkesin stratejisi farklı ıste ben kendimce seviyeler belirledim. Portföyü 3 bölüp kademeli alim yapıyorum.
    Ben yanlis anlamisim, pardon. Stratejim sizin gibi. Alacak miktari belirler, belli araliklardan alirim. Yani ortalama maliyet olusur. Tek fark devamli borsada oldugumuz icin fiyat odakli trade yapmam bir kismiyla. Yani ana portfoyun maliyetini dusurtmek.

Oteki yazdiklariniz cok dogru. Tuz kokarsa yapilacak birsey yok. Ama, bankamiz 1938 senesinde Ata'nin onderliginde kuruldu. Ona birsey olmasi hukumet icin cok kotu sonuclar dogurur ayrica.

Kalıcı bir ekonomik kalkınma, sosyal denge ve toplumsal barışın korunması için uygun koşullarla esnaf-sanatkâr ve küçük meslek sahibine kaynak aktarmak ve sermaye birikimini başlatmak amacıyla Türkiye Halk Bankası 1933 tarihli ve 2284 sayılı “Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu” kapsamında kurulur, 1938 yılında faaliyete geçer. Türkiye Halk Bankası’nın kurulmasının temelinde Büyük Önder Atatürk'ün “Küçük esnafa ve büyük sanayi erbabına muhtaç oldukları kredileri kolayca ucuza verecek bir teşekkül vücuda getirmek ve kredinin normal şartlar altında ucuzlatılmasına çalışmak da çok lazımdır.” ile “Siz sanatkârların ufak dükkânları yerine muhteşem fabrikalar yapıldığını gördüğüm gün, mutluluğum en yüksek derecesini bulacaktır.” fikirleri önemli bir yer tutar ve kılavuz olur.
    Son 5-6 sene de su Zarrab olaylari yuzunden cok hirpalandi. Simdiki konjektur de ulke krize girdi, Boyle fiyatlamalar normal. Arkadaslarin dedigi gibi de beklenen global krize bir girersek, vay halimize.

Ama Zarrab'in da bir iyiligi cikti. Son tahvil ihraclari, yabanci para cinsinden borclanmasi 2015 senesinde. Oteki bankalara gore daha iyi durdu doviz olarak verilen borclarin goreceli olarak daha az olmasindan.

Surdaki pilavli'nin linkinden sonraki 5-6 sayfayi okuyabilirsin: http://www.hisse.net/topluluk/showth...12#post2182212

Su konjekturde bankalarin durumu kotu. Kur control altina alinmazsa daha da kotu olacak.
    Ama, Zarrab'dan alinti yapalim: "Gun olur devran doner, horoz domalir, tavuk gomer".

2. Işın açıkçası ben son krizi borsalar bir tepe daha yaptıktan sonra bekliyorum. Bizim endeks benim beklentime göre buralardan veya 86 84 binlerden dönecek. Ama halkbank ne yapar bilmem. Bu arada çok güldüm hay allah sizden razı olsun. ^gün olur devran döner horoz domalir tavuk gomer^🤣🤣🤣

3. Sn. Karax bankaya birşey olmaz merak etmeyin. Küçük özel bir şirket olsa şüphelenirdim ama hem kamu şirketi hem de çok büyük bir şirket, borsada işlem gören şirketleri spk filan da denetliyor, banka olduğundan bddk denetliyor, kamu şirketi olduğundan (emin değilim) belki sayıştay da denetliyordur, zaten kendi içinde sayısız denetim mekanizması var. Temel verileri doğrudur, onlara göre de banka gayet karlı, ülkenin en büyük beşinci bankası, çok sayıda iştiraki var, çok eski ve köklü bir şirket. Yani bunun batması mümkün değil, 2. dünya savaşında, kıbrıs savaşında, 1994-1998-2001-2008 ve daha bilumum krizde batmamış bir banka şimdi nasıl batık olur?
    Borsadaki çöp fiyatlaması insanı böyle düşünmeye itiyor biliyorum ama şirketten yana sorun yoktur merak etmeyin.
    Şirketin F/K oranı iki oldu, yani iki yıllık karıyla şirketi alabiliyorsun, ben başka böyle bir yatırım bilmiyorum.
    Hissede herkes zararda.
    Şu anki borsa fiyatı da gerçeklikten kopuk, ama yapacak birşey yok, piyasa şimdilik bu fiyatı uygun görüyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Ben bugün can sıkıntısından grafik bakarken öylesine matriksteki şirket kartına baktim. Piyasa değeri 1milyar 653 milyona düşmüş. Bir an düşündüm neymar barcelonadan psg ye 250 milyon euro ya (300 milyon dolara) transfer olmus. Kocaman banka diyoruz ama 5.5 neymar ediyor. Moralim çok bozuk. Hiç dip yapacağı benzemiyor. Her ay yeni bir dip. Gerçi sıfır olmasına bişey kalmadı 642 kademe. Borsa en kötü senaryoda 70 bin olsa halkbank bence sıfıra yakın olur malum betası düşerken çok yüksek.
    ronaldo daha yeni juve"ye 580 mio euro'ya gitti. 3 Ronaldo ediyor

5. Halkcilar acin bir de deutsche bank grafigine bakin biraz moral olur belki. o da tarihi diplerini yasiyor su anda.

Alıntı Originally Posted by Burak Yazıyı Oku
    Halkcilar acin bir de deutsche bank grafigine bakin biraz moral olur belki. o da tarihi diplerini yasiyor su anda.
    Doce batik bir banka zaten. Her turlu turev spekulasyonunun icinde.

Ne hesaplamalara kaldik. 1 Halk = 3 Ronaldo = 5 Neymar = 1 Real Madrid!

Papazla ilgili kotu bir gelisme mi var acaba da baski bundan? Ben OFAC'in yukarlardan karsilanacagini dusunuyorum hala.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Sn. Karax bankaya birşey olmaz merak etmeyin. Küçük özel bir şirket olsa şüphelenirdim ama hem kamu şirketi hem de çok büyük bir şirket, borsada işlem gören şirketleri spk filan da denetliyor, banka olduğundan bddk denetliyor, kamu şirketi olduğundan (emin değilim) belki sayıştay da denetliyordur, zaten kendi içinde sayısız denetim mekanizması var. Temel verileri doğrudur, onlara göre de banka gayet karlı, ülkenin en büyük beşinci bankası, çok sayıda iştiraki var, çok eski ve köklü bir şirket. Yani bunun batması mümkün değil, 2. dünya savaşında, kıbrıs savaşında, 1994-1998-2001-2008 ve daha bilumum krizde batmamış bir banka şimdi nasıl batık olur?
    Borsadaki çöp fiyatlaması insanı böyle düşünmeye itiyor biliyorum ama şirketten yana sorun yoktur merak etmeyin.
    Şirketin F/K oranı iki oldu, yani iki yıllık karıyla şirketi alabiliyorsun, ben başka böyle bir yatırım bilmiyorum.
    Hissede herkes zararda.
    Şu anki borsa fiyatı da gerçeklikten kopuk, ama yapacak birşey yok, piyasa şimdilik bu fiyatı uygun görüyor.
    Cok tesekkurler bu yazi icin. Umarim senin borsada kazancin buyuk olur. Her yazdigin ornek yazi.

8. [QUOTE=666;2403602]

Papazla ilgili kotu bir gelisme mi var acaba da baski bundan? Ben OFAC'in yukarlardan karsilanacagini dusunuyorum hala.

BUGÜN AMERİKA'DAN GELEN HEYETLE GÖRÜŞME VAR. NORMALDE 18 TEMMUZ DURUŞMA GÜNÜ. AMA TÜRK UYRUKLU ALMAN GAZETECİDE OLDUĞU GİBİ YARIN SABAH SESSİZ SEDASIZ ÇIKARIP UÇAĞA BİNDİREBİLİRLER... HAYAL KURMADAN YAŞANMIYOR.

Sayfa 353/1032 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •