Sayfa 37/106 İlkİlk ... 2735363738394787 ... SonSon
Arama sonucu : 848 madde; 289 - 296 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Sayın ctuğrul bey ,

Yazılan mesajın içine kendi cevabınızı koyu renklerle nasıl yazıyorsunuz? zahmet olmazsa ve zor bir işlem değilse bahsedebilir misiniz rica etsem?
    İlgili kişinin mesajını olduğu gibi cevapla şıkkını seçiyorum. Sonra onun mesajı içinde yazı yazmadan önce üstte bulunan menü çubuğundan B yani bold butonuna basıyorum. Aşağıdaki metin içinde imleç iki B harfi arasında yanıp sönmeye başlayınca yazıyorum. Gönderince bu kısımlar koyu renk oluyor.

Erhan beye bende cevap yazacağım ama dışarıdayım şu an

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. uzun metne sonra cevap verirsiniz.

Kısa metni cevaplarsanız çok daha hora geçecek çünkü benim sıkıntım onu anlatamamak.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. Erhan hocam;

Homemade temettü için daha bu sabah bir örnek hazırladım.....kiii birden şunun farkına vardım :

Hazırladığım örnekte vergi yoktu , ama gerçek hayat öyle mi? borsamızda şu an hisse alım satımına vergi yok ama bir süre önce vergi ödememek için EN AZ 1 YIL ELDE TUTMA SÜRESİ GEREKİYORDU, Eğer bu süreden önce hisselerini satarsan %15 kazanç vergisi veriyordun...

--vergi oluşturmayan elde tutma süresi 18 ay olursa ,ya da

--vergi oluşturmayan Elde tutma süresi 1 yıl ama, şirket daha önce temettü tarihi açıklarsa “temettü verilmeden önce satıp, temettü sonrası tekrar almak” durumunda da vergi+alım-satım ücreti ödemek gerekir.

(2. senaryoya örnek olarak alkim geçen yıl 25 mayısta verdiği temettüyü bu yıl 5 mayısta verdi ve bu tarihler arasında %100 civarı getirisi var).

4. yazılarınız süper , üslubunuz daha da süper olmuş...ellerinize sağlık....

Üstadlar yardımınıza ihtiyacım var : 1. Ve 2. Cümleyi tekrar yazdım ; ya da anlamlı olmaları için nasıl yazmalıyım? Anlamlı hale getirmeme yardım edermisiniz? Yani soruları öyle bir sorun ki, okuyan kişi temettü dağıtmanın ;

a) Mantıksız,
    b) Dezavantajlı
    c) Etkisiz olduğu konusunda bir fikre varsın.

1-Şirket temettü dağıtınca STOPAJ öder, ayrıca temettü alan yatırımcı aldığı temettünün belli tutarının üstünde kalan kısım için ayrı bir vergi daha öder. (örnek olarak ben %15 stopaj kesilmiş olarak 500.000 TL temettü aldım....ctugrulun verdiği linkteki tabloya göre gelir vergisi de ödemek zorunda mıyım? zorundayım...)

2- TEORİK BİR ÖRNEK OLARAK Yatırım yapmayı düşünen bir Şirket, yapacağı yatırımın finansmanını %50 iç % 50 dış kaynak olarak planladı VARSAYALIM. TEORİK OLARAK (DÜZ MANTIKLA) Bu şirket eğer temettü dağıtmasaydı yatırımının % 100 ünü kendi kaynaklarıyla yapabilirdi. Böylece en azından extra faiz ödemezdi.(teorik olarak)

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Temettü etkisizliği konusu başka bir konudur.

yatırımcıların kendileri tarafından yaratılan temettü ile Temettü ihtiyacı giderilebildiği için temettü etkisizdir.

Sayfanın başlıgı bu ve bu anlatılıyor burada peki bu ne demek temettüyü yatırımcılar nasıl yaratabiliyor bunu biliyormusunuz ? asıl en önemli soru bu bunu bilen arkadaşlar var mı ? BEn 200 adet gönderirinin hepsini SADECE VE SADECE TEMETTÜNÜN YATIRIMCILAR TARAFINDAN YARATILABİLDİĞİNİ ANLATMAK İÇİN YAZDIM.

@ctugrul hocam ve DRZIM hocam sizlere soruyorum yatırımcılar kendileri yanı bızler temettüyü nasıl yaratabiliyoruz ? bana bir örnekle acıklarmısınız. örnegınızın bırınde temettü dağıtın bırınde de yatırımcılar temettü yaratsın.
    Erhan bey, 285 ileti sonra açtığınız temettü etkisizliği nedir konusuna bir tanımlama getirmiş oldunuz. Gerek okuyanlar gerek biz yazanlar konuyu farklı mecralara götürüp durmuşuz meğersem.

Sizin temettü etkisizliği tanımınızdan benim anladığım şu; "Yatırımcıların kendileri, ellerinde bulunan hissenin verdiği temettü miktarı kadar rakamı kendileri de üretebilirler"

Anladığım tanım doğruysa, bir itirazım yok, zira matematiksel olarak mümkün olan bir şey.
    Şöyle örneklemeye çalışayım.

Diyelim ki A şirketini hisse başına 1 TL temettü dağıtacak ve benim elimde 10.000 hisse var. Hisseninde temettüden önceki son fiyatı 4TL. Dolayısı ile eğer temettü alırsam ben 10.000TL alırım. Ama almayayım dersem; son gün fiyat henüz 4 TL iken 2500 adedini satarım kendime 10.000TL kaynak yaratırım.

Bu olmayacak şey değil. Ancak bana göre sürdürülebilir değil. Niye mi? Diyelimki bu hisse her sene 4 TL'ye yükselip 1 TL temettü veriyor. Bakın seneler bazında işlem nasıl oluyor;
    Aşağıda kullandığım kısaltmaların açıklamaları şöyle.
    TÖHA : Temettü öncesi hisse adedim
    TSHA : Temettü sonrası hisse adedim
    TÖHF : Temettü öncesi hisse fiyatı
    TSHF : Temettü sonrası hisse fiyatı

1. sene
    TÖHA: 10.000 TSHA : 7500
    2. sene
    TÖHA : 7500 TSHA: 5000
    3. sene
    TÖHA : 5000 TSHA: 2500
    4. sene
    TÖHA : 2500 TSHA: 0

Bu arada temettü alan adamın hisse adedi hep aynı kalıyor.
    Hadi bu her sene temettü öncesi 4 TL. 1 TL temettü verdi 3TL'ye düştü örneği haksız bir örnek oldu diyelim. Başka bir örnek verelim.

Yine A hissesi. Bu sefer ilk sene fiyatı 4 TL ve şirket politikası gereği her sene karının %25'ini veriyor. Ayrıca piyasa A hissesini her sene sürekli %40 artış yönünde fiyatlıyor.

1. sene
    TÖHF :4 TÖHA:10.000 TSHF: 3 TSHA: 7500
    2. sene
    TÖHF :4.2 TÖHA: 7500 TSHF: 3.15 TSHA: 5000
    3. sene
    TÖHF: 4.41 TÖHA: 5000 TSHF: 3.31 TSHA: 2500
    4. sene 4.64 2500 3.48 0

Birde %40 hisse fiyatı artışı %20 temettü dağıtımı ile deneyelim.

1. sene
    TÖHF : 4 TÖHA: 10.000 TSHF: 3.2 TSHA: 8000
    2. sene
    TÖHF: 4.48 TÖHA: 8000 TSHF: 3.56 TSHA: 6000
    3. sene
    TÖHF: 5.02 TÖHA: 6000 TSHF: 4.02 TSHA: 4000
    4. sene
    TÖHF: 5.63 TÖHA: 4000 TSHF: 4.5 TSHA: 2000
    5. sene
    TÖHF: 6.3 TÖHA: 2000 TSHF: 5.04 TSHA: 0

Umarım hesaplar doğrudur. Bu örnekler değişik şekillerde çoğaltılabilir.
    Ama sonuçta evet yatırımcı, dağıtılan temettüyü almak yerine hisse satarak temettü kadar gelir yaratabilir.

6. Cool

Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    yazılarınız süper , üslubunuz daha da süper olmuş...ellerinize sağlık....

Üstadlar yardımınıza ihtiyacım var : 1. Ve 2. Cümleyi tekrar yazdım ; ya da anlamlı olmaları için nasıl yazmalıyım? Anlamlı hale getirmeme yardım edermisiniz? Yani soruları öyle bir sorun ki, okuyan kişi temettü dağıtmanın ;

a) Mantıksız,
    b) Dezavantajlı
    c) Etkisiz olduğu konusunda bir fikre varsın.

1-Şirket temettü dağıtınca STOPAJ öder, ayrıca temettü alan yatırımcı aldığı temettünün belli tutarının üstünde kalan kısım için ayrı bir vergi daha öder. (örnek olarak ben %15 stopaj kesilmiş olarak 500.000 TL temettü aldım....ctugrulun verdiği linkteki tabloya göre gelir vergisi de ödemek zorunda mıyım? zorundayım...)

2- TEORİK BİR ÖRNEK OLARAK Yatırım yapmayı düşünen bir Şirket, yapacağı yatırımın finansmanını %50 iç % 50 dış kaynak olarak planladı VARSAYALIM. TEORİK OLARAK (DÜZ MANTIKLA) Bu şirket eğer temettü dağıtmasaydı yatırımının % 100 ünü kendi kaynaklarıyla yapabilirdi. Böylece en azından extra faiz ödemezdi.(teorik olarak)
    Sayın Drizm,
    Ben size bu konuda yardımcı olamam, zira temettünün mantıksız, dezavantajlı yada etkisiz olduğuna inanmıyorum.
    Size bu konuda olsa olsa Erhan bey yardımcı olabilir

7. Birbirine hocam deme olayi ilk olarak Odtü ogrencileri arasinda cikmis. Herkesin birbirinden ogrenecegi seyler oldugu icin ogrenciler hem hocalarina hem birbirlerine hocam diye hitap etmeye baslamis ve ordan tum ulkeye yayilmis.

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    c tugrul hocamızın dediği gibi bu konu çok çok derin bir konu bu sebeple buffet 3 sayfa ile anlatmıştır. Hem matematikle anlatmış hemde neden dağıtmadığını açıklamış arif ünverin konuk oldugu programda özet çıkardıklarında özette ne demişler yayında gördünüz.

"Bir şirketin yönetimi öncelikle yeni yatırımları araştırmalı. Temettü ödemektense karı yeniden yatırıma yönlendirmek uzun vadede hissedarlara daha çok şey kazandırır. Hissedarlarımız temettü almadıkları için şimdi DAHA ZENGİNLER."

Malum bahsi geçen şirkete geçince bu sadece diğer arkadaşlarımızın da farkedebildiği için örneklenmiştir bu şekilde yapan başka firmalarda vardır. Yani örnek sadece bir hisse değildir. İşini sağlıklı yapıp sağlıklı şekilde temettü dağıtanda vardır. Genelleme değil sadece kötü kullanılabildiğininde örneklenmesi için verilmiştir malum senet örneği.

BU TOPİĞE İLK YAZDIĞIM YAZILARDA KONUNUN KALIPLARA SOKULAMIYACAĞINI BELİRTMİŞTİM. HALEN AYNI ŞEYİ SÖYLÜYORUM. BUNUN EN GÜZEL ÖRNEĞİ BUFFET'İN KENDİSİDİR ZATEN. COLA VE GİLETTEN ÇATIR ÇATIR 30 YILDIR TEMETTÜLERİNİ ALIR. AMA KENDİ ŞİRKETİ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA TERSİNİ YAPABİLİYOR GÖRDÜĞÜNÜZ ÜZERE.

BİR ELİN 5 PARMAĞI BİR DEĞİL. PİYASADADA AHLAKLI FİRMA, ETİK FİRMA , İYİ FİRMA VEYA TAM TERSİ AHLAKSIZ VE KÖTÜ FİRMALARDA VAR. TEMETTÜ DAĞITIP KREDİ KULLANARAK KÖTÜ YÖNETENDE , TEMETTÜSÜNÜ ÇATIR ÇATIR DAĞITIP AMA YENİ YATIRIMLAR İÇİN KREDİ KULLANIPTA İŞİNİ SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ SAĞLIKLI YAPANDA.

DOLAYISI İLE HER İKİ UÇTADA ÖRNEKLER ÇOKTUR. BU ÖRNEKLERLE KİMSE KİMSENİN DÜŞÜNCELERİNİN YANLIŞLIĞINI KANITLAYAMAZ.

HABİRE DİYORUM YA MANZARAYA BAKTIĞIN YERE GÖRE GÖRDÜĞÜN DEĞİŞİR DİYE İŞTE BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM

Krediye karşı değiliz kredi kullanılsın hatta eğer kredi maliyetleri çok uygunsa hazır nakti kullanmak yerine kredi kullansın bunda bir sakınca yok fakat şirketin kasasındaki parayıda dışarı çıkarmasın içerde tutsun. İşler kötü gittiğinde ekonomi çöktüğünde buradaki hazır kasadaki parası ile yatırımını değerlendirsin. kriz yılı tam bir fırsat yıldır nakit bulmak zordur. Kredi bulmakta öyle. Kriz zamani şirket içindeki para ile çok iyi fırsatlar bulup yatırım yapabilir. Kasada duran fazla para herzman iyidir. Uzun vadeli yatırımcıların bir çoğu herzman kenarda para bırakmak ister karşılarına iyi bir fırsat çıkarsa kriz gibi bu nakitlerini ucuz fiyattan hisse alabilmeye çabalarlar tüm yatırımlarını hisse senedine gömüp kriz çıkarsa kredi çekerim diyen bir uzun vadeciye pek rastlamadım.

ERHAN BEY SÖYLEDİĞİNİZ HİÇ BİR ŞEY MANTIKSIZ DEĞİL. HER CÜMLESİ DOĞRU. ANCAK PİYASA FİYATLAMASI DİYE BİR OLGUDAN BAHSEDİP DURUYOUZ SÜREKLİ. ŞİRKETİN KASASI PARA DOLU OLSADA PİYASA O DOĞRULTUDA FİYATLAMAYABİLİYOR. DOLAYISI İLE SIRF BİR FİRMANIN KASASI DOLU DİYE FİYATININ YÜRÜYÜP GİDECEĞİNİN GARANTİSİ YOK. AMA TEMETTÜ DAĞITIMININ, DOĞRU VEYA YANLIŞ SEBEPLERDEN FARKETMEZ, YATIRIMCIDA POZİTİF BİR ALGI YARATTIĞI VE FİYATLARI YUKARI ÇEKEBİLDİĞİ BİR GERÇEK.

BU YÜZDEN, SADECE SİZİN SÜREKLİ HAKLI OLARAK VURGULADIĞINIZ, FİYAT HAREKETLERİNDEN PARA KAZANMA KONUSUNADA POZİTİF KATKISI OLAN BİR UYGULAMADIR BENCE TEMETTÜ DAĞITIMI.

SOnra temettü sanki sadecfe bizler için dağıtılıyormuş gibi düşünülmekte. Temettü TÜm hissedarlara dağıtılır patron patronun yanındaki ortaklar ve hisse senedi yatırımcılarına. Yani temettü dağıtmak Hem patronun cebine para sokar hem aile ortaklarının cebine para sokar çünkü türkiyede bir çok büyük ve köklü şirketler aile şirketleridir. Tekil şahıs şirketleri pek fazla bulunmamaktadır Büyüklerin hepsi aile şirketidir. Aile şirketi oldugu için temettü dağıtma zorunluluguna gitmek zorunda kalıyorlar. Temettü dağıtmayan bir politika izleyemiyorlar çünkü paraları dağıtması gereken bir aile var ortada.

OLABİLİR. MANTIKLI BİR DÜŞÜNCE.

Ters olan kısımlardan bir taneside öz kaynaklar yerine kredi maliyetleri uygunsa kredi çeksinler evet çeksinler doğru olan budur lakin krediyi çektikten sonra temettü dağıtmak neyin nesidir ? hani öz kaynaklarımı riske atmayayım o yüzden kredi çekeyim denilipte öz kaynakları azaltan temettü ödemesi ne kadar mantıklıdır. Öz kaynakların riske sokmak istemiyor ama öz kaynak azaltmak için temettü dağıtıyoruz.

BUNA KATILMADIĞIMI, BUNU YAPAN FİRMALARIN İYİ YÖNETİLEN FİRMALAR OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜ BELİRTTİM ZATEN. SİZİNLE BU KONUDA AYRI BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK. BUNU YAPMAK AKILSIZLIKTAN ÖTE BİR ŞEY DEĞİL.

Bu kadar derin ve detaylı bir konu olduğuna katılıyorum fakat bu derinliği kısaca söyle özetleyebiliriz.

Bir şirketin kasasındaki paranın bir kısmının dışarı aktarılması mı YOksa içerde durması mı iyidir ?

İŞTE BU SORUNUN BİR ÇOK YÖNÜ VAR. ÖYLE TEK CÜMLELELİK BASİT BİR SORU SORMUYORSUNUZ BU NOKTADA. BENDE YAZIMDA BUNU ANLATMAYA ÇALIŞTIM. ASLINDA SİZDE YUKARDA BELİRLİ KOŞULLARDA KREDİ ÇEKMENİN MANTIKLI YÖNÜNÜ BELİRTMİŞSİNİZ. KREDİ ÇEKMENİN ANLAMSIZ AHMAKÇA OLDUĞU BİR SÜRÜDE ÖRNEK VAR ELBETTE.

Benim mantıgım fazla para göz çıkarmaz. illaki lazım olur biryerlerde bir gün gelir o parayı kullanmak istersin. bir gün gelir oradaki para senin teminatın olur.

BU konu derin bir konudur. Empati yapmalısınız. Kendinizi şirketin yerine koyabilmelisiniz. Bir şirket borsaya niçin açılır. Ek kaynak yaratmak için borsaya şirketin %50 sini açtıgında kendi şirketinin %50 sini bizim gibi borsacılara satmış olur yani ortak etmiş olurlar.

Şirket halka açıldıgında bizler tarafından alınan hisselerin parası doğrudan patronun kasasına şirketin kasasına geçer. Şirkette kasadaki bu ek kaynak ile yatırım yapar ve büyür bu paranın karşılığını şirket hiseleri değeri artınca görürüz. Çünkü şirket bu parayı kullanarak bir değer yaratır bu değer karşılıgında aldıgınız hissenin fiyatı yükselir.

DEDİKLERİNİZ DOĞRU. AMA BİZ ŞU ANA KADAR HİÇ HALKA NİYE AÇILINIR KONUSUNU TARTIŞMADIK Kİ. BU BAMBAŞKA BİR KONU. AYRICA TARTIŞACAK BİR ŞEYDE YOK BEN AYNEN SİZİN GİBİ DÜŞÜNÜYORUM BU KONUDA.

Derin bir konu hakkında biraz basite alır şekilde değerlendirmişsiniz. Şöyleki Halka yeni açılan bir şirketin herhalde temettü dağıtması beklenemez. BU konun derinliğine inince şirketin niçin halka açıldıgını açıklamıştık. Derinlerden gidelim öyle ise peki bu şirket halka açılınca bu şirkete yatırım yapanlar enayi mi ? BU şirketin yöneticileri büyümek için borsaya açıldığına göre ve dolayısıyla bu yüzdende temettü dağıtmadıklarını bildiğimize göre. Eğer bir şirket krediyi uygun bir maliyetle çekebilecekse. Nİçin borsaya açılıyor ?

HALKA AÇILMA KONUSU FARKLI BİR KONU AYRICA DEĞERLENDİRİRİZ. YUKARDAKİ CÜMLELERDE TAM KATILDIĞIM KISIMLAR VAR KISMEN KATILDIĞIM KISIMLAR VAR.
    ANCAK BİR TARAFTA HALİ HAZIRDA HALKA AÇIK VE SIFIR MALİYETLE KAYNAK YARATMA İŞİNİ BİTİRMİŞ ŞİRKETLER VAR DİĞER TARAFTA SİZİN TARTIŞMANIN İÇİNE ÇEKMEYE ÇALIŞTIĞINIZ YENİ HALKA AÇILMAYA ÇALIŞAN ŞİRKETLER.

Yeni halka açılan bir firma kredi maliyeti üstlenmemek ve gelen kaynakla yatırım yaparak büyümek için temettü dağıtmayarak ilerliyorsa.

BİZİM ÖRNEKLERİMİZ HEP HALKA AÇILMA AŞAMASINI TAMAMLAMIŞ VE BU SIFIR MALİYETLİ KAYNAK YARATMA İŞİNİ BİTİRMİŞ ŞİRKETLER ÜZERİNE İDİ ŞU ANA KADAR. ÇÜNKÜ BİZ BORSADA HİSSE YATIRIMCISIYIZ VE BURADA YATIRIM YAPABİLMEK, TOPİĞİNİZİN KONUSU OLAN TEMETTÜ ALABİLMEK ANCAK ZATEN BORSAYA KOTE ŞİRKETLER İÇİN SÖZ KONUSU, EN AZINDAN BİZLER İÇİN.

Şu anda temettü dağıtan firmalar artık büyümek istemiyor veya daha yavaş bir büyümemi istiyorlar ?

Bir şirket niçin temettü dağıtır sorusuna geri dönün ve sorun Benim yatırım yaptığım şirket niçin temettü dağıtıyor. Bir şirket niçin halka açılıyor. Yatırımlarına kaynak aradığı için Yani borsaya açılan şirket keyfimin kahyası diye borsaya açılmıyor ek finansman kaynak yaratmak için açılır bu kaynağı iyi yerlerde kullanarak şirketi daha büyük bir ivmeyle büyütmektir amacı borsanın amacı buna hizmet eder. Yoksa durduk yere x şirketini borsaya girmez. Borsaya açılmak belirli sorumluluklar gerektirir.

YİNE İKİ KAVRAMI İÇ İÇE GEÇİRMİŞSİNİZ. HALKA AÇILMA KONUSU İLE HALİHAZIRDA HALKA AÇIK OLAN ŞİRKETLER FARKLI. BUNU YUKARDA AÇIKLADIM.

Yani bir şirket kendi kendine kredi çekerek kendine yetebiliyorsa borsada durmasının ve/veya girmesinin anlamı kalmaz.

Sevgili çok saygı dğerli ve temettü sever arif bey diyorki temettü borsanın kalbidir. Yeni şirketlerimizin borsaya halka açılması lazım diyor. Bunlar niye borsaya girmiyor diyor. E kardeşim adamın borsaya girebilmesi için bir sebebi olmalı bu sebep ek finansman yaratmak olmalı. E sen tutupta temettü dağıtın temettü dağıtmak borsanın kalbidir diyorsun bir taraftan bir taraftanda yeni şirketleri borsaya sokmaya çalışıyorsun. Temettü ödemek şöyle iyidir böyle iyidir diyorsun sonra yeni şirket arıyorsun.

Zaten sen yatırımcıya bir meaj ve algı operasyonu yaratmışsın demi,şsinki temettü dağıtmak borsanın kalbidir. :D

yeni açacağın firma borsanın temel amacı olan ek finansman yaratıp bu finansmanı uygun yatırımlarda kullanmak için gireceğinden temettü dağıtmayacağını adın gibi biliyorsun. Peki bu durumda yeni halka açılacak şirketi kimin almasını bekliyorsun ?????????????

Herkese temettü borsanın kalbidir dedin durdun yeni şirketler borsaya gelsin dedin. senin sözünü dinleyen yeni şirket borsaya açılsa işlem göremez cunku şirketini satamaz adam kimse bir lot dahi almamalı cunku bu yeni şirket temettü dağıtmayacak.

Konuştugu kelimeler birbirine bağlantılı değil bir tarafa başka bir mesaj veriyorken b,ir tarafa bam başka bir mesaj veriyor.

Sen otur her programında temettü söyle iyi böyle iyi temettü borsanın kalbi de.

Sonra yeni şirketlerin büyümesi için desteklenmesi lazım de. EE destekleyecek adam kalmadı hepsini temettü sever yaptın zaten.

derin konu dediğimiz kadar var bu iş.

YUKARDAKİ BİR ÖNCEKİ YORUMUMA KADAR OLAN TÜM YAZILARINIZ YİNE HALKA AÇILMA ÜZERİNE VE AYRI BİR TARTIŞMA KONUSU. BİZ ŞU ANA KADAR HEP BORSAYA AÇILMA YANİ SIFIR MALİYETLİ KAYNAK YARATMA SÜRECİNİ TAMAMLAMIŞ FİRMALAR ÜZERİNE KONUŞTUK. ZİRA SİZİN TOPİĞİNİZİN KONUSU OLAN TEMETTÜYÜ, EN AZINDAN BİZ BORSA YATIRIMCILARI ANCAK HALİHAZIRDA HALKA AÇIK ŞİRKETLERDEN ALABİLİYORUZ.

HALKA AÇILMA SÜRECİ VE BUNUN SEBEPLERİ BAMBAŞKA BİR KONU VE ONA GİRMEK BİZİ TARTIŞTIĞIMIZ ANA KONUDAN UZAKLAŞTIRIR AYRICA BANA GÖRE ASIL KONUMUZLA İLGİSİDE YOKTUR.

Erhan bey,
    Yorumlarım, büyük harflerle sizin yazınızın içindedir.

Sayfa 37/106 İlkİlk ... 2735363738394787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •