Sayfa 394/1312 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ben canlı yaşadığım olayı anlatayım.
    380 daireli site balkon demirlerini aleminyuma çevirelim dendi, kabul edildi
    Metresi 51 tl, her daireye 12 metre aleminyum boru gerekiyor, daire başı 612 tl
    380 daire x 612 tl = 232.500 tl

Sonra birisi arkadaşını getirdi, dedi ki ben aynı marka aleminyumu metresi 31 tl den yaparım, sizi de görürüm ))))
    Ortalık karıştı balkon işi iptal oldu.
    İş yapılsaydı yöneticinin cukkalayacağı en az 100 bşn tl idi.

Bunlar kanalizasyona çarşaf, bebek bezi atar sonra daire sakinleri atıyor der kanalizasyonu genişletir
    Elektriği suyu keser, şu kadar masraf yaptık der

kısacası para için kendileri arıza çıkarır, hem parayı alır, hemde çok çalışıyor her işi hallediyor gibi de kendini alkışlatır.

Siteymiş, yönetimmiş, havuzmuş,spor salonuymuş bunların hepsi yolunmanın değişik bir şekli... sahtekarlığın,yalancılık ve üçkağıdın bu kadar fazla olduğu bir ülkede gerçekten zor sitede yaşamak

2. Madem herkes yazmış bende yazayım;haftada 2 kez merdiven temizliği+apt. elektrik+kömür:10x600 tl....

3.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Yer İzmir. 2 blok, 72 daire, açık otopark, peyzaj var, havuz yok. Günde 2 defa çöp alınıyor, sabahları alışveriş yapılıyor. Benzer durum. 150 TL ödüyoruz. Baya düşük kaldı aidat. (Geçen sene zam yapılmadı).
    Şu an için bedava sayılır..ama bizde 7*24 güvenlik var..onu öylemeyi unuttum...o da varsa, bizim yöneticiy iyisin, ama daha iyileri var diyeyim bizimkisini öyle motive ediyorum ben bu arada 12 blok*48 daire var...konut sayısı arttıkça ortak gider azaldığı için aidat da düşüyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Sadece apartman temizliği ve çöp 100 tl aidat.

5. Edremit sahil şehridir dediler, güzel kazandırır dediler. Akçay edremit arası 10 dk. Çok hareketli bir ilçe. Yerlisi azınlığa düşmüş. Şehirde ,Hesapsız- plansız kentleşme ile tam bir keşmekeşlik var. Neyse sözde '' ucuz bulduk '' bir daire aldık. Kentsel dönüşümden bina. 18 bağımsız bölüm var. Toprak sahiplerinin tümü ilkokul mezunu. Hakkını bilmiyor, Müteahhit aşırı uyanık ama maalesef kendisi de cahil. Kanun - yönetmelik felan diyene küfür ediyormuş. Adamları şehrin göbeğinde eşkiyalıkla susturmuş.

Ben de oğlumun adına aldığım için kendim oturmuyorum. Bir akrabaya ucuzdan kiraya vermiştim. Geçen hafta beni arayarak Salonun krişiyle tuğla duvarın birleştiği yerden yağmur suyu sızdığını ve duvarın komple ıslandığını söyledi. 3. kat ( çatı kat ) salon yan duvarı, boş arsaya baktığından nasıl olsa bitişik nizam bina yapılır diye izolasyon yapmamış. Müteahhite duvarın resmini watsapp tan göndererek acilen yönetmeliklere uygun şekilde izolasyon yapmasını istedim.

Adam '' Abi ben daireyi sana sattım ve işim bitti. Beni bir daha arama '' dedi. Hay hay koçum dedim. Bu hafta ihtarı alırsın, avukata sormadan yırtıp atarsan sonra kafanı duvara vurursun dedim. Telefonu kapattı. Yönetici diye seçtikleri kadın , toprak sahibiymiş ve bir yığın eksik işler için hep sözlü kavgayla uğraşıyorlarmış. Şimdi ; Sorunlu 7 daire sakinini watsaptan video ile bilgilendirerek , çekecekleri ihtarın yazılı görselini gönderdim. Bakalım ne yapacaklar. Bunlar da yasa, devlet deyince kaçan cinsten insanlar. İşimiz zor. Gerçi benim salonun dış cephesi hepsi 20 metrekare olsa kendim mantolamasını yaptırsam 5-6 bin liraya biter gibi. Yine de ihtar ve icra ile biraz uğraşmak lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Şu an için bedava sayılır..ama bizde 7*24 güvenlik var..onu öylemeyi unuttum...o da varsa, bizim yöneticiy iyisin, ama daha iyileri var diyeyim bizimkisini öyle motive ediyorum ben bu arada 12 blok*48 daire var...konut sayısı arttıkça ortak gider azaldığı için aidat da düşüyor.
    Güvenlik yok hocam bizde. Bizimkisi çok uygun. Geçen sene zam gelmedi. Baya düşük kaldı.

7. site ve apartmanlarda aidati artıran iki önemli şey var;
    1 : personel maliyeti: özellikle sabit teknik personel, fazlaca güvenlik, müdür, sekreter v.s varsa o sitede aidat düşük olmaz.
    2 : hırsızlık.

yoksa bahçe bakımı, çöp toplanması boya tamirat v.s. bunlar aidatları çok yükseltmez.

8.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    İstanbul / Başakşehir ' de oturuyorum . TOKİ konutları 67 M2 daire ( 2+1 ) Önceki aidat bedeli 182 TL . Yeni aidat bedeli 260 TL . Zam oranı : % 43
    5 sene öncesine göre başakşehirde fiyatlar nasıl uçtu öyle. Zamanında daire almayı düşünüyordum ama kim gidecek oraya diye vazgeçmiştim. Döviz bazında iyi kazandırdı.

Sayfa 394/1312 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •