Onemli Gunler Banner
Sayfa 395/1000 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by mhmtsckl Yazıyı Oku
    teşekkür ederim cevabınız için. Yapıkredinin şu devirde böyle uğraştırması anlamsız olmuş. Almasan bile bakabiliyorsunuz derken, eurobond için stok sıkıntısı mı yaşıyor vakıfbank? Eğer öyleyse teb'in eurobond stoku konusunda oldukça iyi oldugunu duymustum.
    yok yok...almasan bile bakabiliyorsun derken öylesine araştırmak için bile bakınıyor olsan vakıfbankın sitesi son derece donanımlı demek istedim..
    oysa müşterisi olduğun yapıkredi de böylebir imkan yok.... müşteri temsilcisini arayıp soruyorsun..oda takıdığı yerde genel müdürlüğe sorayım ...size döneyim diyor süreç böyle işliyor

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Elinize sağlık teşekkürler.

Forum alt yapısı uygunsa böyle yararlı bilgileri konu başlığında ilgili dökümanlar altında görülme imkanı olsa keşke sonradan sayfaya gelenler oradan okumuş olur.

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by stingray Yazıyı Oku
    yok yok...almasan bile bakabiliyorsun derken öylesine araştırmak için bile bakınıyor olsan vakıfbankın sitesi son derece donanımlı demek istedim..
    oysa müşterisi olduğun yapıkredi de böylebir imkan yok.... müşteri temsilcisini arayıp soruyorsun..oda takıdığı yerde genel müdürlüğe sorayım ...size döneyim diyor süreç böyle işliyor
    sagolun hocam. peki ziraat bankasından eurobond alımı hakkında bilginiz var mi? ziraatten internet bankacılığı vasıtasıyla eurobond alınabiliyor mu? yaşadığım yerde ne yazık ki vakıfbank yok

4.  Alıntı Originally Posted by mhmtsckl Yazıyı Oku
    sagolun hocam. peki ziraat bankasından eurobond alımı hakkında bilginiz var mi? ziraatten internet bankacılığı vasıtasıyla eurobond alınabiliyor mu? yaşadığım yerde ne yazık ki vakıfbank yok
    evet alınır ziraat internet şubeden

5. Temettu ve Eurobond geliri vergilendirmesi konusunda kafa karisikligi yasayanlar icin ekteki dokumana 25. sayfasindan itibaren goz atmalarini oneririm:

http://www.ksmmmo.org/office/pdf/gelirlivergi.pdf

Cok farkli orneklerle epey aciklayici bir dokuman olmus.

6.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    evet alınır ziraat internet şubeden
    siz de sagolun

Duzeltiyorum.
    Ben tek bond icin hesap yapmisim. rakamlari 10 ile carpmak lazim

TOPLAM olarak 9842.7 usd verip, vade sona kadar olan gecen zamanda
    10.000 + (5 kez x 256.2 usd) elde edecesiniz

1281+157.3=1438.3 USD (gelir)

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Hiç anlamadığım bir konu ancak bu hesaplamada bir yanlışlık olabilir mi? 10 bin dolar için 25.09.2022 ödemesi dahil toplam alacağımız kupon ödemesi 128,1 USD. 157,3 USD'de ana paradan gelen fark.

10bin dolara 2,5 yılda 285,4 usd vergi öncesi kazanç elde edilmiş oluyor. Yani 2,5 yıl için toplam %2,85 faiz çıkıyor. Yıllık faiz kabaca %1,14 'e denk geliyor.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sadece eurobond geliri olan sinir altinda kalirsa beyanname vermez sanirim..
    Baska bir nedenle zaten beyanname veriyorsa eurobond gelirlerini de sinira bakilmaksizin beyannameye dahil eder.

Syg,
    yanlış biliyorsam düzeltin ama eurobondla birlikte konut kira geliri beyanname sınırına dahil edilmiyor. sadece iş yeri kira gelirleri ile birlikte hesaplanıyor diye biliyorum.

Sayfa 395/1000 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •