Sayfa 398/588 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon
Arama sonucu : 4699 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,124
     Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun doğalgaza %50 zam
    SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Şirket daha önce yapılan doğalgaz zamlarını aynen ürünlerine yansıtmıştı.
    Dünya piyasaları malum. Bu zammın geleceği zaten biliniyordu.
    Daha önceleri olduğı gibi bu zam da şirketin ürünlerine yansıtılır.
    Maalesef olan sabit gelirliler ile tüketicilerimize oluyor.
    Sonra diyorlar ki ev fiatları yüksektir. Nasıl olmasın. Fiatlar herşeyde nerdeydi nerelere geldi.../ytd.

2. Avrupa sanayileri dogalgazı kaçtan alıyor acaba? Bilen var mı?

3.  Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    Avrupa sanayileri dogalgazı kaçtan alıyor acaba? Bilen var mı?
    Sayın Eneshg çok ilginçtir Seramik firmalarının çoğu bunu tam bilmiyor.

Sadece ayda bir seramik firmalarının bağlı oldukları dernek bazı bilgiler veriyormuş.

Milyarlarca TL satış yapan sektörün bu kadar kritik bilgileri günlük izlemesi gerekmez mi?

İşler iyi olunca kimse başkasına bakmıyor demek ki.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. en son bir veriye sahip misiniz? Ocak a ait olsa bile.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,124
     Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    en son bir veriye sahip misiniz? Ocak a ait olsa bile.
    https://tr.globalpetrolprices.com/na..._prices/..2021 yılı dunya ülkeleri dogalgaz fiatı
    https://tr.investing.com/commodities...yco...dogalgaz fiatları grafiği
    https://standardkibris.com/2021/12/a...-hiz-kesmiyor/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,124
     Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    en son bir veriye sahip misiniz? Ocak a ait olsa bile.
    SON DAKİKA: Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili açıklama!
    BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan doğal gaz ve enerji piyasasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Özcan konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Son 2 yılda enerji piyasasında belki de son 50 yılda yaşanmış olan olayları dahil ederseniz 2 yıl içerisinde yaşandı. Pandemi ile başlayan tüketim kısıtlamaları üretim tarafını da etkiledi. Yüksek enerjili tüketimler ve enerji taleplerindeki artışlar temel problemlerimizden bir tanesidir.

"TÜKETİM TARAFINDA ARTIŞ VAR"
    Tüketim tarafında yüzde 5 düzeyinde bir talep artışı oldu diyebiliriz. 2021 yılına geldiğimizde 175 milyar metreküplük bir artış görüyoruz. Üretim tarafında ciddi sıkıntılar oldu. Üretimde yüzde 3 düzeyinde 135 milyar metreküplük bir daralma görüyoruz.
    ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE BİZİ NASIL BİR TABLO BEKLİYOR?

Referans noktalarını doğru tayin etme açısında 2021 yılı Ocak ayında uluslararası piyasada fiyatlandırmalar 130 dolar mertebesindeyken bu fiyatlar yükseldi ve dönem dönem 2 bin doları bulan doğal gaz fiyatı yıl ortalamasını bin 400 dolardan kapattı. Tam 12 kat artan bir fiyatlamayla kapatmış olduk.

Petrol fiyatları yine yıl başı civarında 42 dolar mertebelerindeyken bugün yaşadığımız rakamlar 105 dolar mertebesinde seyrediyor. Sadece enerji sektörü açısından değerlendirildiğinde kömür fiyatlarında da 43 dolarlardan 400 dolarlara kadar seyreden bir kömür fiyatlaması da söz konusu oldu. Bunlar tüketim tarafında ciddi artışların etkisi olmakla birlikte farklı etkenlerde söz konusu. Meteorolojik konular ciddi değişkenlikler gösterdi.
    Yaklaşık 34 milyon metreküplük gazlaştırma kapasitesini 133 milyon metreküpe kadar çıkardık. Silivri’deki çalışmalarımızı 2022 yıl sonunda tamamlamayı hedefliyoruz.
    GAZ FİYATLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Vatandaşlarımızın haklı olarak fiyat artışına gösterdiği tepki var. Fakat şunun da altını özellikle çizmek isterim 2020 yılından itibaren devletimizin sosyal politikalarını önceleyen politikalarıyla birlikte ülkemizde konut sektöründe ciddi bir mekanizma oluşturuluyor. Bugüne kadar yüzde 76 mertebesinde destek uygulanmaktaydı. 12 kat artan doğal gaz fiyatının ülkemize yansımaları olmak durumunda. Bizim de kendi imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak bugüne kadar taşınan destek mekanizması yine sürdürülmektedir. Yüzde 35 fiyat artışına rağmen devletimizin yüzde 70’i bulan bir desteği söz konusudur."
    https://www.msn.com/tr-tr/haber/dige...b9bc537e3c6dc2

7. Brent petrol yılbaşında 74 dolardı. Şu an 104 dolar. Doğalgazda da 12 kat artış falan , yok artık diyorum. BOTAŞ genel müdürü rakamları sallamış.

Sayfa 398/588 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •