Sayfa 438/612 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 4894 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Bu spek harbi mal ya. Kimse burdan mal vermez bunu bi anlasa�..
    Olayın ilginci günlükculer dün aldiklarini bugun yukardan sattı ihya oldular buna bir tahta yapıcı nasıl izin verir anlamıyorum.

2. Projeye bu yıl başlansa 2025 sonunda biter.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,190
     Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Olayın ilginci günlükculer dün aldiklarini bugun yukardan sattı ihya oldular buna bir tahta yapıcı nasıl izin verir anlamıyorum.
    Olaylara bazen anlam veremeyiz ama vuku bulurlar.

vay be atasözü gibi oldu

y.t.d

4.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Buradan atıp tutmak kolay birileri de yazıyordu zamanında yok şöyle yaparım böyle yaparım şöyle %50 alırım böyle %50 alırım. Bana versinler ben yapayım diyen. evet bundan 1 yıl önce bende diyordum %34 az diye ama şu an şu zamana göre iyi. İyi değil az diyorsanız buyrun mail orada atın daha iyisini bulun götürün emin beyin yanına daha başka arsalarimizda var sizde ekmek yiyin.

Bakın siz gelip sormadiniz gk de hatta telefonla arama cesaretinde bulunmadiniz bile ben direkt Mehmet emin beye sordum genel kurulda. sağolsun beni hem genel kurul öncesi hem genel kurul sonrası dinledi öyle üstün körü değil yaklaşık en az 1 saat tuttum 10 larca Pendik arazisi hakkında soru sordum. O da SPK kurallari çerçevesinde sağ olsun cevapladı.

Bana dediği şu eğer az olduğunu düşünüyorsan daha fazla oran verecek Dap Yapı kadar güvenilir bir şirket getirin dedi. Aynı şeyi Tolga beyle de konuştuk yine belki yarım saate yakin sağolsun oda cevapsız soru bırakmadı.

Siz belki bilmezsiniz kc grup u bir arastirin öyle bir iş mi gelsin istiyorsunuz böyle bir dönemde arsanın başına yine, (ha ayrıca şunu da soyliyeyim konu gelmişken orada KC grubun devasa kulelerinin yıkımını da Dap maliyetlerine katın devasa iki binanin tepelerine kepçe çıkartarak yıktılar moloz vs temizlediler bunlarda büyük maliyet).

Bu dönem calkantili bir dönem izleyin kaç tane inşaat şirketi batacak ki zaten batmaya başladılardar çevresi olanlar bir kaç tane devasa inşaat şirketlarinin şu an çok zor durumda olduğunu duymuştur.
    analizci kardeş iyi niyetinden dolayı tşk ler...fakat katılmadıgım nokta su siz inşaat malzeme maliyetleri arttı tamam arsa fiyatlarıda arttı ..ve burada atladıgın sey bu dairelerin imalat maliyetleri artarken daire fiyatları sabit kalmıyorki sanki 5 yıl önce 350 bin 500bin olan daire fiyatlarına satılacakmış gibi yorum yapmana katılmıyorum satış fiyatlarını önü açık saun rekabet ortamıda düşük bulan buldugu fiyata alıyor böle bir ortamda bencede yüzde 34 az....ayrıca bende 48 yaşındayım ve baba meslegimiz inşaat.halen daha kendi çapımızda yapıp satıyoruz..suan sadece ucuz arsa dag başları toki keyfindenmi gidip dagların başına proje yapıyor ..hele polisanın suanki yeri havalanı yanı ulasım sıkıntıs yok belki bir 10 yıl sonra en merkezi yerlerden olacak yani işin özü arsa degerlidir...en az en az yüzde elli olmalıydı..ama ben siyasi olayların zorluklarının aşılması için taviz falan hesaplarından dolayı bu oranda fena deil hiç yapılmamasındansa yapılması daha eftal dır babından...bak imamoglu bey zeytin burnu belediyesiyle spor bakanlıgının yapacagı bu millete kalacak olan spor komleksini bir imzayla durdurabiliyor neden diye soruyorlar adam diyorki sen bu projeyi devletinle ortak yaparken gelip bana niye sormadın....vala pes dedim cıktım kenara ..önceden yatırım yapmayanı döverdi bu millet şimdi tesis yıkma açılıs yapmama olanı yıkma projeleri yapanları bagrına basıyor ben cok geri kaldım şaşkın şakın izliyorum sadece..

5. Ben konut fiyatları az arttı gibi bir yorum yapmadım ki aksine dolar bazında bile çok arttı. Ben bu işten toprak sahipleri daha karlı cikacagini yazdım sadece. Birde inşaat şirketleri fiyat artışından dolayı satışı erken yapanlar olumsuz etkilendiginden zor durumda kalanlar olduğunu yazdım

Bundan 7 yıl önceki %50 arsa sahibine verme ile şu an arsa sahibine %50 verme arasında çok fark var diyorum. Hemde dolar bazında hele hele son iki yılda...

6. bende sunu anlatmaya çalışıyorum arsa her zaman daha degerli.....ben kendi şahsıma dagın başında altından gümüşten degerli taşlardan imalatı yapılmış maliyet olarak yuksek bir evdense sehir merkezine medeniyete yakın bir orta halli evi tercih ederim...genel tercihte bundan yana..

7. Oran mukemmel bu maliyet artislari ile insaat firmalari buyuk yukun altina giriyor.300 milyon tl lik arsamizdan ne cikacak bakalim
    Varmi tahmini gelir beklentisi olan holding piyasa degeri kadar deger gelme ihtimali varmi? Thyshine hani sen 3 te satmistin arsa icin bitmek bilmeyen hikaye diyordun.hala yorum yaziyorsun

8.  Alıntı Originally Posted by traderkemal Yazıyı Oku
    Varmi tahmini gelir beklentisi olan holding piyasa degeri kadar deger gelme ihtimali varmi?
    Güzel bir hikaye var tamamını

https://www.golcukgundem.com/makale/...irsiz-hikayesi

Buradan okuyabilirsiniz. Ama sen deyince aklıma bu kısmı geldi.

.................
    Hırsızlar çalmayı bitirince üniversite mezunu olan en genç hırsız, ilkokul mezunu en yaşlı olan hırsıza dedi ki; Abi kaç para aldık sayalım.

Liderleri olan yaşlı hırsız bozuldu ve ona dedi ki; Aptal mısın? Bu çok para ve saymamız uzun sürer, bu gece ne kadar para çaldığımızı haberlerden öğreneceğiz! "Bunun adı tecrübe"

Bende öyle yapıyorum. Ne kadar para geleceğini haberlerden öğrenecegim.

Ama bu demek değildir ki hesap makinası boş duracak tabi dolar bazında bir tahminim var ama buraya yazamam emsal netlesince herşey netleşecek.

Sayfa 438/612 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •