Sayfa 446/671 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546 ... SonSon
Arama sonucu : 5365 madde; 3,561 - 3,568 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. s&p 500 ETF'i de -2%

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

Ilgilenenler kendi drive ina indirip, benim takip ettigim sekilde takip edebilir hisse senetlerini. Listedeki sirketlerden hicbirinde yatirimim yoktur. Ornek olmasi acisindan buraya koydum. Kendi takip ettigim listede farkli sirketler var.

Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Google sheet'de ücretsiz olarak hisse senetlerini güncelliyor. Benim bütün hisselerim otomatik sheet'e geliyor fiyatlarıyla. Örnek:

=GOOGLEFINANCE("NYSE:MAA","price")
    Dogru yazdiginiz da, benim google hesabim bile yok.
    Google hesabi acmak istemedigim icin kullanmadim. Yahoo veri indirmesini kapattiktan sonra bir cok insan bu yönteme yöneldi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

Ilgilenenler kendi drive ina indirip, benim takip ettigim sekilde takip edebilir hisse senetlerini. Listedeki sirketlerden hicbirinde yatirimim yoktur. Ornek olmasi acisindan buraya koydum. Kendi takip ettigim listede farkli sirketler var.
    çok teşekkürler.
    şirketim full google araçlarını kullanıyor. alışmak için kullanayım
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. LSE'deki ilk işlemimi bugün gerçekleştirdim. Sağolsunlar 15 pound damga vergisini çaktılar. IB UK'ye sordum işlem hacminin %0.5 damga vergisiymiş. İrlanda hisseleri için bu oran %1 miş. Demek ki damga vergisini sadece bizimkiler almıyor dünyada.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by fourier Yazıyı Oku
    LSE'deki ilk işlemimi bugün gerçekleştirdim. Sağolsunlar 15 pound damga vergisini çaktılar. IB UK'ye sordum işlem hacminin %0.5 damga vergisiymiş. İrlanda hisseleri için bu oran %1 miş. Demek ki damga vergisini sadece bizimkiler almıyor dünyada.
    fixed komisyon yerine keşke tiered olarak seçseydiniz. 1-1.20 gbp işlem başı.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    fixed komisyon yerine keşke tiered olarak seçseydiniz. 1-1.20 gbp işlem başı.
    8000 usd altı işlemlerde tiered çok avantajlı. 8000 üstü ise tiered Fixed aynı hesaba geliyor

8. Damga vergisi tiered olunca alınmıyor mu ? Öyle bir şey mi var ?

Sayfa 446/671 İlkİlk ... 346396436444445446447448456496546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •