Sayfa 47/153 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 369 - 376 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    9.30 a kadar bekledim gonullu bir arkadas cikmadi sanirim gozunuzde buyutmeyin videoyu izlediginizde taslar yerine oturacak zaten bnde ahim sahim bildigimden degil baktigim bir kac rasyo var onun uzerinden anlatacagim
    Gerçekten benim o kadar bilgim yok. Bist geçmişim sadece 1 senelik . Finansal okur yazarlıkta daha geçen seneye kadar yoktu sayılır .
    Bir de hep telefondan okuyorum yazilani cizileni.
    Hadi yazılanlar pek sorun olmuyorda okurken diğerlerini anlamaya çalışmak zor oluyor özellikle grafik,bilanço ,excel tabloları falan malum küçük bir cep telefonu ekranı.

Bu işe gerçekten zaman ayırmam lazım ama o da şimdilik olmuyor olan da en azından düzensiz oluyor.

Portföyde iki hisse var. Petkim ve psdtc.

Mesela psdtc o kadar karışık ki bilançoları hâlâ anlayabilmiş değilim tabii bunda belli bir altyapının olmaması da büyük eksiklik.

İşte bu nedenlerle portföyü hisse senedi , altın ve TL mevduat olarak üçe böldüm.

Tabii siz video çekerseniz biz izleriz niye izlemeyelim?

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

2. Erhan hocam, sn. Tosunpaşa, toaso'nın pd/dd'si 2008 ve 2001 krizlerinde kaça düşmüş, toaso sizin pencerenizden nasıl görünüyor ? kısa bir yorum rica edebilir miyim ?

3. Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Eyvallah. Kanaliniza abone de oldum. Uygun bir zamanda izleyeceğim tek tek videoları.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Ne kadar güzel paylaşımlar Allah hepinizden razı olsun ben borsayı pasif ve aktif olarak 2000 yılından beri takip ederim iktisat mezunuyum sırf borsa yi öğrenmek için iktisat okudum diyebilirim çünkü borsa ile ilgilenmek benim ufkumu aciyor benim için sadece fiyat değil olay ülke gündemi dünya gündemi ni takip ediyorsun bir nevi bilincleniyorsun aslında borsa da her yatırımcının kendi ne has bir tarzı vardır mesela benim yatırım tarzım küçük ölçekli ama büyüme potansiyeli yüksek hisseler bulmak örneğin bir eggen logo gibi çünkü her şirketin belli bir büyüme potansiyeli vardır sonsuza kadar büyüme potansiyeli mümkün değil maalesef o yüzden benim için öncelik büyüme potansiyeli şirketin kendi potansiyelinin üstüne çıkması ha bu yerel piyasada olur hada global piyasada olur farketmez mesela Petkim yerel piyasada çok büyük firmadır ama global piyasada ki ağırlığı nedir o yüzden petkimi degerlendirirken global piyasa olarak bakmak gerekir diye düşünüyorum firmaların içsel büyümeleri çok önemli belli bir potansiyelin ustune çıkmak için ar-ge ye ne kadar önem veriyor bunlar önemli kriterler diye düşünüyorum
    aslında o kadar önemli bir noktayı işaret etmişsiniz ki paradan, puldan, kazançtan, başarıdan her şeyden önemli...ağzınıza sağlık... insanların borsa ilgisiyle ufkunun açılması ... buna bağlı ülke gündemini ve dünya gündemini beraber takip etmeyi öğrenmesi... işte bunun gibi dokunuşlar hayati bir eğitim bu ülke için... inanın iş hayatımda yanımda yetişen onlarca gence hep bunu tavsiye ettim. Bakın dedim hepiniz üniversite mezunusunuz... bu ülkenin can damarısınız... borsa diye bir şey var ve bununla ilgilenin. bu sizin ekonomiyle ilgilenmenize sebep olacak ve siz ekonomiyle ilgilenirken siyaseti öğreneceksiniz .Sonra ülke ve dünya siyasetini , ekonomisini öğrenip beraber takip edeceksiniz... hiç bir şeyin tek başına anlamı olmadığını göreceksiniz... düzeni - sistemi her şeyin birbirine nasıl bağlı olduğunu anlayacaksınız... insanlarımız cahil değil, tembel de değil ... ama gelişime tamamen kapalı...bu beyindeki kilitlenmiş noktalar bizim genlerimizden geliyor... her seferinde sebep olarak söylenen eğitimsizlikle falan ilgisi yok... bir adım ileri gitmek için kendimizi iteklemiyoruz. böyle bi kültürümüz yok... İstiyoruz ki sadece laf yaparak iyi şeyler önümüze gelsin... zannediyoruz ki bu dünyada en zeki, en çalışkan ,en çile çeken biziz... hazıra bekliyoruz...kopya çekmeyi bile beceremiyoruz... ama aslında böyle olunca ne oluyor aynı meraya giden sığırlar gibi sabah çıkıyoruz yolumuzu tutup meraya gidiyoruz , otlanıyoruz , akşam aynı yoldan eve dönüyoruz ,sütümüzü sağıyolar ve sabah tekrar meraya yollanıyoruz... Sonra kötü giden işin, ekonominin ,siyasetin , sporun , sosyal hayatın , aile hayatının suçunu basamak basamak yukarıya yıkıyoruz. Bireyin kendisi sıyrılıveriyor her şeyden. Yaa abi bu ülkede her gördüğü yaşlıya yer veren gençler varken otobüse trene binerken gençleri iteleye kakalaya öne geçen yaşlılar var... sonra bunu yoksayıp saygı/kültür aşılıyoruz... olmaz efendim olmaz... yaşlısıyla genciyle kendini geliştiren bireyler ortaya çıkana kadar olmaz. Ülkeyle, siyasetle,ekonomiyle falan filan ilgisi yok bunun. bireyler gelişecek...sonra gerisi gelecek... kaliteli birey, kaliteli aile, kaliteli toplum... buna göre kaliteli iş , kaliteli siyaset, kaliteli ekonomi, kaliteli ülke, kaliteli yaşam getirecek...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

6. Ses iğrenç çıkmış ya çok az duyuluyor çok sorun yaşayan varsa tekrar çekeyim daha kısa bir şekilde.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7. Zahmet olmaz ise çok makbule geçer.Sabah seyretmek istedim ama dediğiniz gibi konuşmalarınız çok net anlaşılmıyordu.YUNSA ile ilgili yorumlarınızıda merak ediyorum.

Ses çok az çıkmış erhan hocam bir de çektiğin videoyu konu başlığına sabitleme şansımız var mı ?

Sayfa 47/153 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •