Onemli Gunler Banner
Sayfa 488/1252 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TEB Marifetli USD gunluk icin hesabi kapatip acinca 3.5% dan 4.00% e yukseltmisti faizi ama sureyi de tekrar basdan almamis.
    Bugun itibari ile sure dolmus ve hesap artik 2.35% faiz ile calisiyor.
    Bana gunluk min %4 veya uzeri dolar faizi verecek kim var?

Syg,
    İng bana günlük 4 veriyor daha yüksek oran veren bankaları burada okumuştum ama hatırlamıyorum.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Halkbank 2020 Vadeli Eurobond 20 yi geçmiş .

Mevduat yerine buna yatırmayı düşünmek daha cazip değil mi acaba

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Uzak durmakta fayda var.!!
    Kesilecek cezayı gariban vatandaşın birikimini sögüçleyerek ödeyecekler.!!
    Sonra paranla rezil olursun.!!
    Hukuğun guguk olduğu yerde kimseye derdini anlatamazsın.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Burada halk bankası euro Bond grafiği
    Şelale olmuş.!!!
    https://markets.businessinsider.com/...1-xs1188073081
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    ekonomik /finansal okur yazarlığı olmayan PAZARDAKİ ZAMLARIN NASIL FARKINA VARMIYOR? finansal okur-yazarlığı olmayanlar aynı zamanda embesil mi?
    Bu noktada ideoloji ve tercihler devreye giriyor. Ekmeğin fiyatı 5 katına da çıksa ben desteklediğim ve idolüm olan politikacıdan vazgeçmem, toparlarsa yine o toparlar ben ona güveniyorum mantığı devreye giriyor. Bu bir embesillik değil tercih. İnsanlar bu
    tercihi bu şekilde yaptıklarında kendilerini huzurlu hissediyor ve kendilerine göre mantıklı ve rasyonel olduklarını düşünüyorlar.

Ayrıca kendi ideolojik bütünlükleri içinde gerçekten bir alternatifleri yok. Samimi olarak konuşma şansı bulduklarım ise durumun farkına varmalarına rağmen oy tercihini değiştirmek gibi büyük bir cezayı içlerine sindiremediklerini söylüyorlar. Ancak tamamına yakını en azından benim konuştuklarım yaşadıkları bu dengesizliği bir şekilde bilinir kılmak istediklerini de söylüyorlar. Bu sıkıntılarının bilinir kılınması ve ciddiye alınması için tamamına yakını iktidar partisi yerine MHP veya İyi partiye oy verdiklerini ama Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'a oy verdiklerini söylüyorlar. Bu tercihleri ile de vermek istedikleri sinyalin ve iktidar partisinin yaptığını düşündükleri yanlışların anlaşılacağını düşünüyorlar. Hatta çok parti fanatiği olduğunu bildiğim kişilere neden böyle garip bir strateji izlediniz sizce mesaj yerine gitmiş midir dediğimde şaşırtıcı bir şekilde gülümseyerek -Anladı ama- dediklerine şahidim.
    Sorunların mevcut iktidar tarafından bu detayda anlaşılıp anlaşılmadığından emin değilim ama bu seçimler özelinde seçmen ideolojik olarak desteklediği iktidara ufak bir şerh koyarak ta olsa kıyamadığı için bir kredi açmış gibi gözüküyor.

Seçmenin adil bulmadığım ama son derece demokratik olan bu tercihine saygı duymalıyız.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Halkbank 2020 Vadeli Eurobond 20 yi geçmiş .

Mevduat yerine buna yatırmayı düşünmek daha cazip değil mi acaba

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Valla halkbanka dolar mevduat yatıracağıma buna yatırırım Önce inanamadım dediğinize 12-13 leri gördüğünü biliyordum lakin açıp bakınca ağzım açık kaldı.

Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Valla halkbanka dolar mevduat yatıracağıma buna yatırırım Önce inanamadım dediğinize 12-13 leri gördüğünü biliyordum lakin açıp bakınca ağzım açık kaldı.
    Şu anki fiyatı:TUERK.HALK BANK.15/21REGS
    79.22 USD

Bir kaç hafta sonra 10 dolara düşerse ne yapacan..?
    Evi satar yine alırsın.!!!

7. işbankın % 11.52 getirili 2022 vade eurobondu gözüküyor.. iyide nereden alacaz bunu.. işbankın kendi sitesinde yok..

8.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    ekonomik /finansal okur yazarlığı olmayan PAZARDAKİ ZAMLARIN NASIL FARKINA VARMIYOR? finansal okur-yazarlığı olmayanlar aynı zamanda embesil mi?
    sorunuza cevap olabilecek bir video gönderiyorum: http://alkislarlayasiyorum.com/m/con...an-vatandaslar
    yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 488/1252 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •