Sayfa 50/342 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. Ucuz bulup da çeyreksel bazda çok da iyi sayılacak bilanço beklemediklerim GSDDE, USAK
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2. TUK'AŞK'ta 2Ç bilançosundan çok daha iyi bilanço bekliyorum. Ama patron kardeşi Cengiz Okullu'nun 'borsada satılabilir tipe döndürdüğü hisselerini' ne zaman satışa geçeceği endişesi beni frenliyor.
    Clausewitz

3. GYO'dan hisse alırsam bilançoyu görmeden bile tercihim OZKGY olacak.
    Clausewitz

4. Portföyüme, son çeyrek verilerini çok beğenmesem de, Gıda-İçecek sektörüne göre oldukça ucuz bulduğum PNSUT'ü eklemiş bulunuyorum. Giriş fiyat ortalamam 45,92.

Aldığım an itibariyle

PD/EFK 6,98
    PD/VFÖK 4,44
    PD/FAVÖK 5,33
    F/NA 5,30
    F/K 6,90
    (PD/DD)/ROE 5,08
    (PD/A)/ROA 4,98

ile içinde bulunduğu sektöre göre oldukça ucuz.

Dönemsel bazda (2021-9 aylıktan 2022-9 'a 9 aylık gelir tablosu değerleri büyümesi:

Net Satışlar : % 119,96
    EFK : % 499,11
    FAVÖK: % 290,38
    Net Kar: % 632,01

Kaldıraç Oranı: % 54,81 (İdare Eder)
    Finansal Borç Oranı: % 21,50 (İdare Eder)
    Net Borç/FAVÖK: 2,89 (Bu yüksek)

Cari Oran 1,12 (İdare Eder)

ROIC, ROA, ROE kale alınmayacak kadar düşük ve iyi değil bence.

Sadece büyüme ve ucuzluk kriterlerine göre portföye girdi. Çok mutlu etmeyebilir de.
    -Kaldıraç Oranı önceki çeyreklere göre artmış. -
    Son düzenleme : deva-i dert; 03-11-2022 saat: 16:23.
    Clausewitz

5. Hali hazırda hisse senedi portföyü 5 parçalı. Diğer kısmı nakitte bekliyor. Bunu yine 10-12 parçalı hale getirip daha önceki gibi risk ve büyüme yönetimi uygulayacağım.
    Clausewitz

6. yeni gördüm buraları faydalı bir başlık gibi, tebrik ederim, takipteyim. hazır gelmişken bir soru ile veda ediyim. tuclk incelediniz mi geçer not aldı mı ve tuprs hakkında ne düşünüyorsunuz? iyi akşamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    yeni gördüm buraları faydalı bir başlık gibi, tebrik ederim, takipteyim. hazır gelmişken bir soru ile veda ediyim. tuclk incelediniz mi geçer not aldı mı ve tuprs hakkında ne düşünüyorsunuz? iyi akşamlar.
    Teşekkür ederim. TUPRS için şunu söyleyeyim: Çok kötü oldu bu...Tüpraş gönderilebilecek en iyi bilanço hakkını şimdi kullanmayı tercih etmiş. Ben çok uzun zamandır üstüste iyi TUPRS bilançoları görmemiştim. Bundan sonra gelecek her bilanço bunun yanında sönük kalabilir, o sebeple o zaman hayal kırıklığı yaşatabilir. Şimdi herkes keyfini sürmeli. 1Ç bilançolar açıklandığında birisi ile atışmıştım 'TUPRS bilançosu PETKIM'den iyi' diye, adam bana 'bir TUPRS'ın bir de PETKIM'in F/K'sına bak, sen bu işten anlamıyorsun' demişti. O zaman TUPRS'ın F/K'sı 12-13 civarıydı, PETKIM'inki 4 civarı iken. Tüm olayı F/K ve Net Kar üzerinden okuyup, satışlardaki ve faaliyet karlarındaki değişimi ve ivmeyi görememekten kaynaklı bu durum. Kendisine '5-6 ay sonra görüşürüz' dediğimi hatırlıyorum en son. Piyasanın neden PETKIM yerine TUPRS aldığına akıl sır erdirememişti. Ona göre TUPRS PETKIM'den 3 kat pahalı idi..

Neyse çok uzatmayayım ben büyük şirketleri almamaya çalışıyorum son bir kaç aydır, küçüklerde daha iyi performans yakaladığım için. Portföyü çok parçalı büyüme hisseleri ile doldurmayı tercih ediyorum. Onlardan hızlı büyüyenlerinin fiyatlarının katlama süresi büyüklere göre çok daha kısa sürüyor. Başkaca bir sebebi yok.

TUCLK henüz incelemedim. Ama Ana Metal Sanayi üzerine yapışmış olan resesyon baskısı ve reaksiyonu yüzünden metalcilerle bir süre mesafeli durmayı tercih edeceğim. Bir ara bakar onun hakkında da bir yorum yazarım elbette.
    Clausewitz

8. OZKGY girdiği ihaleyi kazanamadığını bildirmiş KAP'a.. Kısa süreliğine baskı unsuru olabilir fiyat üzerinde.
    Clausewitz

Sayfa 50/342 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •