Sayfa 511/1024 İlkİlk ... 114114615015095105115125135215616111011 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    inanılmaz bilgisayar oyunlarında mağazaya girip jeton money verip silah geliştirirdik şimdi gerçek hayatta yazıcıyla silah yaratılıyor adeta ! yakında tank uçak da yazıcıyla çıkarsa şaşırmam
    Dünya çok kritik bir sürece giriyor. Tüm ezberler bozulacak. Bizim politikacılar hala soda külü, tuğla , hazır beton fabrikalarının açılışını yapıyor ve gururlanıyorlar. Önümüzdeki aylarda çok yüksek sayıda işsiz oluşabileceğini düşünüyorum.

Faiz artışı yapılırsa +1m civarı

Faiz artışı yapılmaz ve döviz serbest dalgalanmada devam ederse en az +3m civarı.

İşsiz kalacakların haricindekiler de her iki ihtimalde de ciddi anlamda fakirleşecek.

Kırk katır mı kırk katır mı seçmenin zamanı yaklaşıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    umutabi ekonomistler bir ovp ye bakmak lazım önce diyor ne dersin ovp yi beklesek belki düşer dolar hatta faiz indirimi bile yaparız dolar düşerse
    OVP ! evet ya onu unutmuşum `orta vadeli düdükleme planı` hele onu da bir açıklasınlar sonrası Dolar 10 mu olur 20 mi olur daha kolay tahminde bulunalım. Tekrar ediyorum mb mıdır nedir o faizleri artırmaz yada artırıyormuş gibi yapıp 50-100 puan göstermelik artırırsa ve o dakikadan sonra Tl de kalan süzme salaktır. Dosta acı söyler...

3.  Alıntı Originally Posted by NYIT Yazıyı Oku
    Ekonomi Profesörü Hurşit Güneş:"Önüme çıkan soruyor? Dolar kaç olursa kriz çıkar? '4 lira' diyorum. 'O daha önceydi, şimdi 6,5 TL' diyorlar. O zaman da 'demek ki krize gireli bayağı olmuş' diyorum"
    Çok büyük badire atlattık deniyor ama pek daha bir şeyin atlatıldığına dair bir işaret yok. 6.5TL hala milyonlarca işsiz yaratabilecek bir seviye. Millet daha farkına varmadı, 1-2 ay içinde ciddi bir resesyon ve bunu takip eden slumpflasyon olasılığı var. Benim tahminlerime göre bu millet ekonomik krizler ardından stagflasyon yaşadı ama sanırım hiç bu denli sert bir slumpflasyon yaşamadı.

Bu açıdan bu bir ilk olacak.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. 6. 58 oldu biraz dur oğlum yaaa bizide düşün

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bu bir haftadır yaptığı hareket sanki geçenki hreketin tekrarı olacak gibi ama bu defa 6 yı kırar kırar kırmaz 7 ye değilde 7 yi kırar kırmaz 8 e sıçrayacak gibi umarım olmaz ama dikkatli olmak lazım eylül ekimde ödenmesi gereken borç gırtlağa kaddar cari açık malum yıl sonuna kadar 14 milyr doalr daha gerekiyormuş cari açık için hemid eenerji hariç papaz biyanda trump bir yanda merkezin durumu ortada faiz hakkında düşünceleri malum bir yanda beraat tek olumlu şey turist sayısındaki artış peki tek başına yeter mi
    Bu hareket kanaviçe gibi işleniyor
    öyle spekülatif atak gibi değil
    istikrarlı ve adım adım
    hükümet destekli ...
    cari açıkta bir denge fiyatı var kafalarında
    emin değilim ama sanırım 7,5 olamaz o fiyat
    bence daha yukarısı..

Vavv reis den yeni DOLAR tüyosu ha ... Demek ki Dolar tekrar 7 lerin üstüne ve belkide 8 lere gidecek ha ! teşekkür ederim bu tüyo
    için sayın reis bey.

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Bu hareket kanaviçe gibi işleniyor
    öyle spekülatif atak gibi değil
    istikrarlı ve adım adım
    hükümet destekli ...
    cari açıkta bir denge fiyatı var kafalarında
    emin değilim ama sanırım 7,5 olamaz o fiyat
    bence daha yukarısı..
    Mandrake dediydi ya bunların varoş alt tabakası bile DOLAR cukkalamış bu fiyatlar ucuz 14-15 denge fiyatı falan diyorlarmış. Beter olmadan yeter olmaz, o halde Dolarda yükseliş de kaçınılmaz.

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Vavv reis den yeni DOLAR tüyosu ha ... Demek ki Dolar tekrar 7 lerin üstüne ve belkide 8 lere gidecek ha ! teşekkür ederim bu tüyo
    için sayın reis bey.
    İlk etapta 10 tl.!!!
    Borç paçadan akıyor.!!
    Krizlerin babası.!!
    Tüm ezberler yerle bir olacak.!!
    Ekonomist bozuntuları kaçacak delik arayacaklar.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 511/1024 İlkİlk ... 114114615015095105115125135215616111011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •