Sayfa 525/985 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 7880 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: Viop - XVII

1. Bu gün iyi bir tecrübe oldu.
    Vadelide fiyatların eksiye düşebildiğini gördük.
    Demek ki long ile short un riski aynı.
    Short sıfır a kadar değilmiş.
    Oda sonsuzmuş.

2.  Alıntı Originally Posted by Totem Yazıyı Oku
    Bu gün iyi bir tecrübe oldu.
    Vadelide fiyatların eksiye düşebildiğini gördük.
    Demek ki long ile short un riski aynı.
    Short sıfır a kadar değilmiş.
    Oda sonsuzmuş.
    Hissede o mümkün değil.

Hisseler hiç bir zaman sıfır olmuyor, minimum 0,01 kuruşdan tescil ediliyor. Biran önce 3 hatta 4 haneye çıkması lazım.

Endeksdeki 30 hisse de 0,01 kuruş olsa ona göre bir endeks değeri olması lazım. Sonuçda vadeye kadar beklersin o gün tüm hisseleri alırsın vadeliyi eksi uzlaştırmaya sokmazsın.

Öte yandan faizler eksi olursa mesela yıllık -%10, ona göre vadeli spottan daha düşük olabilir.

Biri gelir herkes malı mülkü kadar ceza çekecek der, millet birbirine elindekileri vermeye kalkar, ancak öyle ütopik durumda söz konusu olabilir. Kıyamete yakınken olursa olur.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Gordugum tüm futurelar artıda. Yarin eksi gap nasıl gelecek merak ediyorum.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Kalan borç evin değerini geçince ödememek mantıklıymış orada, anahtarı bırakıp gidiyorsun.
    Yanlız bir daha ev anahtarını, eline alamıyorsun.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yanlız bir daha ev anahtarını, eline alamıyorsun.
    Af çıkar, eski sicilleri siliyoruz derler. Çocukların eşin akraban da mı alamıyor acaba.

Emlakçı filminde hileleri gösterdiler. Sonradan peşin para ile aynı evi çok ucuza almak da mümkün.

6. ABD sistemi iyi ama insancıl değil diye düşündüm duvardan ses geldi. Ben ABD filmlerinde şirin bir cezaevi görmedim, bir tane vardı orada da mahkumların futbol takımı gardiyanlara karşı maç yapmıştı, oynayanlar komikti yoksa yine sertti durum.

Cezaların sert olması gerekiyor ki millet gevşek davranmasın, sert koşullarda sürekli ayakta kalmak için rekabet koşullarına alışsın.

Son virüs durumu o sistemin açık noktalarını ortaya çıkardı. Belki önlem alırlar belki çöküp giderler.

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Hissede o mümkün değil.

Hisseler hiç bir zaman sıfır olmuyor, minimum 0,01 kuruşdan tescil ediliyor. Biran önce 3 hatta 4 haneye çıkması lazım.

Endeksdeki 30 hisse de 0,01 kuruş olsa ona göre bir endeks değeri olması lazım. Sonuçda vadeye kadar beklersin o gün tüm hisseleri alırsın vadeliyi eksi uzlaştırmaya sokmazsın.

Öte yandan faizler eksi olursa mesela yıllık -%10, ona göre vadeli spottan daha düşük olabilir.

Biri gelir herkes malı mülkü kadar ceza çekecek der, millet birbirine elindekileri vermeye kalkar, ancak öyle ütopik durumda söz konusu olabilir. Kıyamete yakınken olursa olur.
    Nihayetinde olabiliyor yani eksi fiyat.
    Özellikle ceza benzetmeniz aşırı bir vergi uygulanması gibi bir durumda söz konusu olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by Totem Yazıyı Oku
    Nihayetinde olabiliyor yani eksi fiyat.
    Özellikle ceza benzetmeniz aşırı bir vergi uygulanması gibi bir durumda söz konusu olabilir.
    Salkım Hanım'ın Taneleri filmi var, bir ara vergi uygulamışlar, malımı mülkümü satsam ödeyemem diye mektuplar yazılmış, o arada satanların mallarını alanlar olmuş. O şekilde dediğiniz gibi eksiye de düşebilir. Benim malımı al işletmen için sana para da veyeyim denebilir.

Sayfa 525/985 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •