Sayfa 553/1024 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,417 - 4,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Surtturup bırakıyorlar.şimdilik..
    Içine girmeye başlayınca ne b.k yiyecez bakalım.
    Zevk almaya bakacaz

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Merkez bankasında bir büyümeci kanat var bu kanat enflasyona tahammül gösteriyor ve çok yükselirse arkadan yüklemeli müdahale ediyor. Büyüme için fiyat istikrarının kısa ve orta vadede korunmasının zorunlu olmadığını düşünüyorlar.

Ortodoks para politikası yanlıları ise önden yüklemeli çalışıyor. Gerçekleşecek enflasyona göre önceden faiz artışının yararlı olacağına inanıyorlar. Ayrıca büyüme için fiyat istikrarını riske atmayı doğru bulmuyorlar.

Halihazırdaki merkez bankası kanunu ne yazık ki sadece ve sadece tcmb'ye fiyat istikrarını koruma görevi veriyor.

Büyümeci politikayı savunanlar bunu yasaya uymamasına rağmen politikacılardan aldıkları destek sonucunda sürdürüyorlar. Ancak garip olan bir şey daha var ki politikacılar çok uzun bir süredir tcmb'nin görev alanı ve yetkilerine büyümeyi de gözetir şeklinde bir ekleme yapmamakta ısrar ediyorlar.

Görev ve yetki alanında fiyat istikrarının yanında büyümeyi de gözetme yetkisine sahip tek merkez bankası bildiğim kadarıyla FED.
    Bunların hepsinde hamsi kadar beyin Yok.!!
    Bunların hepsi göbekten saraya bağlı.!!
    Bunların hepsi zurnanın son deligi.!!
    Bunların hepsinin Asena dan farkı Yok.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3. Dolar/tl 6.59 a inmis

SM-G570F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Dolar/TL 3 dakikada 20 kuruş geriledi ..
    6.5793

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Viop başlığından arakladım...
    Çaktırmayın...
    Cemsoy85 arkadaşımıza tşkler...

İşte son güncellemeler...

saygılar/başarılar

Benim dukkandan fiyatlari vereyim . Gecen sene ki degil gecen ay . Fairy sivi bulasik 675ml 3.75 ti 5.75 oldu , tukas salca 4.35kg 19 tl idi 47.5 oldu. Derby tek bicak 96 li paket 37.5 tu 55 tl oldu . Pet bardak kolisi 45 tl 75 tl oldu. Orkide aycicek yagi 4.5 lt 27.5 tu 32.5 oldu .elidor sampuan 9.5 tl idi 12.5 tl oldu .omomatik 10 kg 45 tl idi 65 tl oldu .pinar sut kolisi 38 tl idi 43.2 oldu .aklima bir cirpida gelenler bunlar sonbir aylik rakamlar
    bende size toptan/imalat pazarindan bahsedeyim.

ilk tarih : 10.01.2018
    son tarih : 29.08.2018

(pres) aluminyum : 11.00 TL/kg : 22.00 TL/kg

iplik hammaddesi olan kumas grubunda min. %70-80 fiyat artisi

pvc hammaddesi olan urunlerde min. 70-80 fiyat artisi

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!

6. Camiden sela sesi geliyordu.Dolar için zannettim. Meğerse yarın Cumaymış.🤤

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by kutatku Yazıyı Oku
    valla batirmaya oynuyolar 3 5 ulkeyi ekonomik kole haline getirmek uzereler….halaaa biz goygoylarla hayatimiza devam edelim…. erdoganlarin sirketindeki marabalar gibiyiz…. koskoca T.C yi holding gibi yonetmeye basladilar ya haala inanamiyorum….
    kitabı var,

Görünmez Holding

https://www.kitapyurdu.com/kitap/gor...ng/114154.html

yeni baskısı maalesef yok, NEDEN ACABA? Ben bu kitabı ilk çıktığında aldım hadi bakalım elimden alsınlar!

8. Kesinlikle dolaylı vergi sorunu çözülmeden hiçbir sorun çözülmez. Kur artışı asla durdurulamaz, çünkü enflasyon artışı devam eder.

Mehmet Şimşek ve Ali Babacan döneminde dolaylı vergiler zirve yaptı. Üretici ayvayı yedi. Enflasyon döviz kıtlığında dövizin artmasına bağlı artarak patlama yaptı ve biz hazırlıksız yakalandık.

Damat dolaylı vergiyi %50 altına çekmek zorunda. Başka hiç bir çözüm yok!

Ben olsam Ozan Bingöl isimli vergi uzmanını baş danışman yapardım kendime. Vergi vermeyen kişiler yüzünden dolaylı vergi vermekten bıktık usandık. Üretemiyoruz.

https://twitter.com/ozanbingoll

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Dolar bu yönetime bu kafaya ve bu ekonomik verilere rağmen düşecek diyen adam ya salaktır ya bir ekibin adamıdır. Bu tip adamlara cevap vererek topiğin düzenini bozmayın verin 2 tane hap . Gitsin.

Sayfa 553/1024 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •