Sayfa 58/1032 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 457 - 464 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    th iyi parti de seçime girecek. bu siyaseten belirsizlik oluşturacak şimdi. halk bank nasıl etkilenir sence?

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Son 7 senede, ABD'den ithalat yariya inerken, ABD'ye ihracat 2 kati artmis. 1:1 esitlenmis bu sene. Vergi konusu bizi vurur. Diger bir sonuc da ihracatin/ithalatin sistematik olarak her sene artmasi/azalmasi. Yani ABD urunlerinden uzak duruluyor.
    TR için aynen Çin'in başına gelen durum söz konusu. Çin baktı eli ticari dengede sıkıştı çünkü ABD ile devasa bir dış ticaret fazlası var, işte o zaman hemen taktik değiştiriverdi ve ABD'yi vurabileceği en nazik yerinden vurmaya başladı yani para piyasalarından. TR'nin elinde ayni koz yok ama onun muadilleri diyebileceğimiz diğer güçlü kozlar var. Bana göre ilk etapta yapılması gereken İncirlik ve Kürecik'ten bunların kovulmasıdır.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by together Yazıyı Oku
    tr de ki tek fark koltuk sevdalilarin cok olmasi.bunun yani sira herifciler koltuğu oyle isitmislarki kendi isittiklari koltugu kimseye birakmak istememeleri.
    Valla güzel dedin, 16 yıldır iktidardalar ama demek ki yeterli görmüyorlar bu 16 yılı, kıyamete kadar iktidarda kalmak istiyorlar. Allah bunlara akıl fikir versin.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    th iyi parti de seçime girecek. bu siyaseten belirsizlik oluşturacak şimdi. halk bank nasıl etkilenir sence?
    Bence seçimlerin sonucu ne olursa olsun piyasa olumlu etkilenir ve bardağı her 2 sonuçta da "yarı dolu olarak" görmeye çalışır piyasa. Nedeni de şu: Halihazırda BİST diğer GOP'ların borsalarına göre ciddi iskontolu işlem görüyor yani riskler fiyatlanmış durumda. Ortalama 2018 F/K'sı 5.5 olan bir bankacılık sektörü TR haricinde başka bir ülkede yoktur (Not: Halkbankın 2018 F/K'sı 2.3 olup ortalamanın %60 altındadır). Arkadaki büyük tabloya (küresel konjonktüre) bakıyoruz ve oradaki gelişmeleri de olumlu görüyoruz, GOP'lar GP'lara oranla daha hızlı büyüyorlar ve TR'nin de içinde bulunduğu GOP'ların getirisi daha yüksek. Mevcut küresel trend değişmedikçe, seçim sonucu ne çıkarsa çıksın TR ekonomisi ve HALKB olumsuz etkilenmez. Öte yandan ben İYİ Parti'nin potansiyelini oldukça yüksek görüyorum. Akşener, biri çok büyük diğeri ufak boyutlu 2 taahhütte bulunup CHP ve Saadet ile ittifak yaparsa onların desteğini alıp Başkanlık seçimini kazanır: 1) Parlamenter sisteme geri dönmeyi taahhüt edecek, 2) MV seçilme barajını %10'dan %4 gibi makul bir seviyeye indirecek. Başkanlık sistemini sadece AKP destekliyor (kendi ipini çekip kendi kendini imha etmiş olan MHP'yi saymıyorum), diğer tüm büyük partiler parlamenter düzenden yana. Şahsen ben de Başkanlık taraftarı değilim ve TR için iyi bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. İşte Akşener bu 2 taahhüdü verirse, hem RTE hem de AKP kaybeder. Bana göre iktidar değişikliği için yegane yol da budur.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bence seçimlerin sonucu ne olursa olsun piyasa olumlu etkilenir. Bardağı hep yarı dolu olarak görmeye çalışır derim. Nedeni de şu: Halihazırda BİST diğer GOP'ların borsalarına göre ciddi iskontolu işlem görüyor yani riskler fiyatlanmış. Arkadaki büyük tabloya ve küresel konjonktüre bakıyoruz ve oradaki gelişmeleri de olumlu görüyoruz, GOP'lar GP'lara oranla daha hızlı büyüyorlar ve bu piyasaların getirisi daha yüksek. Mevcut küresel trend değişmedikçe, seçim sonucu ne çıkarsa çıksın TR olumsuz etkilenmez.
    teşekkürler.

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    kayarlar diye itibar gelmiş. o arkadaşa da teşekkür ediyorum. ben temkinli olma taraftarıyım. seçim sonuçlanıncaya kadar halk işiyle kimsenin uğraşacağını sanmıyorum. yatırım tavsiyesi değildir.

7. '' TRENDLER olaylardan bağımsızdır..'' ABD parasının değerini düşürecektir. Bakınız Trump ın son söylemlerine... Çin ve Japonya parasının değerini düşürürken biz faiz artırıyoruz dedi. Euro / Dolar paritesinin mayıs ayından sonra 1.29 lara doğru hareketleneceğini gelişmekte olan piyasaların bundan nasiplenerek yukarı bir trend başlatacağını öngörmekteyim.
    Halkbank yorumlarını okudum. İnanılmaz negatif yorumlar okudum. Zaten hepsi fiatların içinde. Sadece Halk Bankasında değil.
    Yapı Krediye bakın defter değeri 0.5 - F/K 5 lerde buralar dolar bazlı tarihi seviyelerin biraz üstü. Vakıf keza öyle....Global trend tyukarı dönerse olaylar önemini kaybeder. FED in daha fazla faz artıramayacağını anlayan piyasa hızla döner...Selamlar.

8. millete bakiyorum en az %50 yada %100 yapmis ve pirimlenmis hisselere girip kar etmek umudunda para kazanmayi hedefliyor.biz ise bir dava sonucu belirsizlik ve ceza baskisi altinda hedefinden 2. yuksek dip seviyesinden geri donen kagidi alsak mi almasakmi 5 liralara inermi zarar edermiyiz diye dusunup yorumlayip duruyoruz.bir kagidi zirvedemi almak yada dip ten mi almak bize kazanc getirir bunu siz yorumlayin artik.

Sayfa 58/1032 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •