Sayfa 593/671 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643 ... SonSon
Arama sonucu : 5365 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. https://twitter.com/economyapp/statu...JqZGjfX1aUHF_g

Meta rd ciddi para harcıyor. Buradan bir şeyler çıksa güzel olud

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Apple saatten ve kulaklıktan 9,8 milyar gelir üretiyor. Çılgın bir şey. Ben hep bu saati kim alır diye merak ediyordum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Apple saatten ve kulaklıktan 9,8 milyar gelir üretiyor. Çılgın bir şey. Ben hep bu saati kim alır diye merak ediyordum.
    gelismis avrupa, amerikada, basit bir saat almakla ayni sey, siradan adam icin para degil ki 300-400 dolar
    kaldi ki , farke ttiyseniz turkiyede'de baska ulkelerdede iyi satiyor, bataryayi bekliyorum , bende alacam, saglik acisindan bir suru faydasi var , ki her versiyonda daha cok saglik fonksiyoru ekliyorlar, yakinda kan sekerini kollestrolu vsvs.. bir suru seyi daha anlik gunluk olcecek

long APPLE bilmiyorum soylemeye gerek varmi
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

4.  Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    gelismis avrupa, amerikada, basit bir saat almakla ayni sey, siradan adam icin para degil ki 300-400 dolar
    kaldi ki , farke ttiyseniz turkiyede'de baska ulkelerdede iyi satiyor, bataryayi bekliyorum , bende alacam, saglik acisindan bir suru faydasi var , ki her versiyonda daha cok saglik fonksiyoru ekliyorlar, yakinda kan sekerini kollestrolu vsvs.. bir suru seyi daha anlik gunluk olcecek

long APPLE bilmiyorum soylemeye gerek varmi
    Mesleğim tıp olmadığı için bu konuda net bir tavsiye veremem. Elektronik bir cihazı vücuda temas edecek şekilde uzun süre bağlı tutmayı doğru bulmuyorum.
    Diğer yandan apple olsam araba işine girerdim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Mesleğim tıp olmadığı için bu konuda net bir tavsiye veremem. Elektronik bir cihazı vücuda temas edecek şekilde uzun süre bağlı tutmayı doğru bulmuyorum.
    Diğer yandan apple olsam araba işine girerdim.

bende urun testi isindeyim, test laboravatuarlarimiz var , ozellikle el kol, icin riski yok denecek kar az , yok diyebilirz
    Apple yuzlerce otomotiv muhendisi calistiriyor, cok yakindir aciklama yapmasi,

saglik, elektronik, medical vs.vs. ama egitimim ekonomi

analistler hatta Musk bile dedi, bu akdar muhendis aliyorsan, sektor liderlerini aliyorsan, muhtemelen bir araba yapilacak ondan diye
    https://www.youtube.com/watch?v=mZapfmWPxl4

ben her fiyattan Applciyim,
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

6. BIST dışında ABD borsasında işlem yapmak istiyorum. BIST30 yatırımcısıyım. ABD piyasasında bu tarz bir endeks var mı? Sağlam ama uzun zamandır yatay ya da düşmüş hisseleri incelemek istiyorum. Nereye bakmalıyım?

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    bende urun testi isindeyim, test laboravatuarlarimiz var , ozellikle el kol, icin riski yok denecek kar az , yok diyebilirz
    Apple yuzlerce otomotiv muhendisi calistiriyor, cok yakindir aciklama yapmasi,

saglik, elektronik, medical vs.vs. ama egitimim ekonomi

analistler hatta Musk bile dedi, bu akdar muhendis aliyorsan, sektor liderlerini aliyorsan, muhtemelen bir araba yapilacak ondan diye
    https://www.youtube.com/watch?v=mZapfmWPxl4

ben her fiyattan Applciyim,

7. Herkese iyi akşamlar. JP Morgana ait jepi isimli etf var aylık temettü ödüyor verimi de yüzde 10 civari yaklaşık iki sene önce çıkmış. Aylık temettü ödemesi dikkatimi çekti. Bu etf hakkında bilgisi olan var mı withholding tax oranı vs?

8. JEPI'de 20% stopaj kesilir. Burada da beyan verince vergi diliminize göre 20% - 30% daha gider kabaca geriye 5% kalır net.

ABD'den temettü hissesi almanın mantıklı olduğu tek bir durum var bana göre.

O da verimden bağımsız olarak, parayı koyduğunuz şirketin çok hızlı bir şekilde karını/temettüsünü katlaya katla gidiyor olması.

Atıyorum, X şirketi geçen sene toplam 1 dolar temettü vermişken, bu sene 1.3 dolar dağıtmışsa sizin stopajdan yediğiniz dayak büyük oranda telafi olacak bu artışlar sayesinde, o zaman da çok göze batmayacak stopaja giden para.

ABD'den temettü hissesi alırken bile büyüme faktörünü ön plana almak gerekiyor.

En fazla ABD vatandaşına göre 1-2 sene geriden gelirsiniz getiri olarak o olur . Bu stratejiye uygun olan şirketlerin verimleri de zaten 3% ü geçmiyor pek. Genelde 2% civarı.

Anlamlı bir getiri elde etmek için yüklü para koymak lazım ya da getirinin anlamlı seviyelere ulaşabilmesi için kafadan bir 10 sene geçmesi gerekiyor ki bahsettiğim oranlarda temettüsünü büyüten şirketin verimi 2'ye, 3'e katlasın.

Şu an verimi 2.5% diye burun çevirdiğiniz X şirketi bu hızla büyüdüğünde 5 ile 10 sene arasında verimi 2'ye katlıyor. Fiyat da genelde bu gidişatı takip ediyor bu bluechip hisselerde. Temettü burada emniyet sübabı görevi görüyor.

Emniyet sübabı olmayan hisselerde gelecek aniden çok erkenden satın alınıyor sonra fiyatları anormal seviyelere gidiyor yıllar öncesinden. Efendime söyleyeyim bunlar işte TSLA, AMAZON, GOOGL gibi şirketler.

Amazon gelmiş bilmem kaç sene önceki seviyesine. Son 4 yılda bunu alan neredeyse herkes zarar etti. Ne anladık bu işten? Ne oldu şimdi o katlanarak yükselen karlar ne işe yaradı?

Geçiniz.

-------

Eğer 10 senedir aynı temettü miktarını/verimine sahip şirketi alırsanız boşu boşuna 20%'yi ABD'ye kaptırırsınız piyasada bir sürü daha mantıklı seçenek varken.

Bu tarz sabit gelirli/verimli şirketler düşünülüyorsa UK piyasasına bakmak mantıklı olacaktır.

----

Bu dediklerim illa da yurtdışı diye düşünenler için tabi. Ülke riskini en az kayıpla bu şekilde dağıtmak mümkün bence.

ytd

Sayfa 593/671 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •