Sayfa 601/964 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 4,801 - 4,808 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by demokrat Yazıyı Oku
    benim fikrim o ki;

yapılacak olan değerleme ile bu ay açıklanacak bilanço şirketin gerçek değerini ortaya çıkaracak.

ayrıca bilanço öncesinde bir veya iki tane daha hisseye pozitif etki edebilecek güzel haber veya haberlerin şirket tarafından açıklanacağına inanıyorum

mesela aerel bank ile anlaşıldığını ve anlaşma haberinin bilançodan önce açıklanacağına inanıyorum.

Aerel bank ile anlaşılmasaydı şirket tüm gayrımenkulleri için değerleme kesinlikle yaptırmazdı diye düşünüyorum
    Acaba yeni bir düzenleme ile hangi gayrimenkullerin -maddi duran varlık- hangilerinin -yatırım amaçlı gayrimenkuller- olarak katagorizevedilecek. Çünkü tekstil fabrikaları kapandı, hotellerin işletmeciliğini ise şirket direk kendisi yapacak diye bildirimi yapılmıştı.

Birde bu gayrimenkul dip notlarda listelenerek cins ve nitelikleriyle belirtilmesinde şeffaflık için önemli. Şirket birleşiminden sonra nelerin elden çıkarıldığı nelerin şirket kapsamında kaldığı konusunda yatırımcılar daha net bilgilenir.

Tabi en önemlisi bu varlıklardan bazılarının en verimli şekilde satılıp şirketin ihtlyaç duyduğu kadar nakit üretemek ve bütün borçların harçların icraaların davaların temizlenmesidir..

Bu şirketin sokulduğu yeni süreçte...
    -Vakar textil ile akay pazarlamadan olan yüklü alacağın tahsilatı
    -Mintay textil in sorunlarının giderilmesi ve olanak varsa bütün varlıklarıyla satılabilmesi,
    -Daniş turizm ile ucube şekilde kurulmuş bütün akacak verecek işleri temizlenip iş ilişkisine son verilmesi, tahütkerle danış turizme rehin edilmiş şirket varlıklarının özgürleştirilmesi,
    -Bahar textilin elindeki 43 milyon lot kervan hissesinin en verimli şekilde değerlendirilmesi. (Daha önce bahar textilin ve Melis yapının elindeki hisse miktarı yaklaşık 90 milyon lot idi, onlarca milyonla lot kuruşçuklardan şirket dışına çıkarılmıştı. Şirket için büyük kayıp)
    ...önemli konulardır.

2.  Alıntı Originally Posted by TemelciNurullah Yazıyı Oku
    1- Akayteks boya fabrikası
    ( 39,550 milyon TL )

2- Akayteks dokuma fabrikası
    ( 18,020 milyon TL )

3- Akayteks Didim 4 ad arsa
    ( 42,500 TL )

4- Akayteks İsmetiye arsa
    ( 48,585 milyon TL )

5- Akayteks Üsküdar daire
    ( 100,000 TL )

6- Bahar döşeme Kayseri Tarla
    ( 110,000 TL )

7- Ceylan Yenibosna fabrika bina / 6000 m2 arsa üzerine
    Topkapı boya örme kiracı
    ( 14,585 milyon TL )

8- kervansaray sis tekstil 2 fabrikası
    ( 19,986 milyon TL )

9-kervansaray sis tekstil 4 fabrikası
    ( 23,905 Milyon TL )

10- Melis yapı 3 ad apt dairesi
    ( 600,000 TL )

11- Melis yapı 4 ad apt dairesi
    ( 850,000 TL )

12- Melis yapı Bahçeli ev
    ( 5 milyon TL )

13- Melis yapı medikal park
    ( 60,000 TL )

14- mintay dış tic fabrika
    ( 11 milyon TL )

15- kervansaray Bursa termal otel
    ( 63,590 Milyon TL )

16- kervansaray Bursa fomora otel
    ( 14,740 milyon TL )

17- kervansaray Uludağ otel
    ( 33,225 milyon TL )

18- kervansaray kundu otel
    ( 57,435 Milyon TL )

19- kervansaray Lara otel
    ( 215,530 milyon TL )

20- kervansaray Bodrum otel
    (85,510 milyon TL )

21- kervansaray Marmaris otel
    ( 25,165 milyon TL )

22- Şişli bina
    ( 15,835 milyon TL )
    Buda satıldı diye biliyorum

23- Bursa Osmangazi arsa
    ( 11,890 milyon TL )

24- Milas 4 ad arsa
    ( 1,550 milyon TL )

25- Yenişehir 4 ad arsa
    ( 115,000 TL )

26- Bayrampaşa daire
    ( 60,0000 TL )

27- Nilüfer 3 ad daire
    ( 445,000 TL )

28- Akatlar 2 ad daire
    ( 6,510 milyon TL )

29- İstinye villa
    ( 6,745 milyon TL )

30- Uluca pasajı 2 ad işyeri
    ( 200,000 TL )

31- Mudanya villa
    ( 180,000 TL )

32- Mudanya 2 ad daire
    ( 160,000 TL )

33- Mudanya 25 adet daire ve işyeri
    ( 3,130 Milyon TL )

34- Ege pasajı
    ( 2,525 milyon TL )

Sayın by bu belirttiğiniz gayrimenkullerle bu şirketin bu fiyatlarda sürünmesi çok mantıksız nedir sıkıntısı ??
    iNŞALLAH BU KADAR MAL VARLIĞININ ÇOĞUNU BU 5 YILLIK SÜREÇTE EL ALTINDAN DEVİR ETMEMİŞTİR. ÖZELLİKLE DE SON 3 AYDA.. SONUÇ YİNE HÜSRAN OLMAZ UMARIM..

3. haftalıkta yapmış olduğu bar hoşuma gitti.

bu kervan eski kervan değil artık...

teknik olarak resim çok güzel.boğa piyasasındayız.

temel desen o da harika.heyecanla beklediğimiz birçok gelişme var.en önemlisi de bu ay gelecek olan bilanço ve değerleme.

aerel bank olayının ise çözümlendiğini düşünüyorum onun haberi yakında düşer(tahmin ediyorum)

daha önce 2 defa girip çıktığımı paylaşmıştım fakat bu bambaşka.

kervan taşımak hiç bu kadar tasasız ve rahat olmamıştı

4. 1prometheus geri dönmüş. İyi en azından 2-3 gün utanıp susmuş.
    Demokrat ta kayıptı. O da üstten satmış alttan yerine koymuş.

Hadi iyi iyi. Korkmayın artık sizinle ilgili yazmayacağım.
    İsteyen istediğine inanır. Ama bak çok kızarsam gene yazarım ha)

5.  Alıntı Originally Posted by fabrika Yazıyı Oku
    1prometheus geri dönmüş. İyi en azından 2-3 gün utanıp susmuş.
    Demokrat ta kayıptı. O da üstten satmış alttan yerine koymuş.

Hadi iyi iyi. Korkmayın artık sizinle ilgili yazmayacağım.
    İsteyen istediğine inanır. Ama bak çok kızarsam gene yazarım ha)
    Sen herün buraları yeterince dolduruyorsun zaten, muhteşem tespit ve yorumlarına gölge etmeyelim diye fazla kalabalık etmemeye çalışıyoruz. Zaten kimseye de fazla alan bırakmıyorsun. (Ayrıca benim yazdıklarımdan gerçekten mağdur olmuş hiç bir yatırımcının rahatıız olacağı şeyler değil, ama başka birilerini fazla rahatsız ettiği kesin!!) Bizi boşver ver, sen ışık saçan makalelerine yorumlarına devam et,, hemde dam üstünde saksağan vur beline kazmayı misali olgular arası kurduğun şaheser ilişki, tespit ve yorumlarınla.. Hayranlıkla muhteşem algılarını yargılarını yorumlarınınyakşp etmeye devam ederiz. Harikasın!

6. Benim hiçbir zaman öyle iddalarım olmadı. Ama sen yakmıştın hisselerini. Burada gülücükler saçma.
    Bak ne oldu 33-44 oldu. Sen satmadın mı daha. Alıntılarım bak rezil olursun, aaa pardon yüzsüz neydi, kime denirdi.
    Bir de utanma var mı sende. Sanmam.

7.  Alıntı Originally Posted by fabrika Yazıyı Oku
    Benim hiçbir zaman öyle iddalarım olmadı. Ama sen yakmıştın hisselerini. Burada gülücükler saçma.
    Bak ne oldu 33-44 oldu. Sen satmadın mı daha. Alıntılarım bak rezil olursun, aaa pardon yüzsüz neydi, kime denirdi.
    Bir de utanma var mı sende. Sanmam.
    Benim yazdığım herşeyde eleştirileri sadece şirketi ve yatırımcıları bu duruma sokanlarla ilgili eleştirilerle ilgili ve 5 yıl boyunca şşrkette yapılmaması gerekenler ama yapılanlar veya yapılması gereken yapılmayan işler ve iyi niyetli olmayan işler ile ilgili. Ve yatırımcıların bu çirkrflşklere karşı yapması gereken en doğru şeylerle ne olabileceğini irdelene ile ilgili. Peki bunlar seni niye bu kadar acıtmış acaba?

Yazdıklarımın yönü ve anlamı senin iliştirdiğin saçma sapan alakasız çarpıtma sonuçlarla hiç bir ilişkisi olmadığını az sağduyusu olan herkes görebilir. Bu konuların davdetaylarına girmeyeceğim. Beş sene süründürülmüş bir hisse 0.59 ye gelmiş veya daha yukarısına çıkmış diye hangi beyinle neyi anlatmaya çalışıyorsun. Ayrıca biz hiç bşr zaman hlsse 0.60 1.00 e çıkmaz da demedik. (Yazdığımız yazılarla neler olup bittiğine dair bilinçli yaklaşımız bunlar netleştirmeye çalışmasaydık, kurumlara yazılar yazarak irdelemeseydik, bunlarda olmazdı). Alakasız şekilde birbirine iliştirdiğin olgularla yaptığın yorumlarında hiç beyin olmadığı da çok aşikar görünüyor. Yazdıklaklarıma karşı yaptığın çarpıtmalar ucuzluğuyla ve uzmanca bir yüzsüzlük ve utanmazlıkla karalama üretme gayretindesin sadece. Ayrıca burda diğerleri ile dalaşmayı kendine görev edinmişsin. Sana işinde başarılar dilerim. Dalaş muhabbetleri benlik değil. Yolun açık olsun.

8. Onumuzdeki aylarda , mart ayi dahil, burda ben dahil kimse yazmiyacak. Yeni yatirimcilar yazacak. Bu yuzden su 3 gunluk dunyada birbirinizi uzmeyin.

PLK-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 601/964 İlkİlk ... 101501551591599600601602603611651701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •