Sayfa 615/1013 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625665715 ... SonSon
Arama sonucu : 8100 madde; 4,913 - 4,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by ihtiyar Yazıyı Oku
    Aynı fikirdeyim. Burası doların yükselişine inananların paylaşım yeri ise, boş temenniler yerine grafik veya analizlere dayalı, bu işi bilen kişilerin doyurucu yazılarını görmek isteriz. Yok sa mahalledeki kıraathane de, pazarda , sütçüde yapılan muhabbetten farkı kalmıyor.
    Dünya kadar grafik ve yabancı kaynaklı veriler paylaşıldı. Hepside oldukça doyurucu idi . ama baştakiler sata sata doymak bilmedi diyorsanız o başka tabi. Araba motoru bile üretemeyen ülkemiz %100 yerli helikopter üretiyor böyle haberler yapılıp milletin gözü bir güzelce boyanıyor. Alt gözlüğü takmış gibi önümüzden başka bir sey görmüyoz. yok efendim 2023 de uçak yapacakmışız. 15 yıldır iktidarda olan bir parti 6 yılda bunları yapacak . Gel gelelim kıraathanede ve pazarda yapılan muhabbetler hep türkiyenin gerçekleri. Antalyada pazarcı bir abimizin sorularına bile cevap veremeyen bir iktidar kötü yönetim abidesi... Düne kadar yanık mektuplar yazılan sevdalarını dile getirdikleri adamı sonra hiç alakaları yokmuş gibi kandırıldık demeleri...yazıklar olsun ülkemi kandıranlara

Londra'daki swap faizleri düştü bu yüzden bankaların para kazanma marjı arttı. Taş atmadan kol yormadan bedava para kazanılmayı bekliyor. Onlar da TCMB'den olabildiğince yüksek tutar almak için tekliflerini katlıyorlar. TCMB'ye 12.25'ten sattıkları TL'yi Londra'dan 11 civarından geri alıyorlar. Her işlemde %1.25 kılçıksız net getiri. Bir banka her gün 300 milyon TL böyle al-ver işlemi yapsa; her hafta 360 bin TL net getiri..Yoksa yanılıyor muyum?
    Teşekkürler
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

https://www.youtube.com/watch?v=cHdD9y_drOQ

domates 10 tl şaşırmamak lazım

Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Dünya kadar grafik ve yabancı kaynaklı veriler paylaşıldı. Hepside oldukça doyurucu idi . ama baştakiler sata sata doymak bilmedi diyorsanız o başka tabi. Araba motoru bile üretemeyen ülkemiz %100 yerli helikopter üretiyor böyle haberler yapılıp milletin gözü bir güzelce boyanıyor. Alt gözlüğü takmış gibi önümüzden başka bir sey görmüyoz. yok efendim 2023 de uçak yapacakmışız. 15 yıldır iktidarda olan bir parti 6 yılda bunları yapacak . Gel gelelim kıraathanede ve pazarda yapılan muhabbetler hep türkiyenin gerçekleri. Antalyada pazarcı bir abimizin sorularına bile cevap veremeyen bir iktidar kötü yönetim abidesi... Düne kadar yanık mektuplar yazılan sevdalarını dile getirdikleri adamı sonra hiç alakaları yokmuş gibi kandırıldık demeleri...yazıklar olsun ülkemi kandıranlara
    O uçak her seçimde "göklerde" uçuyordu yanılmıyorsam. Ne hikmetse göremedik gerçi. 2019 da eğer buralarda olursam mutlaka fotoğrafını çekip paylaşır, bu yazıyı da bulursam eklerim altına
    Bitmeyen Uçak Sevdamız...
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Her köye kooperatif kurulmalı ve bu kooperatifler aracılığıyla çifciye vergisiz mazot verilmeli.

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmet Buğra Yazıyı Oku
    Londra'daki swap faizleri düştü bu yüzden bankaların para kazanma marjı arttı. Taş atmadan kol yormadan bedava para kazanılmayı bekliyor. Onlar da TCMB'den olabildiğince yüksek tutar almak için tekliflerini katlıyorlar. TCMB'ye 12.25'ten sattıkları TL'yi Londra'dan 11 civarından geri alıyorlar. Her işlemde %1.25 kılçıksız net getiri. Bir banka her gün 300 milyon TL böyle al-ver işlemi yapsa; her hafta 360 bin TL net getiri..Yoksa yanılıyor muyum?
    Teşekkürler
    günlük 154 bin toplam maliyeti var bir şey değil.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Her köye kooperatif kurulmalı ve bu kooperatifler aracılığıyla çifciye vergisiz mazot verilmeli.
    bu konuda canı gönülden sizi destekliyorum. öyle ya da böyle üretmemiz lazım.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    bu konuda canı gönülden sizi destekliyorum. öyle ya da böyle üretmemiz lazım.
    Çifciyide üretimden soğuttular sattığı ürün para etmiyor. Karadenizli biri olarak fındık için örnek verecem .dönüm basına destek parası dıye bir mevzu var çifci üretsede üretmesede dekar basına cebine parasını koyuyor. güneşin altında çalışıp terlemeden kazanacağı aynı miktarda parayı kazanıyor. Sattıgı ürün para etmediği için. Çifciye destek olayıda kooperatifler aracılıyla çifciye tarladan hale nakil sorunlarını halletmeli vede hale getirilen ürün üzerinden destek sağlanmalı. Köydekilerde cebimize çalışmadan para girdikleri için mutlular ama hepsi borç içinde artık onlarıda anlamak zor. Bedava sirke baldan tatlıdır hesabı bu olsa gerek.

Sayfa 615/1013 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625665715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •