Sayfa 621/1023 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 4,961 - 4,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonom...hhide-2384320/
    Seçim paketinden bir destek de müteahhide
    Hükümetin seçim öncesinde alelacele çıkardığı seçim paketinden lüks konut müteahhitlerini kurtaracak yeni bir teşvik desteği daha çıktı. Sıfır konut ve ofis satışından tapu harcı alınmayacak. 500 bin liralık sıfır konut için 20 bin TL yerine 2 bin TL ödenecek.

Emekliye 2 bin Tl , vergi affı, müteahhide arka çıkma vs vs , eee ! adama sorarlara bre yalancı pehlivanlar bu DEĞİRMENİN SUYU nereden gelecek ? Demek ki neymiş; `güvende ` olması kaydıyla Dolarda kalmak gerekiyormuş, bu şartlar altında Dolarda yükseliş kaçınılmaz. Zaman hızla ilerliyor tik tak tik tak....

2. Daha dur bakalım 40 milyon da ecnebi/turist gelecekmiş memlekete...
    Bu ecnebilerde beleş buldu mu yerlerde yerler...
    Gıda enflasyonunu azdırmasa da gıdıklar ben size diim....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Daha dur bakalım 40 milyon da ecnebi/turist gelecekmiş memlekete...
    Bu ecnebilerde beleş buldu mu yerlerde yerler...
    Gıda enflasyonunu azdırmasa da gıdıklar ben size diim....

saygılar/başarılar
    Ekmek bulamayanlar saman yesin diyecez ! ama saman da İTHAL, o bile Doların yükselişinden payını alacak. O halde geriye OT yemek kalıyor lakin İstanbulda ot da kalmadı her yer BETON oldu o halde betonlarını yesinler.

4.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Teşekkürler dostum dolan gel diyor.
    Kısa vadede bir düşüş ihtimali olsa da, 99 u görmesi muhtemel orta vadede. Oraya gelirse yeniden fala bakmak gerekir...

şunu da gördüm. Dolares şakam yok eteklerimi havalandırırsam kısa sürede 4.44 ü gösteriririm diyor.
    "Tahvil faizlerinde yükseliş devam ediyor, 10 yıllık tahvil faizi yüzde 13,21'e ulaştı.
    Bloomberg"
    Rabia-1 +
    Rabia-2 +
    Rabia-3 + = 4,44

Hesap doğrudur.

5. Aha da şu köşede silinmezse dursun, zamanı gelince hatırlarız. ( inşallah olmaz ve hatırlamayız )

Geçen hafta sn.Meral Akşener' e suikast meselesi konuşuldu ve hemen kapatıldı. Bu benim için çok önemli bir mesele ve boşa ortaya atılmadığını düşünüyorum.

Dolarla ne alaka diyenlere de , beyinlerini serinletmelerini temenni ederim.

6. İkisi de Rumeli TÜRK'ü , Rumeli Toprağı ; Muharrem İnce ve Meral Akşener !

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bora Yaşar
    3 Mayıs 2015 ·

(Facebook)

Ülkemizdeki hayat şartlarımız her vatandaş için giderek ağırlaşıyor.

Bunu tespit eden, ekonomik sıkıntılarımızı oy haline getirmeye çalışan siyasi partilerimiz seçime giderken hemen her seçmene "parasal" vaadler sıralamakta birbirlerini geçmeye çalışıyorlar.

Bu vaadlerin kaynağını soran (iktidarı bir yana bırakın) her vatandaşı da aklı başında bildiğim insanlar, taşlamaya başladılar.

İki dostumla bu konu temelinde resmen bozuştuk.

Bana kızıyorlar, vaadlerin makul mantıklı ve sürekli kaynağını soruyorum diye...

Oysa ben de emekliyim. Maaşım 800-900 lira arasında. (Her ay değiştiğinden doğrusu kesin tutarını bilmiyorum) Emekli maaşımın değil 1500- 1800 lira, 5000 lira olması da beni daha çok mutlu eder doğal olarak.

Kemal Kılıçdaroğlu eski meslekdaşımız, akıllı uslu adam. Bence artık seçim kaybetmekten sıkıldı. Ve sıradan vaadlerle bu halktan oy alamayacağını da gördü.

Benimle bu konuda takışan iki dostumuz da akıllı uslu insanlar. Ama kaynak diye ortaya getirdikleri şeyler, AKP li yöneticilerin hukuk dışı edimleri ile AK saray gibi bir defaya mahsus yapılmış fütursuz harcamalar...Bunlar tümüyle demagojik yaklaşımlar.

Bir kere 1500 liralık asgari ücret vaadi tümüyle özel sektöre yük, devlete değil.

Emekli maaşının asgari 1500 liraya yükseltilmesi, bayramlarda emeklilere iki maaş ikramiye, KDv ve ÖTV nin orta vadede kaldırılması, çiftçiye 1,5 liraya motorin, şu kadarlık borçların silinmesi gibi CHP vaadlerinin kaynağı ise bütçe...

Bu bütçe, bu günkü haliyle bu vaadlerin sürgit yerine getirilmesine bana göre katiyetle izin vermez.

Asgari ücretin 1500 liraya çıkmasıyla, üzülerek söylüyorum, ülkemiz sanayici için (özellikle yabancı sermaye için) cazip olmaktan çıkar.

GSMH lımızı % 50 artırmadan bu vaadler yeterli kaynağı bulamayacak, bu vaadleri yapan siyasi partinin iktidara gelmesi halinde, her yönden sıkıntısı artacaktır.

Bu da vatandaşın AKP dönemini özlemle aramasına ilk seçimde de AKP nin daha güçlü bir şekilde iktidara gelmesine neden olabilecektir.

Sol demek rasyonalite, akıl demektir. Popülizm, kısa vadede belki tatlıdır ama uzun vadede daima zarar veren bir yaklaşımdır. Sola yakışmaz.

Churchill'in İkinci dünya savaşının başında halkına dediği gibi "size, kan ter ve gözyaşı" vaad ediyorum demesi, sola daha yakışır.

Çünki ekonominin şu anki durumu budur...

CHP nin bunu söylemek için her türlü gerekçesi de vardır...Kötü devlet ve maliye yönetimi, israf, devlet kaynaklarının eşe dosta peşkeş çekilmesi, hırsızlık, yolsuzluk vs vs...

Ha bunu diyerek belki iktidara gelemez. Ama AKP zaten zor bir döneme girecek. Onu, önümüzdeki dönemde başarısızlık damgasını yemekten kurtarmamak lazım.

Benim düşüncem budur...

Kaynak soruyorum diye beni neredeyse AKP yardakçısı destekçisi durumuna sokan dostlarımın bilgisine sunarım.

-------------------

Üç sene önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaadlerini duyup böyle yazmışım.

Elhak AKP liler Kılıçdaroğlu'nu da geçti bu konuda...

CHP, "AKP nin son seçim paketindeki bazı maddeler bizim vaktiyle vaad ettiğimiz şeylerdi. Bize bu vaaddlerinizin kaynağı nedir? diye soruyorlardı. Anlaşılan kaynak varmış" demekteler...

Kaçarı yok, son 10 yıldır yenilen HURMALAR şimdi bilmem nereleri tırmalar. Dolarda yükseliş kaçınılmaz... Dolarımıza sahip çıkalım , 10 yıldır hamur humur bizim tasarruflarımızı yiyen küçüğünden büyüğüne tüm haram yiyicilere birde Dolarlarımızı heba etmeyelim. CIRCIR böcekleri gelen KIŞ ta donsun, hak ettiklerini bulsun, artık gün Dolarcı karıncaların günüdür.

Sayfa 621/1023 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •