Sayfa 63/106 İlkİlk ... 1353616263646573 ... SonSon
Arama sonucu : 848 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1. TABLODAKİ VERİLERE GÖRE BİZ ATILAN TARAFTAYIZ DEDİĞİN GİBİ KONU GETİRİ OLDUGUNDA NE DÜŞÜNÜLDÜĞÜNÜN BİR ÖNEMİ KALMIYOR.

Ama erhanla osmanın tablosunun ne oldugunu bilmiyorsun ki ?

biz senin çıkarttıgın seçtiğin hisselere birşey demiyoruz ki hatta cogunlukla bizde aynı senin tabloda cıkarttıgın hisseleri seçiyoruz.

fakat bunu belirlerken temettüyü ayrı bir kategoride temettüye gönül veren şekilde temettü olmazsa olmaz bir şekilde değerlendirmiyoruz. OLADABİLİR OLMAYADABİLİR diyoruz.

Bizim seçimlerimizde de bir çok farklı faktörler var.

Sürekli aynı yere çekiyorsunuz konuyu biz temettünün mantıgından işleyişinde şirkete yatırımcıya avantaj ve dezavantajlarını konuşmak istiyoruz.

Siz ise sürekli temettü veren hisselerin getirilerilerini sunuyorsunuz. Bizim temettü veren hisselerin daha az kazandırdıgını idda etmiyoruz. Temettü veren hisselerin daha kötü kazandıracagını idda etmiyoruz. Temettü veren hisseyi kötü görmüyoruz.

BİZLER SENIN SEÇTİĞİN BU HİSSELERİ BİZLERDE ALIYORUZ BU HİSSELER HEPSİ YARINDAN İTİBAREN HİÇ TEMETTÜ DAĞITMAMA KARARI ALDIKLARINDA BİZ HALI HAZIRDA YATIRIMIMIZA DEVAM ETMENİZ GEREKTİĞİNİ SAVUNUYORUZ: SİZ İSE TEMETTÜ DAĞITILMIYORSA HİÇBİRİ BU HİSSELERDEN CIKIN PILINIZI PIRTINIZI TOPLAYIN BORSADA İŞİNİZ BİTTİ DİYORSUNUZ.

BİZDE BUNUN YANLIŞ OLDUGUNU SÖYLÜYORUZ TEMETTÜNÜN KAZANCA KAZANMAYA POZİTİF BİR ETKİSİ YOKTUR. DİYORUZ ELDE EDECEĞİNİZ TEMETTÜ HİSSE SENEDİ GRAFİĞİNİN İÇİNDE YER ALIR DİYORUZ.

AMA SİZLER YOK PILI PIRTI TOPLA BORSA DEFTERİNİ KAPAT NOKTASINDASINIZ.

ALDIGIM HİSSE SENETLERİNİN %95'İ TEMETTÜ DAGITAN HİSSE SENETLERİ

BU düşünceler var ise önce bu düşünceleri silmelisiniz.

ikinci konu ise bu karlılıgında temettü ile oldugunu savunuyor oluşunuz. bir adet soru soruyorum.

FACEBOOK, GOOGLE, AMAZON HİÇ TEMETTÜ VERMEMESİNE RAĞMEN ABDDE NASIL EN ÇOK KAZANIRAN HİSSE SENEDİ.

hani en çok kazandıran hisse senetleri sizin savınıza göre temettü kriteri eklenerek belirleniyormuş ya o yüzden soruyorum.

Orası amerika burası türkiye diye işin içinden sıyrılmaya calısmayalım ama :D
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Sn Drizm, anlatmaktan dilimizde tüy biten şey şu;

En çok getiriyi temettü hisseleri getirmiş olabilir muhtemelen doğrudur da. Çünkü temettünün iyi birşey olduğuna inanan yatırımcıların tamamına yakını o hisseyi alır inanmayanlar da çoğunluğun bu davranışını bilip hissesinin yükseleceğine inandığından onlar da temettü hissesi alır.

Olayın temelini anlamamışsınız ki siz henüz? Bist'in temettü kralı olan Crdfa ve İşyat var. Hesaplayın son 8-10 yıllık hisse performansını bir de Aselsan'ı hesaplayın. Crdfa ve İşyat yüksek temettü vermesine rağmen yıllık net kar büyümeleri stabil olduğu için temettü vermeyen ama net karını sürekli artıran Aselsan dan daha az getiri yapmışlar.

Ama son 2 yıla kadar yılda çift temettü veren Froto ise net karını sürekli artırdığı için 10 yıllık getirisi de çok iyi. NET KARINI SÜREKLİ ARTIRDIĞI İÇİN diyoruz HAYIR, SADECE O YETMEZ O KARINI ORTAKLARA DAĞITTI ĞI İÇİN büyüdü diyorsunuz. Nasıl anlaşalım sizinle?

Verdiğiniz örnekleri sadece BİST'ten değil tüm dünya borsalarından da verseniz muhtemelen temettü hisseleri hep çok getirmiştir, haklısınız. Tespitiniz doğru ama teşhisiniz yanlış.

Hala bize ispat için örnekler veriyorsunuz bu örneklere itirazımız yok. İtirazımız sizlerin bu getirileri temettüye bağlamanız. Ctugrul bey de kabul etti matematiksel olarak olayın doğruluğunu ama sizler kabul etmediniz.

Olay çok basit. Matematiksel olarak ispatlıdır aralarında fark yok ama psikolojik olarak temettünün iyi birşey olduğuna inanan ky temettü hissesine daha çok yönelir ve o hisseler daha çok artar. Bu, hepsi bu. Bunun nesini anlamıyorsunuz? Buna cevap vereceğinize tablo yayınlayıp "Baaak gördün mü naberrr? Temettü hisseleri daha çok kazandırmış" diyorsunuz. Kusura bakmayın ama ya anlayışınız kıt ya da trollük yapıyorsunuz. Başka bir açıklaması olamaz. Syg.

3. [QUOTE=DRİZM;517408]01.01.2005 ile 09.06.2017 tarihleri arasında;

ENDEKS…………NET KAR BÜYÜMESİ…….NET KAR BÜYÜMESİ+TV…………NET KAR BÜYÜMESİ+TV
    ……………………..(yıllık)(NKB göre sıralı)………..(NKB göre sıralı)……………………...(TV göre sıralı)

XU100…………………..%1000……………………………… % 4000………………………………………..%6630
    XU50……………………..% 450………………………………. % 4000………………………………………..%4000
    XU30……………………..% 540………………………………. % 3806…………………………………………%3720
    TEMETTÜ25…………..% 970………………………………. % 3200…………………………………………%3720
    XUGIDA………………..%1370……………………………… % 6500………………………………………….%6500

Net kar büyümesi(yıllık) : önceki yılın aynı dönemine göre net karını ençok arttıranlar
    NKB sıralı: net karını en çok arttırandan en az arttırana doğru sıralanarak ilk 10 hisse alındı.
    TV sıralı : Temettü verimine göre büyükten küçüğe sıralanarak ilk 10 hisse alındı.

Tabloda anlatmak istediğim şu : Hisse seçim kriteriniz (net kar büyümesi) ve sıralama yönteminiz (NKB en büyük olandan küçüğe doğru) değişmediğinde BİLE ; NET KAR BÜYÜMESİ+TV , tek başına NET KAR BÜYÜMESİNE GÖRE elde edilecek getiriyi yaklaşık, seçilen endekse göre, 3-10 kat arttırmıştır. Yani KRİTERLERİNİZ ARASINDA TV YOKSA GETİRİNİZ, en hafif tabirle, “GÜDÜK” KALIR. Eğer “spor olsun, biraz sosyalleşeyim” diye borsada değilseniz getiriyi önemsemelisiniz. Eğer getiri önemli ise TV KRİTERLERİNİZ ARASINDA OLMALIDIR.

Şimdi siz diyorsunuz ki “TEMETTÜNÜN KAZANCA BİR ETKİSİ YOKTUR”…. Eskiden olsa bu argümanınız kabul de görürdü, nitekim ben ve ctugrul beyin yazıları olmasa, karşınızda yazabilen olmayacağından, topik çoktan tarih olmuştu. Fakat verdiğim ve verebileceğim tonlarca örnekte de görebileceğiniz gibi VERİLER GÖRÜŞÜNÜZÜ DESTEKLEMİYOR. Ben verilere inanmayı seçiyorum. “istatistiklerin doğruluğuna ve objektifliğine” inanıyorum, zira program deneme aşamasında testlerini yapan adama güvenim tam. Ayrıca bizzat kendim son 2 yıldır yatırımlarımda kullanıyorum. “AMA HEP GETİRİ DİYORSUN, ÖNEMLİ OLAN GETİRİ DEĞİL MENTALİTE” diyorsanız size başarılar dilerim.

Bu satırları yazarken örnek olsun diye 12 farklı kriterden oluşan hisse seçim formülü yazdım. Sonra bu formüle, HİÇBİR AYARINA DOKUNMADAN, TV ekleyerek kriter sayısını 13 yaptım. Sadece TV EKLENMESİ uzun vadeli getiriyi % 50 arttırdı. Böyle dangoz formülde bile…..Getiri üzerine bu kadar etkili bir parametreye ETKİSİZ DEMEMELİSİNİZ. Ama eğer hala “temettü etkisizdir” derseniz, elimde QUEENSTOCK PROFESSİONAL var ve kullanmaktan çekinmem.

SONUÇ OLARAK, ben “hisselerinizi temettü verenlerden seçin demiyorum”, “hisselerinizi nasıl seçerseniz seçin kriterlerinizden biri mutlaka TV olsun” diyorum.

“NET KARI ENÇOK ARTAN” hisseleri alırsanız, ya da kriterleriniz her ne ise, para kazanamazsınız demiyorum, Net karını en çok arttıranlardan temettü verimi yüksek olanları seçerseniz 10 kat fazla kazanırsınız diyorum. ” AMA O HİSSEYİ ALIYOR DA BUNU ALMIYOR” dersen kriterlerini ona göre yazarsın o zaman, ya da endex fon alırsın belki….

Kısaca “temettü hissesi” DEMİYORUM, “TEMETTÜ VERİMİ” diyorum. Kendim için de demiyorum, önümüzdeki 10-15 yıl sonraki getirinizi 10 kat arttırmanız için yol gösteriyorum.

Hem bu mesajımı sizin şahsınızda “7 yılda temettü hissesi biriktirdim, %300 kazandım, ama mutluyum; temettülerle de hisse aldım zaten” diyen “yeni nesile” iletmeye çalışıyorum.

Syg.

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Sn Drizm, anlatmaktan dilimizde tüy biten şey şu;

En çok getiriyi temettü hisseleri getirmiş olabilir muhtemelen doğrudur da. Çünkü temettünün iyi birşey olduğuna inanan yatırımcıların tamamına yakını o hisseyi alır inanmayanlar da çoğunluğun bu davranışını bilip hissesinin yükseleceğine inandığından onlar da temettü hissesi alır.

Olayın temelini anlamamışsınız ki siz henüz? Bist'in temettü kralı olan Crdfa ve İşyat var. Hesaplayın son 8-10 yıllık hisse performansını bir de Aselsan'ı hesaplayın. Crdfa ve İşyat yüksek temettü vermesine rağmen yıllık net kar büyümeleri stabil olduğu için temettü vermeyen ama net karını sürekli artıran Aselsan dan daha az getiri yapmışlar.

Ama son 2 yıla kadar yılda çift temettü veren Froto ise net karını sürekli artırdığı için 10 yıllık getirisi de çok iyi. NET KARINI SÜREKLİ ARTIRDIĞI İÇİN diyoruz HAYIR, SADECE O YETMEZ O KARINI ORTAKLARA DAĞITTI ĞI İÇİN büyüdü diyorsunuz. Nasıl anlaşalım sizinle?

Verdiğiniz örnekleri sadece BİST'ten değil tüm dünya borsalarından da verseniz muhtemelen temettü hisseleri hep çok getirmiştir, haklısınız. Tespitiniz doğru ama teşhisiniz yanlış.

Hala bize ispat için örnekler veriyorsunuz bu örneklere itirazımız yok. İtirazımız sizlerin bu getirileri temettüye bağlamanız. Ctugrul bey de kabul etti matematiksel olarak olayın doğruluğunu ama sizler kabul etmediniz.

Olay çok basit. Matematiksel olarak ispatlıdır aralarında fark yok ama psikolojik olarak temettünün iyi birşey olduğuna inanan ky temettü hissesine daha çok yönelir ve o hisseler daha çok artar. Bu, hepsi bu. Bunun nesini anlamıyorsunuz? Buna cevap vereceğinize tablo yayınlayıp "Baaak gördün mü naberrr? Temettü hisseleri daha çok kazandırmış" diyorsunuz. Kusura bakmayın ama ya anlayışınız kıt ya da trollük yapıyorsunuz. Başka bir açıklaması olamaz. Syg.
    Osman bey,

“Olay çok basit. Matematiksel olarak ispatlıdır aralarında fark yok ama psikolojik olarak temettünün iyi birşey olduğuna inanan ky temettü hissesine daha çok yönelir ve o hisseler daha çok artar. Bu, hepsi bu. Bunun nesini anlamıyorsunuz?” demişsiniz ya….Nesini anlamadığımı anlatayım : Eğer bu teoriniz doğru olsaydı ky Crdfa ve isyat’a daha çok yönelerek fiyatlarını arttırması gerekmezmiydi? Ama ky aselsan almış, aselsan değerlenmiş…Demek ki “hepsi bu” değilmiş.

Yatırım vadesi ort. 35 gün olan ky mı temettü hissesi alıyor ? Toplam 300.000 civarında olan ky ? “sayın guru, 45 liradan kozal aldım, çok zarardayım, paramı size göndersem zararımı çıkartsanız” diyen, forumda topiklerde hergün guru takip eden ky? Bu ky 2005-2017 arasında TV ne göre hisselere % 20.000 prim yaptırmış da kendisi kaç para kazanmış ?

Sanki küçük yatırımcının gücü abartılıyor diye düşünüyorum...

syg.

5. DRZIM hocam kozları paylaşıyoruz madem paylaşalım. :D

getiri kozlarınızı ortaya döktünüz. Bende dökeyim.

Beni seçtiğim yöntemde iki adet biri hisse tarafındaki ilerde bahsedeceğim yöntemlerle içlerinde temettü kriter olarak görmeden (varmı yokmu dıye hıc araştırmadan) aldıgım sattıgım hisseler tamamıyle bılanco analızı teknık bıle yapmadım satarkende alırkende.

Üstelik bir algoritmanın geçmiş sonuçlarıda değil anlık o ankı psıkolojıyle beraber yapılmış alım satımlardır. Geçmiş test değildir.

ikinciside yine gerçek pıyasada yapılan algoritmanın gerçek zmanlı işlemlerinin karıdır.

Resim çekecekdım defalarca gösterdim diye resimleri atmadım istenirse atarım.

hisse senedi tarafı için 10 ayda 50 bin TL 188 bin TL olmuştur.

Viop algoritmik trade de ise 6 aylık kar %40 civarındadır.

Demekki neymiş TV yi kriterlerime sokmadanda para kazanılıyormuş.

Sizin paylaştıgınız şey bundan farksızdır. Ozman bende böylemi demeliyim. Bu artık işin stratejik boyutu oluyor.

Getiri ile seçim yapacaksak emin olun algoritmaları yöntemlerımle alt ust ederim :D

Üstelik ben algoritma uzak birisi değilim. Bilancoya keza oyle.

BU otomatik robot sistemlerimden bir tanesinin alım satımları. xu30 da

AMAÇ bu sayfada getiri olduktan sonra her türlü getiri cıkartabiliriz. sen dersinki bak şu kadar yılda şu olmuş.

Ben derimki hiç temettü ve bedelsiz dagıtmamış BOYP derim.

sen bak su sole olmus dersin ben tutar döner bak benim algoritmam bunu yaptı derim bak benım hisselerim bunu yaptı derim.

GETİRİLERLE KIYASLAMA YAPARAKTA TEMETTÜYÜ HAKLI GÖSTEREMEZSIN DEMEYE CALISIYORUM.

SEN BANA CIKARTIRSIN SUNLARI SUNLARI KRITER SAGLAYARAK ALDIM SATTIM BU GETIRIYI ELDE ETTIM.

BENDE SANA SAYARIM BENDE SU KRITERLERE BAKARAK ALDIM SATTIM GETIRIM BU CIKTI. YANİ BEN SENDEN DAHA İYİ KAZANMIŞIM BEN HAKLIYIMMI DEMEK BU ?

TARTISTIGIMIZ ŞEYE ODAKLANSAK

CUNKU VERDIGIN YONTEMLE İŞİN İÇİNDEN CIKAMAYACAGIZ.

TEMETTÜ VERİMİNİN CIKAN BU ISTATISTIKTEKI ANLAMI HİÇMİ YOK VAR ODA HİSSELERDEN SAGLAM OLANLARI AYIKLAMA GÖREVİ GÖRÜYOR. YANI NETKARI ARTMIŞ OLAN HİSSE SENEDİ OLARAK BAZ ALDIGI HİSSELERDEN BİR TANESI ŞU -12,000 TL ZARARDAN -1,000 TL ZARAR ACIKLAMIŞ HİSSE İÇİN NET KARI ARTMIŞ HİSSE OLARAK BAZ ALIYOR. ALGORİTMA DAHA SONRA BEN BU HISSEYI ALIRIM DIYOR CUNKU MATEMATİKSEL OLARKA NETKARI EN COK ARTAN HİSSE. EE İYİDE HİSSE HALA ZARARDA AMA ALGORİTMA BUNA BAKMIYOR BUNU MUHASEBE ETMIYOR VE BENIM ADIMA SEÇTİĞİ HİSSE SENETLERI ARASINA BU HİSSEYİDE YERLEŞTİRİYOR.

TEMETTÜ VERİMİNİ KRİTERLERİNE EKLEDIGINDE ZATEN HALI HAZIRDA ATIYORUm 40,000,000 TL KAR ETMİŞ HİSSE 50,000,000 TL KAR ACIKLIYOR ALGORITMA BAKIYOR HAA BU KARINI SU KADAR ARTTIRMIŞ OZMAN BUNU SEÇERİM -12,000 DEN -1,000 CIKAN ZARAR ACIKLAMIS ANCAK ONCEKI DONEME GORE DÜZELTMİŞ HİSSEYİ SEÇMEM DİYOR.

SONRA SEN BUNLARI BİZİM ONUMUZE SERİP BAK BEN SENI GEÇMİŞİM DİYORSUN.

İRASYONELSİN.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Osman bey,

“Olay çok basit. Matematiksel olarak ispatlıdır aralarında fark yok ama psikolojik olarak temettünün iyi birşey olduğuna inanan ky temettü hissesine daha çok yönelir ve o hisseler daha çok artar. Bu, hepsi bu. Bunun nesini anlamıyorsunuz?†demişsiniz ya….Nesini anlamadığımı anlatayım : Eğer bu teoriniz doğru olsaydı ky Crdfa ve isyat’a daha çok yönelerek fiyatlarını arttırması gerekmezmiydi? Ama ky aselsan almış, aselsan değerlenmişâ€¦Demek ki “hepsi bu†değilmiş.

Yatırım vadesi ort. 35 gün olan ky mı temettü hissesi alıyor ? Toplam 300.000 civarında olan ky ? “sayın guru, 45 liradan kozal aldım, çok zarardayım, paramı size göndersem zararımı çıkartsanız†diyen, forumda topiklerde hergün guru takip eden ky? Bu ky 2005-2017 arasında TV ne göre hisselere % 20.000 prim yaptırmış da kendisi kaç para kazanmış ?

Sanki küçük yatırımcının gücü abartılıyor diye düşünüyorum...

syg.

"Nesini anlamadığımı anlatayım : Eğer bu teoriniz doğru olsaydı ky Crdfa ve isyat’a daha çok yönelerek fiyatlarını arttırması gerekmezmiydi? Ama ky aselsan almış, aselsan değerlenmişâ€¦Demek ki “hepsi bu†değilmiş."

demişsinşz ya, Crdfa ve İşyat net karlarını temettü verimi son derece düşük olan Aselsan ya da X hisse kadar artırmamış işte, onu diyorum.

Sizler demez misiniz hep, tamam temettüsü verimi çok önemli ama verdiği temettü kadar düşen hisse fiyatı eski yerine gelmeli ki ben gerçekten temettü almış olayım.

Fiyatın eski yerine gelmesini ne sağlar? Yeniden o hisseye rağbet edilmesi. Peki neden yeniden o hisse alınır? Çünkü daha çok kar edecek bunun sonucunda daha çok temettü dağıtacak. Yani olay yşne temettüye inanmada bitiyor. Bu 2 şirket yeterince net kar büyümesi gerçekleştiremediği için temettü veriminde şampiyon da olsalar hisse fiyatları artmıyoooooor. Bu kadar basit.

Valla ben yoruldum cidden, demek sorun bizde, biz anlatmayı beceremiyoruz.

Bir de sizden ricam hisse adı yazmanız. Temettü verimine göre en çok kazandıran şu hisselerden 2 tanesinin adını yazın da öğrenelim. Genel olarak rakam vermeyin. Diğerlerine göre yüzde bilmem kaç bin fark atan bu hisselerden ikisini yazın, hangileriymiş?

7. XU100…………………..%1000……………………………… % 4000………………………………………..%6630
    XU50……………………..% 450………………………………. % 4000………………………………………..%4000
    XU30……………………..% 540………………………………. % 3806…………………………………………%3720
    TEMETTÜ25…………..% 970………………………………. % 3200…………………………………………%3720
    XUGIDA………………..%1370……………………………… % 6500………………………………………….%6500

üstelik şimdi farkettim sanki senin algoritmalarında bunu doğrularmış gibi. yanlışmı yazdın bılmıyorum ama

XU30 da aynı degerlendırmeyı yaptıgında NET KAR BAZLI OLAN %3806 TEMETTÜ BAZLI OLAN %3720 Yapamış Ve XU30 da net kar bazlı olan daha yüksek getiri sağlamış.

ACABA neden cunku xu30 daki hisselerin zarardan karar geçme veyahutta cok düşük karlılıktan cok yuksek karlılıga cıkma ihtimali COK düşüktür.

O yüzden getiri farkını atamamış.

Fakat XU100 de Netkarı negatiften pozitife geçen veya aşırı zarardan cok az zarara geçen hisse senedi olma ihtimali daha yüksektir.

Dolayısıyla net kara bakan algoritma birazz önce bahsettiğim gibi geçmiş dönemde 0 TL kar zarar acıklayan firma bu dönem 1000 TL kar acıklayınca müthiş bir net kar artışı var diyerek bu hisseyi alırım derken. Seninkilerde geçmiş dönemde halı hazırda kar acıklayıp bu dönemde karını arttırmış olanı belirleyip bende bunu alırım diyor.

8. Üstteki yorumlamalarımda şu yanlış anlaışmayı da ortadan kaldırayım.

Orta sutun ile sağdaki sutun. TV yide kriterlerine eklemiş böylece zarardan kara geçen firmaları ortadan kaldırmış oluyor. ANcak en soldaki sutun zarardan kara geçenleri veya zarar acıklayıp daha düşük zarar acıklamıslarıda Alınabilir hisseler içine koyuyor.

EN bastan beri dediğim gibi temettü kriteri varsayılan algoritmada sadece endeks ayırmak gibi.

sürekli kar acıklayıp karını arttıran firma seçerken diğer tarafta hala zarar acıklayan bir firmayı bile seçebilmektedir.

Sanırım bu yuzdendir ki iki tarafın hisse senetlerinin isimleri istenmesine rağmen yayınlamıyorsunuz. Çünkü içinde dandırık bizim hatta bir küçük yatırımcının dahi tercih edemeyeceği turde hisseler olacağı için Çekiniyorsunuz.

Dandık hisseleri seçmiş yorumunu yapacağız diye.

Oysaki bizler burda kötü ile iyiyi ayırma peşinde değiliz.

Bizim söylediğimiz Hisselerde SİZİN Temettü ile cıkan listenizle benzer liste.

İçlerindeki tek fark temettü varmı yokmu dıye bakmamaktan ıbaret. Bizim seçtiğimiz kriterle cıkacak hisselerin tahmınen %95'i TEMETTÜ 25 endeksi içindeki hisseler. %5 bir farkla içlerinde belki bu dönem temettü dagıtmamış veya son 2 yılda hiç temettü dağıtmamış veya cok duusk temettü dagıtmıs hisse cıkacaktır.

FAKAT SİZ Şu %5 lik hisse farkını bir türlü kabullenmemektesınız.

EE ARKADAŞ AYNI HISSELERI SEÇİYORUZ HEMEN HEMENE BU %5 lik bir fark olan son 2 yılda temettü dagıtmamıs veyahutta hiç temettü dagıtmamıs bir hisse olabileceği gerçeğini niye kabul etmeıyorsunuz.

BİZ burada sizlere farklı bir hisse senedi cıkartmıyoruz ki niye böyle yansıtıyorsunuz. Bizede TUPRAS CIMSE ADANA FOROTO ALIYORUZ. AMA DİYORUZKI FROTO 5 YIL TEMETTÜ DAGITMAYACAK MI OLSUN YINE ALIRIZ FROTOYU FROTOYU FROTO OLDUGU İÇİN ALIRIZ TEMETTÜSÜ VAR DİYE DEĞİLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

ŞU CUMLEYI BIR KURAMADINIZ YAAAAAWWWWWWW HİSSEYİ KENDİSİNDEN ÖTÜRÜ ALIN TEMETTÜSÜNDEN ÖTÜRÜ DEĞİL.

Sayfa 63/106 İlkİlk ... 1353616263646573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •