Sayfa 63/275 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 2200 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. MAVİ her kesime hitap eden ürünleri var günlük hayatta herkesin kullanabilecegi ürünler ve her avm de mağzası var, gelişmeye acık ve potansiyeli yüksek, her kesime hitap etmesi ayrı bir özellik. beklenti yaratmasıda ayrıca bir değer olduğunu düşünmekteyim..
    çalışmalerınızı ve emeklerinizi çok değerli buluyorum, bol kazançlar dilerim.

Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Sebeplerini de paylaşabilir misiniz?

Ben bilanço açıklandığında VAKKO tavan açıldığı için almadığıma hayli pişman oldum. MAVI'nin bilançosu Aralık'ta açıklanacak. VAKKO kadar olmasa da onun da oldukça iyi bilanço getireceğini ve rasyolarının % 20 ya da biraz daha fazla ucuzlayabileceğini, bundan dolayı da o zamana kadar ve sonrası için fiyatta bir büyüme potansiyeli taşıdığını düşünüyorum. VAKKO'nun rasyolarının hala makul ve ucuz olduğunu düşünsem de bilanço sonrası bir haftada % 76 prim yapmış olması beni geri adım attırıyor.

YUNSA konusu başlı başına incelenmesi gereken bir şey, sahibi değiştikten sonraki şirketteki gelişmeler geleceğe dair pozitif bakmayı gerektirir nitelikte. Bir de isimden dolayı kış aylarında ekstra prim yapabilir mi? Özellikle enerji krizinin ve maliyetlerinin yüksek olduğu bir kış döneminde YÜN isminin çağrışımı bile bazen alım baskısı oluşturabilir. Bazen insanlar temelsiz amele bir yaklaşımla bile o an populer olabilecek şirketlerin fiyatlarını parlatabiliyor.
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

2. Tekstil, Hazır Giyim ve Deri sektörü için ayıracağım portföy payımı MAVI ve YUNSA arasında iki eşit parçaya ayırmaya karar verdim. MAVI'de henüz 3Ç bilanço gelmedi ama iyi gelmesi beklentisi yüksek. Onun için önmüzdeli 1-1.5 aylık zaman zarfında bir fiyatlama beklentim var. YUNSA tarafında ise F/K sektör ağılıklı ortalaması ile nerdeyse eşit olsa da FD/FAVÖK değeri sektör ağırlıklı ortalamasının epey altında. Bunlar tek başına elbette bir şey ifade etmiyor. Ancak sürekli yükselen ROIC 108,36 seviyesine gelmiş durumda. Bist'te en iyi Yatırılmış Sermaye karlılığı ile çalışan firmalardan ve Satışlar ile özellikle EFK ve FAVÖK'teki (biraz da baz etkisi ile) büyüme oldukça etkileyici görünüyor ve kapasite kullanım oranları en yüksek seviyelere çıkmış. Ayrıca Aralık'ta tamamlanması planlanmış yatırımlar da KAP'a haber olarak düştüğünde olumlu karşılacaktır. Fiyat olarak da iyi denebilecek bir düzeltme yapmış vaziyette. Öte yandan MAVI de logaritmil bir trend kanalı içerisinde istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor. İkisini de tutmak beni mutsuz etmeyecektir kanaatindeyim.
    25

3. Bu grafikte 2’li çizgilerle 0-7 mi yazmış çizer tam anlayamadım:)

KERVT USD bazlı lineer grafik.. Kişisel beklentim düşen kanalı kırabileceği ve yatay direnç bölgesi olan 0.88-0.91 arası satışla karşılaşabileceği yönünde idi, ama Ünlü'nün satışlarının devam edip etmeyeceği önemli. Pandemi zirvesinde Ünlü satışları belirleyici olmuştu ve oradan aşağı yönlü trend soluksuz bu bahar aylarına kadar devam etti. Zaman da hikaye de şirketteki finansal trend de farklı, ama insan kıllanmadan da edemiyor.

Bu arada fiyatın tosladığı 0,66 da önemli direnç bölgelerinden birisi içerisinde yer alıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by BaHtıÇıktı Yazıyı Oku
    Bu grafikte 2’li çizgilerle 0-7 mi yazmış çizer tam anlayamadım:)
    3 gol atan birisinin gol sevincine gönderme yapmıştır muhtemelen..
    25

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    Hocam alınan bedelli kararı SPK'dan dönse de epey kişiyi firmadan soğuttu. Eskiden alıp tutanlar ve güzel para kazananlar bile sarsıldı o karardan ve sonrasında gelen fiyat çöküşünden sonra. Bunun alıcılar üzerinde kısmen de olsa etkisinin devam edebileceğini düşünüyorum. Ayrıca patronun tekrar benzer bir karar alıp almayacağı da düşük ihtimal olsa bile garanti değil elbette. Ama ben en azından Mart ayına kadar yatırım yapılabileceğini düşündüğüm için portföye koyacağım. Benzer düşüncelerim DEVA için de geçerli, Mart'a kadar portföyde düşünebileceğim hisselerden ama DEVA bana göre hala düzeltme riski barındıran bir şirket olduğu için hemen almakta emin değilim.
    Teşekkür ederim

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    VAKKO, MAVI ve YUNSA arasında bir şirket seçecek olsanız an itibariyle hangisini seçerdiniz? Bilanço sonrası oluşan rasyolar vermiş olduğum listede mevcut.
    Bence Vakko.

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bence Vakko.

Teşekkürler hocam, peki neden?
    25

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    Teşekkürler hocam, peki neden?
    Özel bir müşteri kitlesi var..Ve bu kitle her geçen gün daha da zenginleşiyor...Şirket son yıllarda interaktif girişimlerde bulundu..Ve büyümeyi tercih ediyor.... Personeline yaklaşımı da olumlu.. Çalışanlarini elde tutmak istemesini olumlu buluyorum.

Sayfa 63/275 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •