Sayfa 64/214 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 505 - 512 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by flexy Yazıyı Oku
    Sn. DRİZM temettü dışında para girişleri için bir sonraki periyodun beklenmesi gerektiğini belirtmişti. Bence, şablona sadık kalalım. Büyük bir kazanç yada kayıp olmaz diye düşünüyorum. Tabii, son karar her zaman sizin.

Not: Eğer büyük bir fırsat öngörüyorsanız, tekrar tarama yapıp yarın alım yaparak portföyü yenilersiniz. Geçen hafta yapılan portföy ile bugün yapılan portföy'de değişiklik olabilir. Bu sefer, tekrar değerlendirme tarihiniz değişir ama öngördüğünüz fırsatı kaçırmamış olursunuz.
    Sayın flexy,

2014 te çalışmalarımı yaparken ben de sizin gibi düşünüyordum, fakat fiziki paramla işe giriştikten sonra birkaç parlak fikrim olunca bir süre bocaladım. Bu fikirler yaptığım onlarca test sırasında neredeydiler bilmiyorum ama beni yaklaşık 3 aylık bir dönemde
    sistemimi geliştirmek zorunda bıraktılar. Fakat sonrasında, geçtiğimiz 3 yıl boyunca, oluşturduğum sistemi, topikte yazdığım kurallarla uyguluyorum.

yeni başlayacaklar için de "biraz esneklik" fena olmaz diye düşünüyorum.

Saygılarımla....

2. Bazı hisseler 2017 yılı 2 çeyrekte karını bir önceki yılın aynı dönemine göre % 40-50 artırmasına ragmen , bir önceki çeyrekte yani 2017 1 çeyreğe göre karını % 15-20 oranında düşürmüş. Bu hem net kar, hem esas faliyet karında yaşanmaktadır. Bu hisseler hakkında ne düşünmeliyiz. Bilançoda sağlıklı olarak değerlendirme aynı dönemin bir önceki yılına göremi yapacagız yoksa bir önceki çeyrege göremi yapacagız.

3.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Bazı hisseler 2017 yılı 2 çeyrekte karını bir önceki yılın aynı dönemine göre % 40-50 artırmasına ragmen , bir önceki çeyrekte yani 2017 1 çeyreğe göre karını % 15-20 oranında düşürmüş. Bu hem net kar, hem esas faliyet karında yaşanmaktadır. Bu hisseler hakkında ne düşünmeliyiz. Bilançoda sağlıklı olarak değerlendirme aynı dönemin bir önceki yılına göremi yapacagız yoksa bir önceki çeyrege göremi yapacagız.

Queenstocks programında oluşturacağınız birçok sisteme göre hangi seçeneği kullanacağınızı geçmiş dönem testlerine bakarak rahatlıkla görebilirsiniz.

4. Merhabalar,
    Geçen ay itibarı ile "uzun vadeli yatırımıma" başlamış bulunmaktayım.
    Sayın DRİZM'in stratejisine uygun olarak, ve kendi ekleyip-değiştirdiğim bazı kriterlerime göre portfoyümü düzenleyip alımlarımı yaptım.
    Bu ayki düşüşten etkilenip portföy zarar yazsa da uzun süre devam etmeyi düşünüyorum
    Ekteki resimde 2005-2017 yılları arası backtest sonuçları var.
    Başta sayın DRİZM olmak üzere tecrübeli arkadaşların getiri konusundaki düşüncelerini öğrenmek isterim.

İkinci olarak;
    Ücretli çalışan olduğum için uzun vadeli yatırıma ek olarak, aylık belli bir oranda (diyelim 1500-2000TL) ekleme yaparak 2. bir portföy daha oluşturmak istiyorum.
    Yukarıdaki portföyün ne yazık ki aylık bazda getirisi oldukça düşük ve bu portföye giren hisselerden aylık AL-SAT şeklinde portföy oluşturmak çok anlamlı gelmedi.
    Bunun yerine kısa vadeli BIST-100 üzerinde getiri sağlayacak portföy oluşturmak için hangi kriterleri seçmek gerekir?
    Böyle portföy oluşturan arkadaş var mıdır?
    Varsa getiri oranlarını paylaşabilirler mi?

Sayın DRİZM,
    Daha önceki sayfalarda "bu sistemi kullanacak olan kişi sayısının çokta fazla olmayacağını düşünüyorum. Şu ana kadar sadece 2 kişi oldu " anlamında birşeyler yazmıştınız.
    Bu fikriniz değişiyor mu?
    Acaba bir anket yapsak, şu ana kadar kaç kişi bu yöntemle yatırım yapmaya başladı? Ne kadarlık portföy hacimleri var? (Kesin rakamdan ziyade 10.000 den az, 10-50 bin, 50-100 bin, 100 bin üzeri gibi)
    Ne dersiniz?

5.  Alıntı Originally Posted by mabthera Yazıyı Oku
    Merhabalar,
    Sayın DRİZM'in stratejisine uygun olarak, ve kendi ekleyip-değiştirdiğim bazı kriterlerime göre portfoyümü düzenleyip alımlarımı yaptım.
    Bu ayki düşüşten etkilenip portföy zarar yazsa da uzun süre devam etmeyi düşünüyorum
    Başta sayın DRİZM olmak üzere tecrübeli arkadaşların getiri konusundaki düşüncelerini öğrenmek isterim.

İkinci olarak;
    Ücretli çalışan olduğum için uzun vadeli yatırıma ek olarak, aylık belli bir oranda (diyelim 1500-2000TL) ekleme yaparak 2. bir portföy daha oluşturmak istiyorum.
    Yukarıdaki portföyün ne yazık ki aylık bazda getirisi oldukça düşük ve bu portföye giren hisselerden aylık AL-SAT şeklinde portföy oluşturmak çok anlamlı gelmedi.
    Bunun yerine kısa vadeli BIST-100 üzerinde getiri sağlayacak portföy oluşturmak için hangi kriterleri seçmek gerekir?
    Böyle portföy oluşturan arkadaş var mıdır?
    Varsa getiri oranlarını paylaşabilirler mi?

Sayın DRİZM,
    Daha önceki sayfalarda "bu sistemi kullanacak olan kişi sayısının çokta fazla olmayacağını düşünüyorum. Şu ana kadar sadece 2 kişi oldu " anlamında birşeyler yazmıştınız.
    Bu fikriniz değişiyor mu?
    Acaba bir anket yapsak, şu ana kadar kaç kişi bu yöntemle yatırım yapmaya başladı? Ne kadarlık portföy hacimleri var? (Kesin rakamdan ziyade 10.000 den az, 10-50 bin, 50-100 bin, 100 bin üzeri gibi)
    Ne dersiniz?

Sayın mabthera;

1- backtest sonuçlarınız çok çok iyi. Sadece 1 uyarı yapacağım : Sisteminizin backtestlerinde portföy hisse adedinize dikkat edin; diyelim ki portföyünüz 5 hisseden oluşuyorsa sisteminiz çoğunluk dönemde 3-4-5 hisse içermelidir, eğer çoğunlukla 1 ya da 0 (sıfır) hisse dahil oluyorsa dikkat etmelisiniz.

2- BEN OLSAM önce hedefimi belirlerdim, diyelim ki hedefim 2 milyon liraya ulaşmak. Bunu gerçekleştirmek için elimdeki tüm parayı bu sistemde kullanırdım. Zira belirlediğiniz sistem getiri bazında gayet iyi görünüyor; eğer benzer bir getiriye ulaşırsanız başlangıçta koyduğunuz rakamı 1000 kat arttırmış olacaksınız, yeterli değil mi?

Eğer amaç al-sat heyecanı yaşamak ise teknik analizle ilgili bir strateji geliştirirdim ama buraya toplam paramın en fazla %10 kadarını koyardım.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=10089&page=2 linkteki 13. iletide "AYLIK" bir sistem denemesinin verilerini paylaşmıştım.

Eğer teknik analiz kullanacak olsaydım linkteki formülü kullanırdım :

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=10752

3- Şimdiye kadar, siz de dahil, kesin başladığını söyleyenlerin sayısı 10 civarında. Ama başlayacağını özelden yazan bazı arkadaşlar da var.

Anket fikriniz güzel olmuş. Nasıl ekleyeceğimi belirtirseniz topiğe ekleyeyim.

Bol kazançlar dilerim.

6.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Sayın mabthera;

1- backtest sonuçlarınız çok çok iyi. Sadece 1 uyarı yapacağım : Sisteminizin backtestlerinde portföy hisse adedinize dikkat edin; diyelim ki portföyünüz 5 hisseden oluşuyorsa sisteminiz çoğunluk dönemde 3-4-5 hisse içermelidir, eğer çoğunlukla 1 ya da 0 (sıfır) hisse dahil oluyorsa dikkat etmelisiniz.

2- BEN OLSAM önce hedefimi belirlerdim, diyelim ki hedefim 2 milyon liraya ulaşmak. Bunu gerçekleştirmek için elimdeki tüm parayı bu sistemde kullanırdım. Zira belirlediğiniz sistem getiri bazında gayet iyi görünüyor; eğer benzer bir getiriye ulaşırsanız başlangıçta koyduğunuz rakamı 1000 kat arttırmış olacaksınız, yeterli değil mi?

Eğer amaç al-sat heyecanı yaşamak ise teknik analizle ilgili bir strateji geliştirirdim ama buraya toplam paramın en fazla %10 kadarını koyardım.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=10089&page=2 linkteki 13. iletide "AYLIK" bir sistem denemesinin verilerini paylaşmıştım.

Eğer teknik analiz kullanacak olsaydım linkteki formülü kullanırdım :

http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=10752

3- Şimdiye kadar, siz de dahil, kesin başladığını söyleyenlerin sayısı 10 civarında. Ama başlayacağını özelden yazan bazı arkadaşlar da var.

Anket fikriniz güzel olmuş. Nasıl ekleyeceğimi belirtirseniz topiğe ekleyeyim.

Bol kazançlar dilerim.
    1- Cevaplarınız ve uyarınız için teşekkürler sayın DRİZM,
    Portföyüm sabit 4 hisse senedi ile çalışıyor. Portföy değeri arttıkça daha önceden de önerdiğiniz gibi hisse sayısını artırmak gerekecektir.

2- Bu konuları inceleyip test etmeliyim .
    1000 kat getiri kesinlikle yeterli olacaktır. Ben zaten tüm mevcut paramla şuan sisteme dahil oldum.
    İkinci portföydeki amaç; aylık küçük miktarlarda olacak birikimimin daha riskli ve belkide daha yüksek kazançlı aynı zamanda ekstra paraya ihtiyacım olduğunda hemen satıp nakite dönebileceğim, esas uzun vadeli portföyü bozmayacağım bir portföyde değerlendirmek.

3- Anket eklemek, yeni konu açarken en altta solda "maksimum 10 soru" lu "anket ekle" sekmesi var.
    Ancak mevcut konuya anket nasıl eklenir bilmiyorum.

Size de Bol kazançlar.

7.  Alıntı Originally Posted by mabthera Yazıyı Oku
    Merhabalar,

Bu getiri oranlarına nasıl ulastınız? TV oranını mı kullandınız sadece?

8.  Alıntı Originally Posted by rovolver Yazıyı Oku
    Bu getiri oranlarına nasıl ulastınız? TV oranını mı kullandınız sadece?
    Bu oranlara, Sayın DRİZM'in konunun ilk mesajlarında bahsettiği TV'yi temel alan portföy seçim kriterlerine göre ulaşılmıştır. Ancak TV yanında benim kişisel denemelerim sonucu ulaştığım bazı eklemelerde yapılmıştır.
    İyi çalışmalar.

Sayfa 64/214 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •