Sayfa 70/369 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 553 - 560 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

Alıntı Originally Posted by SDE Yazıyı Oku
    İstinaf ankara 4. Ceza mahkamesi hala niye karar vermedi.
    Bu mahkemenin belli bir karar verme süresi var mı
    Yoksa ucu açık mı...
    Mahkemeler bağımsız olup
    Müdahale olmaz kanunen
    Ama realite oylemidir takdir siz arkadaşların
    Ağır işleyen geciken adalet adalet değildir sözü doğru bir tespittir.
    Sagliklar

2. Koza Altın: Yapılan fizibilite çalışmalarına göre Mollakara Projesİ kapsamında yaklaşık 9-10 ton altın üretilmesi öngörülüyor

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Bilindiği üzere Doğu Anadolu bölgesi Ağrı ili içerisinde Koza Altın İşletmelerine ait olarak Mollakara projesinde altın ve gümüş için fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Bu projeye ait genel bilgileri Şirketimiz Yönetim Kurulu Faaliyet raporunda sürekli olarak Kamuoyunu bilgilendirmiştir. Şirketimiz Yatırımcı ilişkileri bölümüne gelen sorular üzerine ilgili projeye ilişkin olarak ek açıklama yapılması gerekmiştir.

Buna göre Proje yatırım maliyetinin yaklaşık 150 milyon USD civarında olması düşünülmektedir. Bu doğrultuda projede madencilik faaliyetlerin de 500'e yakın personel istihdam edilmesi planlanmaktadır.

İlgili Projede rezervleri arttırmak amacıyla ek olarak 10.000m sondaj yapılması planlanmaktadır. Projede kurulması planlanan tesisin ömrünün daha fazla uzatılması için projenin çevresindeki yaklaşık olarak 40 adet Koza Altın İşletmelerine ait ruhsatlarda da arama faaliyetleri devam etmektedir.

Yapılan fizibilite çalışmalarına göre Proje kapsamında yaklaşık 9-10 ton altın üretilmesi öngörülmektedir.

Ek olarak yine aynı bölge içerisinde ulaslararası şirketlerle birlikte yürütülen metalurjik test çalışmaları devam etmektedir. Bu metalurji çalışmalardan beklediğimiz sonucun alınması durumunda, gelecekte ilgili projeye ilişkin olarak altın üretim miktarının 9-10 tondan 23-25 tona çıkması ihtimal dahilindedir.

Bu haber Ekim 2020 de gelmiş. Bu mu büyük rezerv? 10 ton diyor. 350 bin ons yapar. Eğer böyle gelirse hayal kırıklığı olur.

3. Benim asıl merak ettiğim 150 yi kısa vade zirvesi yapıp yataya saracakmı belli süre yoksa her zaman olduğu gibi aslan payını alıp aynen azda olsa yeni zirvelere devam edeceklermi?

Perşembe günü cuma için niyetini belli edecektir demiştim yani adamlar bizi terse yatırmayı her zaman beceriyorlar. 155 üzeri beklerken sert düşüşle güne başlayıp yine şaşırttılar. Galiba pazartesi ye kaldı yön belirleme işi. Yalnız bu kağıt zaten diğerlerine hiç benzemesede üç gün üst üste zirve belirlemeye çalışması artık fazla oluyor. Artık pazartesi ye görürüz herhalde. YTD.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by wastedsunset Yazıyı Oku
    Koza Altın: Yapılan fizibilite çalışmalarına göre Mollakara Projesİ kapsamında yaklaşık 9-10 ton altın üretilmesi öngörülüyor

Bilindiği üzere Doğu Anadolu bölgesi Ağrı ili içerisinde Koza Altın İşletmelerine ait olarak Mollakara projesinde altın ve gümüş için fizibilite çalışmaları devam etmektedir. Bu projeye ait genel bilgileri Şirketimiz Yönetim Kurulu Faaliyet raporunda sürekli olarak Kamuoyunu bilgilendirmiştir. Şirketimiz Yatırımcı ilişkileri bölümüne gelen sorular üzerine ilgili projeye ilişkin olarak ek açıklama yapılması gerekmiştir.

Buna göre Proje yatırım maliyetinin yaklaşık 150 milyon USD civarında olması düşünülmektedir. Bu doğrultuda projede madencilik faaliyetlerin de 500'e yakın personel istihdam edilmesi planlanmaktadır.

İlgili Projede rezervleri arttırmak amacıyla ek olarak 10.000m sondaj yapılması planlanmaktadır. Projede kurulması planlanan tesisin ömrünün daha fazla uzatılması için projenin çevresindeki yaklaşık olarak 40 adet Koza Altın İşletmelerine ait ruhsatlarda da arama faaliyetleri devam etmektedir.

Yapılan fizibilite çalışmalarına göre Proje kapsamında yaklaşık 9-10 ton altın üretilmesi öngörülmektedir.

Ek olarak yine aynı bölge içerisinde ulaslararası şirketlerle birlikte yürütülen metalurjik test çalışmaları devam etmektedir. Bu metalurji çalışmalardan beklediğimiz sonucun alınması durumunda, gelecekte ilgili projeye ilişkin olarak altın üretim miktarının 9-10 tondan 23-25 tona çıkması ihtimal dahilindedir.

Bu haber Ekim 2020 de gelmiş. Bu mu büyük rezerv? 10 ton diyor. 350 bin ons yapar. Eğer böyle gelirse hayal kırıklığı olur.
    Büyük rezerv olarak bunu dile getirmişlerse ayıp etmişler. Bu rezerv ancak şirket bünyesindeki 1 yıllık üretimi telafi eder. Bunların anlamı yok. Söğüt veya onun 2/3'ü oranında bir rezerv veya rezervler bulmalı. 2 milyon ons ve üstü. Var mı böyle bir belirti veya duyum? Buna bakmalı.
    ...

5.  Alıntı Originally Posted by wastedsunset Yazıyı Oku
    Koza Altın: Yapılan fizibilite çalışmalarına göre Mollakara Projesİ kapsamında yaklaşık 9-10 ton altın üretilmesi öngörülüyor

01 ekimde yapılmış kap haberi ama basına yapılan açıklama 26 ekimdi. Basın açıklaması bana şu kaptaki "9-10 tondan 23-25 tona çıkması ihtimal dahilindedir." şeklindeki açıklama çerçevesinde ilave bi şeyler buldu algısı yaratmıştı. Algımı yanıltmış olabilirler kapta 01 ekimde bunu duyurduysan basın açıklamanı da o zaman yapman gerekir. 01 ekim kap duyurusu üzerine basından kimse de altın bulundu haberi yapmadı. Enteresan ne demeye çalışıyorlar.

Artık haberlerde bi tuhaf örneğin gübre basına açıklama yapıyor 3,5 mln ons altın buldum diye 9/12/2020 kap haberine bakıyorsun bunun görünür ve muhtemel rezerv kısmı 1,92 mln ton. İyi de Kozalın rezervlerine bakıldığında (Görünür ve muhtemel toplamı) 2017 de 4,2 mln ton onstan 2,4 mln ton onsa düşmüş ve nedeni olarak ta söğüt rezervinin gübreye geçmesi olarak söylenmiş. Aradaki fark 1,8 mln ton ons. Şimd, gübre ne yaptı kozalın zaten bulmuş olduğu rezervi buldum mu diyor yoksa onun üzerine ayrıca 1,92 mln ton ons mu buldum demeye çalışıyor.

6. geçen hafta 150 üstü kapanış gelmedi. bu hafta 150 üstü kalıcı kapanışlar daha da önemli.

1 aralıktan buyana ilk 2 aracı kurumun satışları 7 milyon lotu geçmiş. bunlar büyük rakamlar.
    tahta yine de ayakta durabiliyor. çünkü güçlü bir trendi var. güçlü trendin sebebini bilmiyoruz.

kozal ın yaklaşık iki aydır... abartılı yabancı satışlarına ve tahta yapıcıların ayak oyunlarına rağmen...
    neredeyse sıyrık bile almaması çok ilginç..

şirketin amatörce yönetlmesine rağmen... varlıklarının çok değerli olması, hisse fiyatının çok düşük olması... gibi sebepler,
    şimdilik tahtayı ayakta tutmaya yetiyor. çünkü piyasada dolaşan nakit paranın gidebileceği çok az hisse kaldı.

koza gurubu sudan ucuz...

7. Merhaba herkese

Evet yabancı yatırımcı oranı borsada düşerken 1.56 ları görüyor endeks . İnsanlar kredi çekerek borsaya ve kripto paralara giriyor. 1 yok önce dipte iken 3-5-10 kat gidiyor genel anlamd hisseler . Tabi BİST 30 kağıtları aynı tepkileri gösteremezler o ayrı

Kozaa kozal ipeke yi yıllardır takip ederim . Gördüğüm şu , daha önce de yazdığım bir konu idi bu. Küçük yatırımcıyı Twitter da beklenti oluşturarak 75-80-85 den kozala dolduran büyük takipçisi hisseler oldu .

Telegramda şuan kozal hissesi için kurulan grupta 4.500 civarı üye var . Ben bunu farkettim 75 TL ler de iken hisse . Olay yerli spekilatörlerin bu tahtada savaşa girmiş olması.

Normalde bu tahtalar özellikle kozal , genelde bu kadar sert yükselmez ve bunların tahtacısı nasıl bir yapıda Olduğu hisseseye Nasıl hakim olduğunu biliriz.

4.500 kişi üye var Telegram grubunda ,100 bin üzeri takipçilere sahip olan twitterdaki kişilerde kozalı paylaştı , büyük spekilatörler de girmiş olmalı ki bu kadar sert haraket etti .

Düşünün ortalama 75-100 TL arasında pis malları küçük yatırımcı aldı .Hedef olarak 300-500-1000 verildi satası gelmiyor ve yerli büyükler tahtada artık daha rahat haraket ediyor çünkü yüklü mal boşaltamıyorlar artık

Olay bence bu . Tahminlerimde de yanılmam genelde 25-26 dolar bazlı zirve kırılınca da neler olabileceğini az çok tahmin ediyordur yatırımcı .dünyada yaşanan para bolluğundan da etkileniyoruz öyle yada böyle .

10.000 küçük yatırımcı ortalama 100 bin TL yatırsa 1 milyar TL eder . Eğer hisseye alış geliyorsa tahtacıda kesemez

Bakalım önümüzdeki günlerde ne olacak .. ben çok olumluyum hayırlısı her şeyin diyelim .

8. Bu telegram grubu linki var mı merak ettim bir arkadaşa bakar çıkarım

Sayfa 70/369 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •