Sayfa 706/948 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon
Arama sonucu : 7579 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: ERCB - Erciyas Çelik Boru

1. Şimdi borsadan anlayan yıllarca borsada işlem yapan üstadlara soruyorum bir araştırma yapsanız ve şu veriler olan hisse için ne karar verirdiniz.

1- Evet batak bir şirket var ortada ama sözde (görenler bilenler şahit sanırım Özbal ın 3 vardiya çalıştığına)
    2- Ülkenin önde gelen ve aynı kolda üretim yapan bir firması gelip bu firmayı nerdeyse yok pahasına alıyor (,84 müydü alım fiyatı yanlış olmasın geçmiş zaman)
    3- Özbal alındıktan sonra tahmini borsaya açıldıktan sonra herhalde yalan olmasın ilkkez bir bilançoda kar açıklıyor ve sürekli üretim aynen devam ediyor fakat birşey oluyor sonra tekrar zarar yazmaya başlıyor ve ne desadüf iki şirketi birleştirme kararı geliyor ha bu arada kar edebilin bir şirket aynı kapasite ile çalışırken neden arkasından zarar yazıyor birleşmeden önce acaba
    4- Ve o alım yapan şirket çok büyük ihaleler alıyor ama Özbal ı aldıktan sonra ne hikmetse İSO 500 arasında büyük bir atakla ilk 250 arasına giriyor
    5- Birleşme haberi ile büyük bir atak yapan Özbal birden bıçak kesmişcesine görünmez bir el müdahalesi ile yasaklar yasaklar
    6- Tabi bu arada bildiğiniz için söylemiyorum ilk hazırlanan iki rapor sanki onaylanmasında ortamda kargaşa olup herkes malını satsın oyununda güzel bir çalışma bence
    7- Ve gelelim bu güne yasak bitmiş iyi ir oranla SPK ya mürcaat haberi gelmiş ve büyük bir atak yapacak kağıdın içine eden birileri var

sizi bilmem ama ben bu kadar şeyden tabi az bile anlattığım şeylerden iki şey çıkarıyorum

1- Bunlar bu oyunlarla ky ye malı yıktılar (sizce mümkün mü bence değil)
    2- Hedef o kadar büyükki dün Aselsan için bir şey paylaşmıştı bir arkadaş zamanında 1000 lotu olanın şimdi milyoner olduğu konusunda bu durumda şimdi 1000 lot özbal = 2720 TL hesap ortada

Siz karar verin sakın bu yazıyı okudum diye hisse almayın ve satmayın lütfen

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    satmıyorum,birleşmeye kadar bekliyorum kamil bey,sıkıntı yok.
    birleştikten sonra malın nasıl olsa kıymete biner...
    Dürüstlük pahallı bı mülktür,ucuz insanlarda bulunmaz.

3. hisse ayın 23 unde brut takasdan cıkması gerekmiyordu arkadaslar hala brut takas suan

4. Dün veya bugün açılışta kurtulmak lazımmış..

5. Bu kağıdın bu kadar baskılanmasını anlamak mümkün değil ,

batık bir şirket İso 250 listesine girmiş bir şirkete birleşiyor ,bataktan kurtulup düze cıkacak ama birileri hala kağıdı 2,70-2,90 arasında tutmak için mal kaybetmeyi bile göze almış şekilde basıyor. Denge den ne farkı var Özbalın ?

Şunu unutmayın ki bir sıkıştırma ne kadar fazla sürerse o gerilim o kadar artar ve daha sert hareket eder.Bu kağıtta da olan ve olacak olan o .

Sıkılan ve bu kadar haber gelmesine rağmen gitmiyor havası yaratıp satanlar vardır.Baskılanan tahta da birleşmeyi bekleyen güzel para kazanacaktır.

Tabi birleşmenin spk tarafından onaylandığını kabul ederek ,

şuan piyasadaki boru şirketlerine,kazançlarına,sermayelerine bakın ve erciyasın son birleşme raporundaki karlılığa bakın.

65 m sermaye Birleşme ile beraber olursa altı aylıkta 13 m kar.

Sadece şirketin nakit olarak kasasında 32 m var , görmeyen varsa iyice bir incelesin.

Tabi borçları da mevcut ancak Erciyasla birleşmeden avantajlı çıkacak şirket özbaldan başkası değildir.

Tek sıkıntı spk onayı almadan 3 tl yi geçirmek istemiyorlar .Bunu yapabilmek içinde sürekli kendi aralarında mal çeviriyorlar .Bizleri de 3 sütüne çıkınca satıp 2,70 lere gelince al şeklinde alıştırdılar.Bugün 3 e gelse buradaki yatırımcıların yarısı elindekini kaptırır ama geri alırken nerden alır bilemem.Bu haberlerden sonra artık geri dönermi bilemem.

yoksa bu kağıt bağlasan durmazdı.

6. gazı kaçtı malesef
    sabır, sabır, sabır...

7. yeni şeyler söylenmedikçe buralarda gezinir diye düşünüyorum
    rutin ve olası açıklamalar etkilemiyor artık
    birde özbal senedi alacaklar sanırım biraz mesafeli duruyor senetten
    y.t.d.
    sabır, sabır, sabır...

8. Yasakların kalkmasından önce 4 yıl sonra ilk kez seans anında SPK başvurusunu ardından BİST kotasyon başvurusunu yapmışlar.

SPK nın değerlendirme sonucunun 15 gün içerisinde sonuçlanacağı kanısındayım,muhtemelen 10 Kasım hafta sonu bülteni,

Sonrasında rutin birleşme prosedürü işleyecek..NET TUR ve NET HOL birleşmesi gibi.

Farklılık 10 gün sürecek olan çağrı talep süresi olacak..

İlk tesbit ile % 0.291 olan ilk birleşme birleşme oranı sonrasında % 0.302 çıkan oranmakul kabul edilen % 0.401 orana çekilmiş..

Fark ile sermaye 65. Mily. dan 67.000 Milyona çıkmış..Bu şekli ile pay oranı da artmış..

Bekleyen 3-4 yıl daha az bekleyen 1.5-1 yıl yada 6 aydır beklemekte.

2017 yılı sonu itibari ile ERCİYAS (A) gurubu,BİST 100 veya 50 şirketi olma ihtimali yüksek..

Başka köyden eskiden bir abinin dediği gibi kumbara hissesi olacaktır artık..
    Karşısındakini aptal sanan , en büyük aptaldır..

Sayfa 706/948 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •