Sayfa 715/1024 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Dışarı çıktığımda hala müziğin sesinin zirvede olduğu eller havaya modunda halkın yaşadığına şahit oluyorum..fakat malum kesimin destekcisi benim berber ve ekibi ilk kez rahasızlıklarını dile getirdiler...Hem müşteri azlığı hemde dolar ve hayat pahalılığı bu arkadaşları olumsuz etkilemiş....

Arkadaşlar o borç ödenmeyecek derken başka bir şeyi düşünerek yazdım o cümleyi.Misal amerika ,misal yunanistan, misal italya borçları ödenebilir mi,ödenecek mi.Bu borçların hiçbiri bence ödenmeyecek.O konudaki teorimi yazmak istemiyorum,çok uçuk kaçık bulunur ,şimdi boşverin o olayı bence,dolar ve altın artacak o kesin))))))))))))

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Eğer bunu yaparlarsa mahalli seçimleri kazanmak için büyük hileler yapmak zorunda kalırlar aksi taktirde İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde hiç beklenmeyen biri bile belediye başkanı olabilir.
    Şimdi resesyona girip mahalli seçimleri feda etmez ise, çok daha uzun süreli bir reseyon (belki 15-20 çeyrek) bu sefer 4.5 sene sonraki ana seçimleri de kapsayacak şekilde engel teşkil edebilir. Resesyonun şiddetini ve süresini de kritik seçimlere denk gelmeyecek şekilde planlayabilmek politikacının doktora tezidir.

Şunu unutmayalım ki 31 Mart mahalli seçimlerine epey bir zaman var . Yakın bir tarih değil. 7 ay.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Dışarı çıktığımda hala müziğin sesinin zirvede olduğu eller havaya modunda halkın yaşadığına şahit oluyorum..fakat malum kesimin destekcisi benim berber ve ekibi ilk kez rahasızlıklarını dile getirdiler...Hem müşteri azlığı hemde dolar ve hayat pahalılığı bu arkadaşları olumsuz etkilemiş....
    Ben berbere 3 ayda bir gitmeye başladım 50 Tl yaptıktan sonra. Ayrıca AVM dekiler hizaya gelsin diye bu sene bir kez bile AVm ye gidip yemek dahil hiç bir alışverişte bulunmadım. Eni sonu başkalarıda ss metodu dolayısıyla benim yaptığımı yapacak, alışverişleri azalatacak, yada tamamen kesecek, kaçış yok o havadaki eller başka yere girecek...

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Eğer bunu yaparlarsa mahalli seçimleri kazanmak için büyük hileler yapmak zorunda kalırlar aksi taktirde İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde hiç beklenmeyen biri bile belediye başkanı olabilir.
    amannn umutabi sorunmu,kapı gibi YSk ve SEÇSİS var! tam hukuksuzluk hali olur biter!!!

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    mümkün değil.

ne yani chpmi kazanacak

kk baştaykenmı

$ 30 olsun gene olamaz..

çok belediyeyıde kaybedecek.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şimdi resesyona girip mahalli seçimleri feda etmez ise, çok daha uzun süreli bir reseyon (belki 15-20 çeyrek) bu sefer 4.5 sene sonraki ana seçimleri de kapsayacak şekilde engel teşkil edebilir. Resesyonun şiddetini ve süresini de kritik seçimlere denk gelmeyecek şekilde planlayabilmek politikacının doktora tezidir.
    Öyle detaylı bir planı yapabilecek, getiri götürü hesabı yapabilecek teorisyenleri yok, bunlar 16 sene HAZIR yediler, yoklukta ne yapacaklarını bilemezler ve tabi bizim gibilerde dik duruşlarını sürdürürse geldikleri gibi gitmeleri kaçınılmaz olur.

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Özellikle lakabı El Turco olan Carlos Menem olmak üzere Arjantin'le benzer hiçbir tarafımız yok neticede.

https://www.youtube.com/watch?v=Zsqa-YHE36A
    Bencede..adamlar geçen hafta Perşembe günü faizlerini %45'ten 60'a getirdiler ama peso %15'ten fazla dolar karşısında değer kaybetti..hemde IMF varken..bizde var mı böyle bir şey, yok..

Sayfa 715/1024 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •