Sayfa 78/272 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon
Arama sonucu : 2171 madde; 617 - 624 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Domates fiyatlarını ben yazdim..
    Şu an 50 tl den gidiyor kilosu..
    Yabanci en az 70 -80 tl den yani kilosu 3 eur dan cakariz en kötü..

2. 100 milyon eur gelir gelecek tarimdan 2-3 yilda..
    Ozgur bey temkinli konustuguna göre 5 milyar tl yillik tarim geliri olacaktir en az 2024 sonrasi..

3.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Çarpanların çok ucuz olduğunu ve halen büyük potansiyel olduğunu söyledi.
    Asıl bombayı sona bıraktı. Hissedar satışlarını açıklayamadı. Adamın açıklaması tam bir fecaat; Halka açıklık oranı %35 olsun dedik.
    Sen bu argüman ile mi açıklıyorsun "Patronların hisse" satışını. Asıl daha kötüsü Biz maksimum %40 olsun dedik halka açıklık oranını.

Bunun anlamı %40'a kadar "Ortak Satışı" olabilir. Yazık. Bu arkadaş bir de bu şirkette "yatırımcı direktörü".

Bugün şunu anladık; Şirketin vizyonunu değiştiren CEO Ümitmiş. Bunların hepsi boş.

İlerleyen zamanlarda bizleri daha kötü günler bekliyor olabilir bu Özgür'ün açıklamalarından sonra.

4.  Alıntı Originally Posted by omercelebi Yazıyı Oku
    Asıl bombayı sona bıraktı. Hissedar satışlarını açıklayamadı. Adamın açıklaması tam bir fecaat; Halka açıklık oranı %35 olsun dedik.
    Sen bu argüman ile mi açıklıyorsun "Patronların hisse" satışını. Asıl daha kötüsü Biz maksimum %40 olsun dedik halka açıklık oranını.

Bunun anlamı %40'a kadar "Ortak Satışı" olabilir. Yazık. Bu arkadaş bir de bu şirkette "yatırımcı direktörü".

Bugün şunu anladık; Şirketin vizyonunu değiştiren CEO Ümitmiş. Bunların hepsi boş.

İlerleyen zamanlarda bizleri daha kötü günler bekliyor olabilir bu Özgür'ün açıklamalarından sonra.
    Maalesef son açıklama çok kötüydü dediğiniz gibi.

Genel olarak konuşulanlar da zaten her yatırımcı sunumunda dinlediğimiz şeyler. Fazlasını biliyoruz hatta.

Hisse fiyatı da bu programın işe yaramadığını gösteriyor zaten.

Patron satışlarına birisi mantıklı bir açıklama yapmadığı sürece ne söylense ne yapılsa boş.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by omercelebi Yazıyı Oku

O kadar konusmadan buna mi takildin..
    Ozgur bey gayet vizyoner bir anlatim yapti..
    Karlılık artarak devam edecek dedi,sirket cok ucuz dedi..
    Cinli ortak ile yakinda kap aciklamasi olacak dedi enerji depolamada..

Ortak satışı olmasi hisse nin karliligini,yatirimlarini etkilemez..
    Ancak günlükcuyu,kısa vadeciyi etkiler..

Dalia garih ezecek tabi parayi, hayati parayi ezmekle geçmiş,leyla da oyle..

Bence uzun bir muddet hisse satışı olmaz artik..

6.  Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku

Dostum mesele hisse satışı olması değil.

Buna getirilen açıklamaların tutarsız, baştan savma ve insanların sinirini kaldıracak kapsamda olması.

Şirketin yatırımları, karlılığı ayrı konu. Buna inanmasak burada olmayız zaten.

Ama şu satışlar için kılıf bulmaya gerek yok. Halka açıklık falan cidden gereksiz. Madem öyle bedelsiz yapın.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku

Tabiki ona takılacağım. 135'TL den, 100'lere kadar düşmemizin sebebi bu. Özgür açıklayamadı satış sebebini. Yetmedi üstüne %40'a kadar olabilir dedi. Buna takılmayalım da neye takılalım. Özgür'ün anlattıklarının zaten hepsini biliyoruz hatta fazlasını da. Zaten bu anlattıklarını bilmiyorsanız sizler için problem oluşturmalı bu.

Alıntı Originally Posted by omercelebi Yazıyı Oku

Madem daha kötü günler bekliyorsunuz, o halde hissede ne duruyorsunuz....?

Ben "mezara kadar değil de pazara kadar ortağım" diyorum, fakat sizin üslubunuzu kullanmıyorum.

Ne diyecekti Özgür bey...?
    mesela ,
    "Alaton kardeşler Alvimedica'dan dolayı hisselerine haciz gelmişti... oradaki borçlarını kapamak için alhan holdingi tasfiye ediyorlar, buradan da borçlarını karşılayacak şekilde hisse satıyorlar.
    Dalia da çocuklarına hisse aktarmak için kırk takla atıyor, manevra yapıyor.." şeklinde mi konuşmalıydı?

Yanlış anlaşılmasın, benim yazdıklarım hayalidir..... Gerçeği hisseleri satanlar bilir...

Sayfa 78/272 İlkİlk ... 2868767778798088128178 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •