Sayfa 81/654 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon
Arama sonucu : 5230 madde; 641 - 648 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1. Sukunet

baddog ve akrep4401 ikinizide seviyoruz saygıyı çizgiyi aşmadan konuşalım birbimizi sevmesekte fikirler uyuşmasada saygı duymak çok yüce bir erdem lütfen

2. Durdo beden olarak borsada işlem görüyor. .ruhu ise topikte atıyor..bedene işkence edilince ister istemez ruh da bunaliyor. .bu bunalma da topikte yatırımcı arkadaşları olumsuz etkileniyor..

Akrep benim dostum dur sırdasimdir onunla uzun süredir görüşüyoruz. .baddog arkadaş da olumsuz düşünceleri olan bir yatırımcıdır. .

Buna rağmen burada birbirimizi kırmadan konuşmamız lazım..ama ilk baddog arkadaşımızın insanları itham etmeden konuşması lazım. .ben ona sert cevap vermedim ama böyle davranmaya devam ederse başkaları ile sürekli kavga eder..Benden söylemesi. .

3. Akkoyun Karakoyun belli olacak az kaldı...

4. geçen sene dünyada 3 taneden biri olan makinayı almış ve bunu yakın zamanda devreye almış bir firma hemen nasıl konkordato ilan edecek bir mühendis olarak doğrusu anlayamadım.

bu kadar karamsar yazmanın arkasında dostça uyarıdan ziyade kullandıgın dilde bir problem oldugu anlaşıyor.

daha sakin ve uygun bir uslupta yazabilirdin.

bugün cuma günü kimseyi haksız itham etmek doğru bir hareket olmazdı.

neyse bilançoda gelsin ak mı kara mı belli olur ozaman.

5. Borçlarının Son 5 milyon euroluk kısmı tl olarak 30 milyonu yeni baskı makinası alımından kaynaklanmistir. .bu borcu da 5 yıla yayıldığını hatırlıyorum. .6 ayda bir ödeme yapıyordu. .

Son olarak da kanunen kap ta açıklanması gerekmeyen kesim makinası alımı var..buda büyük bir ihtimalle doviz bazında borclanilmistir. .

Bu iki makina da cok verimli ve hızlı çalışan makinalardir. .bunların ihracatta büyük katkıları olacak...zaten bu makinaları yurtdışı müşterilerinin talebi üzerine almışlardı. .

Eğer siz ihracat yaparak gelir elde ediyorsanız döviz borcunuz dan dolayı pek korkmaniza gerek yok ..çünkü dovizi döviz ile ödeyeceksiniz ..

Eğer döviz ile borçlanıp gelirinin tl ise o zaman sıkıntı yaşarsınız. .durdoda bu konuda bir sıkıntı olamaz..

Gelecek bilançolar da zaten ihracat miktarlarının ne kadar arttığını hep birlikte göreceğiz. .

6. Üçüncü çeyreklerde yeni baskı makinasının sadece 1 ay çalışmasıdır ile ihracat 18 milyon lardan 43 milyona çıktı. .bir de 3 ay çalıştığını hesap edersek herhalde mantiken çeyreklerde rahatlıkla 70-75 milyonlara varmalidir.. yılda ise 350-375 milyonlara vurmalı diyor mantigimiz. ..

Yıllık 138 milyon toplam ciro eski durdodaydı. .yeni durdo bambaşka olmalı. .işte yeni durdonun ilk önemli belirtileri bu çeyrekte ortaya çıkacak. .bu yüzden de bu gelecek bilanço çok önemlidir. .

7. arkadaşlar baddogla yaptığım telefon görüşmesinden sonra çok üzüldüm bu yazdıklarım için şahsım adına kendinden çok çok özür dilerim kendisini tanıdığıma çok memnun oldum hem çok tecrübeli hemde çok deneyimli biri tekrar kusura kalmasın yazılarımı silmeye çlıştım ama izin vermedi sistem en kısa zamanda silmeye çalışacağım allaha emanet
    ytd deli saçmasıdır

8.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    arkadaşlar baddogla yaptığım telefon görüşmesinden sonra çok üzüldüm bu yazdıklarım için şahsım adına kendinden çok çok özür dilerim kendisini tanıdığıma çok memnun oldum hem çok tecrübeli hemde çok deneyimli biri tekrar kusura kalmasın yazılarımı silmeye çlıştım ama izin vermedi sistem en kısa zamanda silmeye çalışacağım allaha emanet
    En dogrusunu yapmışsınız tebrik ederim...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

Sayfa 81/654 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •