Sayfa 9/631 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon
Arama sonucu : 5041 madde; 65 - 72 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Eğer ben ana hissedar olsam bu şartlar altında hisselerimin robotların algoların manipülatörlerin arbitrajcıların oyuncağı haline gelmesine asla müsaade etmezdim. Madem %50 yi aşan bir iskonto uyguluyorlar, o zaman halka açık olan kısmı bu kelepir fiyattan toplayıp borsa kotundan çıkardım. Bu bir haktır, kimseye de bu hakkımı yedirmem. Eğer piyasa şirketime güven duymuyorsa, ben de piyasaya yürü git, kendine başka oyuncak bul derim. Bir kaç sene sonra da uygun bir konjonktürde geri gelip topladığım fiyatın 10 katından tekrar halka arz ederdim, halk da gayet mutlu bir şekilde 10 katından bunları alırdı hiç şüphem yok.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Bir malı veya varlığı pazarlamanın / satmanın en akıllı yolu o varlığın fiyatını artırmaktan geçer. Kelepir fiyattan topladığım malı bir kaç sene sonra 10 katından tekrar halka arz etmenin mantığı da burada yatıyor. 0.5 DD den işlem gören mala tü kaka diyenler Ç, ayni malı 5 DD den halka arz edince nasıl methiyeler düzüp o mala hücum edecekler hep beraber görürüz. Hatırlayın, HALKB halka arz EDİLDİĞİNDE 4 DD ye takın bir fiyata tekabül ediyordu.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Bir malı veya varlığı pazarlamanın / satmanın en akıllı yolu o varlığın fiyatını artırmaktan geçer...
    Bu bir gerçektir. Bilmeyenler için şu kaynağı tavsiye ederim:

The Psychology of Persuasion
    by Robert B. Cialdini

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Eğer ben ana hissedar olsam bu şartlar altında hisselerimin robotların algoların manipülatörlerin arbitrajcıların oyuncağı haline gelmesine asla müsaade etmezdim. Madem %50 yi aşan bir iskonto uyguluyorlar, o zaman halka açık olan kısmı bu kelepir fiyattan toplayıp borsa kotundan çıkardım. Bu bir haktır, kimseye de bu hakkımı yedirmem. Eğer piyasa şirketime güven duymuyorsa, ben de piyasaya yürü git, kendine başka oyuncak bul derim. Bir kaç sene sonra da uygun bir konjonktürde geri gelip topladığım fiyatın 10 katından tekrar halka arz ederdim, halk da gayet mutlu bir şekilde 10 katından bunları alırdı hiç şüphem yok.
    isc ozelinde yukselisleri takiben asagi gelislerdeki en buyuk saticilari incelerseniz %90inda ilk ucte Is Bankasini ve (is bankasi kurulusu) Yatirim Finansman MD'i gorursunuz.
    Ocak ayindaki en buyuk kurumsal satis olan 5 milyoncuk lot satisi da 13'lu kaymakli fiyattan IS-MunzamSandik yapmisti

https://www.youtube.com/watch?v=eVOrfTtDS5g

5. Unutmayalım, borsa algı üzerine kuruludur. Bu algının da 2 bileşeni var: açgözlülük ve korku. Bütün sistem bunun üzerine kuruludur. Sonuç itibariyle de borsa demek psikoloji demektir. Psikolojisine hakim olamayan borsadan para kazanamaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Gercek hayata odaklanalim.

bu abinin degeri 5.8 milyar Amerikan Dolari (tek basina) Ustelik bu hesaba (NW) evleri, arabalari, ucaklari, yatlari da dahil degil.
    https://www.forbes.com/profile/ibrah...h=2b2a7b726590

bizimkinin alles inklusive degeri ne peki ?
    5.75 milyar dolar

bu arada abinin grubu yok,
    is bankasi ise C GRUBU

7.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    sapanci Hanim'in hesabiyla olur mu, tabi ki olur:
    10 bin yila belki

objection !
    is bankasi'nda bu isin olmasi imkansiz
    IS sandik, 2. buyuk hissedar Ataturk hisseleri'ni emanetcisi CHP'den geri mi alacak ?
    daha cok sey yazilir da... neyse
    Munzam sandığın sermayedeki payı %38

CHP ye emanet edilen %28

Halka açık oran %34

İlk ikisinden biri, en mantıklısı ise munzam sandık, halka açık olan kısımdan gerekli yüzdeyi toplayıp %50.1 e ulaşacak. Munzam sandık için 12 puanlık bir alım yeteri ki şu anki fiyattan 700 milyon dolar gibi ufak bir meblağ yeterlidir bu operasyon için.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Munzam sandığın sermayedeki payı %38

CHP ye emanet edilen %28

Halka açık oran %34

İlk ikisinden biri, en mantıklısı ise munzam sandık, halka açık olan kısımdan gerekli yüzdeyi toplayıp %50.1 e ulaşacak. Munzam sandık için 12 puanlık bir alım yeteri ki şu anki fiyattan 700 milyon dolar gibi ufak bir meblağ yeterlidir bu operasyon için.
    yarin bir gun tum 3rd party sandiklar külliyen SGK'ya dahil olacak denirse varlik fonuna da devrolabilir
    bu da bi ihtimal

Sayfa 9/631 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •