Sayfa 9/193 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by kutatku Yazıyı Oku
    merhaba yalin bey....

BENIUMDE FAALIYET KARLILIGINI CIDDI ARTIRAN SAVUNMA SANAYIINDE OLAN (OTAKARI BULDUGUNUZ GUNLER AKLIMA GELIYOR) KAREL ILE ILGILI DUSUNCENIZI ALMAK ISTIYORDUM...
    SELAMLAR...
    Merhaba sayın kutatku KAREL listede olmayı hakediyor bence de.

Alıntı Originally Posted by Azizmartin Yazıyı Oku

slm yalın hocam ODAŞ ELEKTRİK için yorumlarınız görüşleriniz nelerdir teşekkür ederim ��
    Selamlar Azizmartin bey, ODAS için benim bir görüşüm yok, sizin öngörüleriniz ve beklentileriniz varsa paylaşın biz de detaylandıralım.

Alıntı Originally Posted by tascene Yazıyı Oku
    Yalın bey, iyi aksamlar.
    Petkim analiziniz olabilir mi?
    Iyi bir ceyrek bilancosu geldi ve yeni rafineri beklentiside var.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar sayın tascene, PETKM için bir çok aracı kurum zaten rapor hazırlıyor, onlardan faydalanılabilir bence.

Alıntı Originally Posted by ÇERKEŞLİ Yazıyı Oku
    Klgyo 268milyar kar İstanbul sapiranin satışı Zonguldak AVM açılış Ankara Pursaklar 2000 yakın daire satışı ve bir çok proşe ve hükümete yakın kar incelenmeye değer gibi.saygilar
    Bir şirketin kar rakamı kat be kat artmış ise ama piyasa değeri bu kar rakamına göre çok artmamış ise benim nazarımda piyasa bu şirkete güvenmiyor demektir. Bu yüzden listeye dahil etmek istemedim hocam.

Alıntı Originally Posted by KANYON Yazıyı Oku
    Yalın hocam iyi geceler,
    Polho - Deva ve ULUSE

1-Cari fiyatlarını dikkate alarak Orta vadeli incilere girebilecek kriterleri taşıyorlar mı?
    2-GEREL yatırım teşviği alacak ve Rusya ile engeller kalktı ayrıca son 2017-1Ç kar yazmaya başladı.

Yapacağınız yoruma şimdiden teşekkürler.
    Selamlar KANYON hocam, ULUSE şirketi bence de detaylı incelemeyi hakediyor. Yazdığınız diğer şirketler de kötü şirketler değil ama onlar sanki biraz daha önceden keşfedilmiş ve parlatılmış inciler gibi geldiler bana

Buraya kadar yazılan şirketlerden ve benim okuyup kontrol edebildiklerimden sonra ortaya çıkan liste şu şekilde oldu: LIDFA - HLGYO - KRONT - KAREL - ULUSE

Diğer yazılan şirketleri kontrol etmeye devam ediyorum...
    Borsa, korku değil eğlenceli bir gerilimdir. https://twitter.com/azizserin75

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by Alican.34 Yazıyı Oku
    Adından da anlaşılacağı üzere,
    Gelecekte güzel noktalara çıkma potansiyeli olan şirketlerin arayışında olmalıyız.
    Lidfa;
    Kar topu misali büyümeye devam eden bir inci adayı. Birkaç sene önce elde etmiş olduğu kar rakamını bu sene ilk çeyrekte elde etti. Haziran sonunda teslim edilmesi beklenen 14 Recidensa'ın akıbeti çok olumlu sonuçları tetikleyebilir.
    Karel;
    11 yıllık borsa serüvenini olumsuz geçiren şirket,son dönemde parlamaya başladı. Savunma alanındaki işbirlikleri (aselsan,Roketsan,Havelsan)kareli inanılması imkansız noktalara getirebilir.
    Bugüne kadar hiç temettu vermemiş olması ve döviz borcu handikap gibi gozuksede,bu negatif gözüken unsurların olmasından dolayı zaten bu fiyatlarda.
    Yoksa çift haneli rakamları uzun yıllar önce gorebilirdi.
    Kront;
    Temel analiz bilgisi olanlarin yeni gozdelerinden...
    Abd'de yeni kurulmuş olan yazılım şirketinden,2020 yılında Türkiye getirisinden iki kat fazla katkı beklentisi...
    Ve bu şirkete olan güvenin brüt takası bile teğet geçmesi...
    Ulusoy elektrik;
    Bulunduğu sektörde ülkemizin lider kuruluşu. Yeni açılmış Endonezya fabrikasının ve Ankara'daki yatırımlarının,firmaya ciddi bir şekilde büyüme potansiyeli sağladığını düşünüyorum. 4 kıtaya ve 50 ülkeye ihracat yapan bir sanayi şirketi.
    Bahsettiğiniz üç şirket de listede hocam

Alıntı Originally Posted by ordu52 Yazıyı Oku
    Hocam çalışmalarınız çok güzel ve faydalı iyiki varsınız. Parsan-brisa=2018 yeni fabrika açılışı kırlarda artış. Thyao-pegsus=3.havalimanı karlılık çok artacak. Teknosa=çok düştü diplerde sabancı satarsa veya kara geçiş dönüş sinyalleri çok. Tuclk=BMW ve vestel ile yaptığı anlaşmalar karını ve güveni artıracak 30 dan 4 e geldiği gibi 3 yıla tekrar geldiği yere gider. Egeen-algyo-göltş=sağlam bedelsizlerden. Akenerj-aksen=enerjide ucuz ve karlı. Escom-arena=teknolojide primsiz ve karlı diğerleri uçtu.... Aselsn-tmsn-karel=savunma ve süper ihaleler alıyor... Asuzu-karsn=yerli oto..hocam çok oldu biliyorum. Bunlar kafamı karıştıran ve beklentili hisseler...siz hoşunuza gidenleri seçip yorumlarınız sevinirim.. Saygılarımla
    O kadar çok şirket yazmışsınız ki hepsini tek tek kontrol etmek çok zaman istiyor. thyao ve pgsus için de aracı kurumlar çok sayıda raporlar yayınlıyorlar hocam. Yani kötü şirket ve incelemeye değmez anlamında söylemiyorum. tknsa ilgimi çekmedi. tuclk henüz çok yolun başında ve hisse fiyat hareketleri de hoş değil. Yani diğer yazdıklarınızdan Karel zaten liste de asels için söylemeye gerek yok ve egeen iyi şirketler. asuzu ve karsn listeye giremediler.

Alıntı Originally Posted by ordu52 Yazıyı Oku
    Hocam birde fmzip varki primsiz diplerde karlı
    Haklısınız hakikaten primsiz bir şirket ama bu primsizliğin önemli bir sebebi şirket yönetiminin bazı niyet ve tutumlarından kaynaklanmakta. Bence yani...

Alıntı Originally Posted by cotanak2828 Yazıyı Oku
    Hocsm merhaba.Son aylarda dikkatimi çeken hisselerden biri Sanko.Duzenli olarak artan kar marjı ve temettü odemeleri ile birlikte TMSF ye devredilen Naksan gibi buyuk firmalara talip olması hissenin dikkat çeken yanları.Ayrica Sanko holdink in yeni sirket halka arz etme dusuncesi.Bu hisse hakkinda teknik ve temel dusuncelerinizi ogrenebilirmiyi.Tesekkurler.

Lenovo P70-A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar sayın cotanak2828 SANKO şirketinin kar marjı düzenli artıyor ama bu kar performansının net esas faaliyetinden kaynaklanmıyor oluşu devamlılık adına olumsuz bir durum diyeceğim fakat şirkette 2012 yılından bu yana böyle bir durum varmış zaten. İlginç yani şirket esas faaliyetten değil ama diğer faaliyetlerinden elde ettiği kar ile net kar rakamını sürekli arttırabilmiş. Aldım bunu da listeye.

Alıntı Originally Posted by yakamo843 Yazıyı Oku
    Merhaba hocam.

Acsel. bulunduğu arsasının sanayi alanına dönüşmesi ile ilgili bakanlığa başvurdu. Karı da artıyor.

Vertu. 2 yeni şirkete halka arz edecek

Bunların akıbeti ne olur. Teşekkürler

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar sayın yakamo843
    ACSEL in arsa için başvuru yapmış olması gerçekleşeceği anlamına gelmiyor sanırım. Çünkü fiyat hareketlerinde böyle bir beklenti yok yok gibi. Ayrıca kar rakamı artarken sektördeki diğer şirketlerden daha zayıf olarak artıyor. Bunlardan sebeple listeye giremedi.
    VERTU ise kısa borsa geçmişi ile mali tabloları ve fiyat performansı ile bence sınıfta kalıyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
    Liste bu şekilde oluştu.

LIDFA - HLGYO - KRONT - KAREL - ULUSE - SANKO

Belirtmek isterim ki bu şirketler henüz olmuş bitmiş şirketler değil. Şimdi bunları sırası ile detaylıca analiz edeceğiz, faaliyet raporlarında, bilançolarında, gelir tablolarında, mali dip notlarında bakalım geleceğe dair neler sunuyorlar. Büyüme potansiyelleri varmı yokmu bilmiyoruz henüz.

Bu analizleri yaparken sizler de katkıda bulunun lütfen, böylece beraber çalışmış oluruz ve birbirimizin eksiklerini gidermiş oluruz.

4. Lidfa bende merak ediyorum

C6903 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by kayra_alp Yazıyı Oku
    Merhaba Hocam,

PRKME ile ilgili birkaç bilgi paylaşacağım:

1-Şirket, Siirt Madenköy'deki bakır konsantre madenini Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye 195.000.000 USD + KDV bedelle, toplam 715.923.000 TL + KDV (TCMB Amerikan Doları kuru 3,6714 TL) satılması ile ilgili olarak karar aldı ve ödeme bugün (20/03/2017) tahsil edilecek.

Ayrıca Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Ilgın Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin yüzde 100 oranındaki hissesini 150 milyon dolar bedelle alma kararı aldı.

Bu satış ile gelen 2017-3 Karı=491,3 M Piyasa Değeri=467,4 M F/K=0,99 PD/DD=0,50

2-Konya Ilgın Termik Santrali

Konya'da kurulacak Konya Ilgın Termik Santrali; 500 MW kurulu güce sahip olacaktır.

Ciner Grubu'nun bağlı ortağı Konya Ilgın Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulup işletilecek Konya Ilgın Termik Santrali akışkan yataklı süperkritik 500 MW kurulu güce ve yıllık 2 milyar 817 milyon 750 bin kWh elektrik üretim kapasitesine sahip olacaktır.

Bölgedeki 1.994 kcal/kg ısıl değere sahip toplam 175,3 milyon ton linyit rezervinin değerlendirileceği proje tam kapasite ile hayata geçtiğinde, bugün tükettiği yıllık enerjinin ancak yüzde 8'ini Konya il sınırlarında üretebilen Konya'nın yıllık elektrik talebinin yüzde 42'si sadece Ilgın Termik Santralinde üretilebilecektir.

Konya Ilgın Termik Santrali Son Durum

01.07.2016 : Konya ılgın Termik Santrali'nde fiili gerçekleşme yüzde 9,23 seviyesine geldi.

04.02.2016 : Ciner Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Coşkun Duyak basına verdiği demeçte 2016 yılı içerisinde madencilik faaliyetlerine ve santral montajına başlamayı, santral inşaatının da 36 ay içerisinde tamamlanmasını planladıklarını açıkladı.

27.02.2013 : Yerli kömür (linyit) kullanılacak Konya Ilgın Termik Santrali için EPDK tarafından 49 yıl süreli elektrik üretim lisansı verildi.

3-Tamamen kendi düşüncem olmakla KOZA ve İPEK için teklif verilebilir diye düşünüyorum.

4-2013 Nisan zirvesi 5'lere yakın İMKB-100 ise 90 binlerde...

2017 Mayıs halen 3,14 ve BIST-100 ise 98 binlerde...

Dolar grafiğine şu anda bakamıyorum asıl o kıstas alınması gerekir diye düşünüyorum.

5-Şirket şu anda kasasında para olan faaliyetleri olmayan bir şirket durumunda olmasına rağmen Ciner gurubu bünyesinde Park Termik(Ankara Çayırhan)-Park Linyit(Ankara Çayırhan)-Silopi Elektrik vb. Ciner Enerji ve Madencilik Grubuna bağlı faaliyetleri bulunmaktadır.

Bu şirkette hikaye bitmez diye düşünüyorum.Vel hasıl hissemizi incelerken Konya-Ilgın projesi =Para basacak diye düşünüyorum arkasından KOZA-İPEK teklif verebilirler ayrıca teknik göstergeleri güçlü al veren halen 2009 kriz seviyesindeki fiyatlarla işlem görüyor diye düşünüyorum.Dolar olarak zaten diplerde şu an.

Bundan sonrası sende Yalın Hocam.Emeğin için şimdiden teşekkürler.Hayırlı Ramazanlar...
    Selamlar sayın kayra_alp bey.

PRKME ile ilgili çok güzel detaylar sunmuşsunuz ama bu grubun küçük yatırımcıya bakış açısı ile ilgili vaktiyle çok şeyler yazmıştım, hatta şirket ile yazışmalarımı da spk ya göndererek suç duyurusunda bulunmuştum. Yani bu denli sevdiğim bir şirkettir kendileri saydığınız beklentiler ile şirket büyüyebilir belki ama bu büyümeden sadece kendileri faydalanır başkasına zırnık vermek istemeyen bir yapıları var, o yüzden listeye almak istemedim hocam.

6. yalin bey gec oldumu bilmiyorum ama yatirimlarindan ve piayasadaki rakipsizliginden dolayi bide karliligida harika artiyor... ALKIM....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Yalın hocam takibe alacağınız hisseler arasına Marshall girebilir mi? Zira teknik olarak iyi işaretler var gibi ve 7 yıldır 30-40 bandına sıkışmış temel olaraktan da son iki bilançoda kalemler de umut veren gelişmeler mevcut, sizin yorumunuz? Ayrıca şirketin ana ortağı Akzo Nobel'in Amerikalı bir şirkete satılma hikayesi mevcut.
    Sonradan farkettim Bu şirketi de şu tablodan dolayı listeye eklemek istedim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    396
     Alıntı Originally Posted by muckymusty Yazıyı Oku
    sayın aziz hocam 1 e 6 yapan şirketi bulabilmek mümkün mü bilmiyorum bir sasa bulunur mu bulmak için temek ve teknik analizin dışında birşeyler lazım sanırım
    sayın muckymusty 1 e 6 yapan şirket aramıyoruz zaten bu tür durumların en azından bu kadar kısa sürede yaşanıyor olması istisnadır ve inanınki o süreci dipten tepeye hissede bekleyen yatırımcı yoktur. Tahta yapıcısının bile maliyeti 1 değildir yani Ama buna benzer yükselişleri yakalayabilmek için başka şeylere ihtiyaç duyulabileceği fikrinize katılıyorum

Sayfa 9/193 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •