Sayfa 901/1002 İlkİlk ... 4018018518918999009019029039119511001 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,201 - 7,208 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - V

enflasyon düşecekmiş.Kesin

Avrupa’da doğal gaz krizi ciddileşiyor

Doğal gaz tedariğinin giderek azalması ve havaların soğuyacağı endişesi Avrupa enerji piyasasında doğal gaz fiyatlarını zirveye taşıdı. Avrupalı devletlerin yenilenebilir enerjiye geçişi doğal gaz ihtiyacını daha kritik hale getiriyor.

https://www.borsagundem.com/haber/av...esiyor/1601717
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

10 kârlılık kriteri ve 52 hisse

Borsa İstanbul’da işlem gören 451 şirket içerisinden 52 borsa şirketi 10 kârlılık kriterine göre öne çıktı.

Borsa endeksi yatay bir bant içerisinde dalgalanırken hisse senetlerinde hareketlenmeler gözlenmekte.

Mali performansı yüksek olan şirketlerin diğerlerine göre prim yapma potansiyeli ise yüksek.

2021 ilk yarı verilerine göre yıldız pazardaki hisse senetlerini karlılık kriterlerine göre sıraladığımızda

1-Kar marjı %10 seviyesinin üzerinde olan

2-Kar marjlarında yüksek seyri olan

52 şirket bulunuyor.

Bu şirketler içerisinde ilk 20 ise şöyle:

1) Enerji sektöründen Esenboğa Elektrik

2) Holding sektöründen Inveo Yatırım Holding

3) Bilişim ve Yazılım sektöründen ARD Bilişim Teknolojileri

4) Gayrimenkul Yat. Ort. sektöründen Alarko GMYO

5) Madencilik ve Kıymetli Maden sektöründen Koza Altın

6) İlaç&Sağlık sektöründen RTA Laboratuvarları

7) Otomotiv Yan Sanayi sektöründen Ege Endüstri

8) Bilişim ve Yazılım sektöründen Fonet Bilgi Teknolojileri

9) İlaç&Sağlık sektöründen Deva Holding

10) Gayrimenkul Yat. Ort. sektöründen Özak GMYO

11) Bilişim ve Yazılım sektöründen Logo Yazılım

12) Madencilik ve Kıymetli Maden sektöründen Koza Madencilik

13) Bina Malzemeleri sektöründen QUA Granite Hayal Yapı

14) Gayrimenkul Yat. Ort. sektöründen Sinpaş GMYO

15) İletişim ve Savunma sektöründen Aselsan

16) Bina Malzemeleri sektöründen Ege Seramik

17) Diğer Kimyasal Ürünler sektöründen Alkim Kimya

18) Demir Çelik sektöründen İskenderun Demir Çelik

19) Otomotiv Yan Sanayi sektöründen Jantsa Jant Sanayi

20) Otomotiv sektöründen Otokar

Bu liste tamamen şirketlerin karlılık kriterleri baz alınarak oluşturulmuştur.

Her bir kriter kendi içerisinde sıraya dizilerek puanlandırılmıştır.

10 kriterde ilk sırada olanlar ilk 20 içerisinde yer almaktadır.

LİSTEDEKİ 52 ŞİRKETİN TAMAMI ŞÖYLE:

KÂRLI ŞİRKETLER İÇERİSİNDE ÖZVARLIK KÂRLILIĞI EN YÜKSEK OLANLAR

1) Gayrimenkul Yat. Ort. sektöründen Sinpaş GMYO özvarlık kârlılığı: %176.49

2) Otomotiv sektöründen Türk Traktör özvarlık kârlılığı: %120.17

3) Otomotiv sektöründen Otokar özvarlık kârlılığı: %108.33

4) Enerji sektöründen Esenboğa Elektrik özvarlık kârlılığı: %81.94

5) Otomotiv Yan Sanayi sektöründen Brisa özvarlık kârlılığı: %69.93

6) Bilişim ve Yazılım sektöründen Matriks Bilgi Dağıtım özvarlık kârlılığı: %66.92

7) Holding sektöründen Inveo Yatırım Holding özvarlık kârlılığı: %63.51

8) Otomotiv Yan Sanayi sektöründen Jantsa Jant Sanayi özvarlık kârlılığı: %62.07

9) Dayanıklı Tüketim sektöründen Vestel Beyaz Eşya özvarlık kârlılığı: %61.41

10) Bilişim ve Yazılım sektöründen ARD Bilişim Teknolojileri özvarlık kârlılığı: %58.62

https://www.borsagundem.com/yazarlar...yazisi/1601736
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Benmi yanlış hesap yapıyorum.

820 milyon TL yani.

YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Tofaş da ilk çanak katlama yerini gördü.

Bakalım neler olacak ilerde.YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

5. GÜNAYDIN dostlar madem buralar sakin bu yıl yaşanan kısa bir ticaret öyküsü anlatayım.

Malum enflasyon ateşi hepimizi kırıp geçiriyor, ben küçük bir çiftçi olarak 2020 yılında kullandığım toplam girdi maliyetini 2021 yılında % 120 olarak gerçekleşti, buna katkı sunanların canı sağolsun!

2020 yılında Mayer Limonu ağacında 2.50 TL'ye satılırken bu yıl girdi maliyetleri % 120 artmış olmasına rağmen Mayer Limon ağacında 1.50 TL'ye tüccar tarafından alındı.

Ağırlıklı olarak ihracat yapan tüccarlar kendi aralarında karar alıp, bu yıl limon çok fazla diye söylenti yayıp son ana kadar bekleyip üreticinin elinden limonlarını ucuza almışlar 15 cente satın aldıkları limonu ortalama 1-1.5 Euro arası ihraç ediyorlar. İç piyasadan kaçtan alıyorsunuz daha iyi bilirsiniz.

Normal çiftçi toprağı alıyor işliyor yıllarca emek ediyor bahçe haline getiriyor, ürettiği üründen tek kazanan tüccar, sonra tüccar kazandığı paralarla narenciye bahçelerinin sahibi oluyor. Ne kurnazlık hikayesi ama maalesef gerçekte bu.

Ha bu arada elektrik fiyatlarına değinmeden geçemeyeceğim, damlama sulama motorunu çalıştırarak ayda 56 saat elektrik kullanıyorum fatura 430 TL geliyor. Burada buzdolabı kullanmıyorum, çamaşır, bulaşık makinası yok, tost makinası, saç kurutma makinası elektrikli süpürge de kullanmıyorum..

Neyse tarım politikamız harika her şey böyle devam etsin. katkı sunanlara bravo.!
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

bu sabah yağmur var ankara da . YİNE..YENİDEN..

GÜNAYDIN
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    GÜNAYDIN dostlar madem buralar sakin bu yıl yaşanan kısa bir ticaret öyküsü anlatayım.

Malum enflasyon ateşi hepimizi kırıp geçiriyor, ben küçük bir çiftçi olarak 2020 yılında kullandığım toplam girdi maliyetini 2021 yılında % 120 olarak gerçekleşti, buna katkı sunanların canı sağolsun!

2020 yılında Mayer Limonu ağacında 2.50 TL'ye satılırken bu yıl girdi maliyetleri % 120 artmış olmasına rağmen Mayer Limon ağacında 1.50 TL'ye tüccar tarafından alındı.

Ağırlıklı olarak ihracat yapan tüccarlar kendi aralarında karar alıp, bu yıl limon çok fazla diye söylenti yayıp son ana kadar bekleyip üreticinin elinden limonlarını ucuza almışlar 15 cente satın aldıkları limonu ortalama 1-1.5 Euro arası ihraç ediyorlar. İç piyasadan kaçtan alıyorsunuz daha iyi bilirsiniz.

Normal çiftçi toprağı alıyor işliyor yıllarca emek ediyor bahçe haline getiriyor, ürettiği üründen tek kazanan tüccar, sonra tüccar kazandığı paralarla narenciye bahçelerinin sahibi oluyor. Ne kurnazlık hikayesi ama maalesef gerçekte bu.

Ha bu arada elektrik fiyatlarına değinmeden geçemeyeceğim, damlama sulama motorunu çalıştırarak ayda 56 saat elektrik kullanıyorum fatura 430 TL geliyor. Burada buzdolabı kullanmıyorum, çamaşır, bulaşık makinası yok, tost makinası, saç kurutma makinası elektrikli süpürge de kullanmıyorum..

Neyse tarım politikamız harika her şey böyle devam etsin. katkı sunanlara bravo.!
    Yazzık gerçekten.

Bir ÜLKE böyle batırılır yok edilir çok ihtiyaç duyduğumuz ,baş taçı yapacağımız çifçiler.

İktidar yok ediyor bu kişileri.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

İLKÖĞRETİM ÇAĞINDA 15 MİLYON

ÜNİVERSİTE ÇAĞINDA 8 MİLYON

İŞŞİZLER, EMEKLİLER,OKUL ÖNCESİ VE YAŞLILAR...?

bu kadar nüfus hiç bir şey üretmiyor, sadece tüketiyor..85 milyon nüfüsu olan ülkede ( kaçaklar / göçmenler dahil )hala nüfus artışını desteklemek neyin aklıdır ?
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Sayfa 901/1002 İlkİlk ... 4018018518918999009019029039119511001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •