Onemli Gunler Banner
Sayfa 903/1000 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Ula siz ondan da görev zararı istiyosunuz Hain misiniz nesiizzz
    yalan yok ev bakıyorum o yüzden görev zararı istiyorum bende
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yalan yok ev bakıyorum o yüzden görev zararı istiyorum bende
    0.98 bütün krediye uygun evlere verirlerse ben de düşünürüm ev almayı...

Aylık Akdi Faiz Oranı : 2,25 %
    Asgari Ödeme Tutarı : 0,00 TL
    Yıllık Akdi Faiz Oranı : 27,00 %
    Aylık Gecikme Faiz Oranı : 2,75 %
    Yıllık Gecikme Faiz Oranı : 33,00 %
    0.98 nerede bunlar nerede
    esktreme gelen faiz oranlarına bakıyorumda bunlar üzerinden bankalara borçlanmak büyük salaklık
    %27 diyor yıllıkta
    0.98 den alsak %12 diyo
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu durumun yarattığı en büyük tehlike devalüasyon yaparak müdahale edilemeyecek oluşu. Zira deval olduğunda DTH'ların sistem içindeki payı ya değişmeyecek ya da ilk başlarda merkez bankasının piyasaya para boca etme süreci tamamlanana kadar daha da yüksek kalacak.

Burada kesin olan şu ki bu tür bir dağılım kesinlikle merkez bankasının para politikasındaki etkinliğini ve müdahale gücünü zayıflatıyor. Hatta tamamen ortadan kaldırabileceği oranlarda çok uzakta değil.

İşte bu eşik geçilirse geriye sadece tek bir müdahale seçeneği kalıyor. Ama bu seçeneği Türkiye bugüne kadar hiç uygulamadı. Zira her seferinde belirli bir süre yüksek faiz vererek döviz yatırımcısını ikna etmeyi başardı. (örneğin 2001-2003 gibi)

Asıl sorun yüksek faiz önerisine rağmen önümüzdeki dönemlerde geçmişin aksine döviz ve altın yatırımcılarının büyük bir kısmının ikna olmaması durumunda gerçekleşebilir. Zira Türkiye böyle bir durum ile şimdiye kadar hiç karşılaşmadı.
    Bu seçeneği daha açık yazma olasılığınız var mıdır sayın rxpu. ?

5.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Bu tür bir hamle ancak ve ancak döviz ve altın yatırımcısı yüksek faiz ile ikna edilemediği bir süreç oluşursa gündeme gelebilir. Örneğin döviz ve altın tasarrufları para arzının genel normal çan eğrisi dağılımı olan %66'sını geçer. Şu anda böyle bir durum yok. Ama ileride böyle bir durum oluşursa o zaman genel mantık dahilinde bu tür tartışmalar yapılabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. 5,2den 4,8'e 6 ay boyunca düşüş olucak..O da tüm algıyı deiştircek..Bundan başka çözümü yok bu işin..Ekonomide saglam daralıcak.

7. Şu önümüzdeki 2 ay daralabildiği kadar daralsa bari...31 marta kadar...De bi etkisi olsa bari...

8.  Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu tür bir hamle ancak ve ancak döviz ve altın yatırımcısı yüksek faiz ile ikna edilemediği bir süreç oluşursa gündeme gelebilir. Örneğin döviz ve altın tasarrufları para arzının genel normal çan eğrisi dağılımı olan %66'sını geçer. Şu anda böyle bir durum yok. Ama ileride böyle bir durum oluşursa o zaman genel mantık dahilinde bu tür tartışmalar yapılabilir.
    Sn. xrpu, sanırım soruya açık bir cevap alamadık.

Benim aklıma kambiyo kısıtlamalarından başka bir şey gelmiyor gerçi, buna DTH'ların devletin uygun gördüğü oran ve kurlardan TL'ye dönülmesi de dahil. Böyle bir durumda Türkiye havlu atmış sayılacaktır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 903/1000 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •