Sayfa 92/1032 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 729 - 736 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
    parite şelale yaşıyor.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by TOPİTOP Yazıyı Oku
    İYİ düşüncelerinizin gerçeğe dönüşmesi ile Halkb kurtulmaz............TÜRKİYE miz ilk kez ABD denilen terör devletinden kurtulma fırsatını yakalamıştır ve yeniden feto ve ABD oyuncağı olmayacaktır...TÜRKİYE ye uzaktan baktığınız için net göremiyorsunuz galiba, inşallah hep beraber yaşayarak öğreniriz...
    Hep ayni klişe laflar. FETÖ belasını TR'nin başına kim sardı acaba? FETÖ'ye "Ne istediniz de vermedik?" diyen Kılıçdaroğlu muydu? Ben siyasetten pek anlamam ama FETÖ'yü bu ülkenin başına bela edenler maalesef 1 numaralı FETÖ savaşçısı ilan ettiler kendilerini. Peki, Türkiye halkı bunları yedi mi? Galiba yediler. Hep demişimdir, kitleler balık hafızalıdır ve onların kaderi & varoluş nedenleri manipüle edilmektir. Yazık, sizin ülkeniz ve milletiniz bu tür katakullileri hiç hak etmiyor. Keşke halkınız biraz uyanık davransa ve başına gelenleri tarafsız bir gözle analiz edebilseydi.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Maliyet düşürmek için mükemmel fırsat işte, ne dersin Hocam? Prensip olarak bana uymuyor ama KY'ların büyük çoğunluğu bunu fırsat olarak görüyor.
    Düşürdüm. En son 8.18'den aldım. Borsaya ayırdığım tüm parayı kullanmış oldum böylece. Benim sınırım bu kadar, daha fazla düşerse yapacak bir şeyim yok, ben de sizin gibi izlemeye geçiyorum.
    Fırsat verirse alsat işlerine devam elbette..

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Hep demişimdir, kitleler balık hafızalıdır ve onların kaderi & varoluş nedenleri manipüle edilmektir. Yazık, sizin ülkeniz ve milletiniz bu tür katakullileri hiç hak etmiyor. Keşke halkınız biraz uyanık davransa ve başına gelenleri tarafsız bir gözle analiz edebilseydi.
    Ben çok istememe rağmen siyasi yazı yazamıyorum işim nedeniyle, daha geçen hafta bir iş arkadaşım sosyal medyada paylaşımı nedeniyle soruşturma geçirdi ben de ifade verdim. Dolayısıyla sadece yazılanları izlemekle yetiniyorum.

Sn. Trendhound yazınıza karşılık şu sevdiğim sözü iliştireyim buraya, sizin gibi bir ingilizin sözü:
    "Education makes a people easy to lead, but difficult to drive; easy to govern but impossible to enslave"

5.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Mesele Halkbank değil sadece mesele memleket kardeşim............Hırs, ihtiras, haris gibi................Bütün Ortadoğu’nun adeti budur oğlum, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.........Maalesef mevcut iktidarımız hırsına yenilmiş kendi kanının tadından sarhoş olmuş durumdadır. Söylemler akıl almaz şekilde sertleşmiş ayrıştırma zirve yapmıştır. Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu,
    Ertuğrul Günay, Tuğrul Türkeş demokrasi kahramanı. 15 CHP li vekil haysiyetsiz satılık öyle mi? Ana muhalefet liderinin yumuşaklığını CHP nin tezek olduğunu hiç söylemiyorum bile...at gözlüklerinden kurtul. Bakış açını değiştir...
    Dört dörtlük bir analiz olmuş eline sağlık. Ortadoğu'da olan biteni çok basite indirgeyerek gayet net bir şekilde özetlemişsin. Ancak adamlar ne geçmişten ders alıyorlar ne de akılcı davranmaya yelteniyorlar. Demek ki Allah cc Ortadoğu'da yaşayanların kaderini böyle çizmiş, o zaman birbirlerini öldürmeye mahkumlar demektir, statükoyu değiştirmek mümkün olmadığına göre kaderlerine razı olacaklar. Allah cc nasıl adına ABD denilen zorba ülkeyi dünyanın süper gücü yaptı ise Ortadoğu halklarını da bu süper güce köle olarak yaratmış işte. Yaradan böyle hüküm vermiş elden bir şey gelmiyor. TR iç siyaseti ile ilgili yazdıkların da %100 doğru ancak halk bu gerçekleri görmekten aciz maalesef.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

6.  Alıntı Originally Posted by Proton Yazıyı Oku
    th dxy azdı yine yarın bizim borsaya verirler yine. ne dersin bu işe?
    bunun nedeni abd tüfe verisinin fed'in hedefine ulaşmış olması, 10 yıllık abd tahvillerinin yıllık getirisi hala %2.97 nin altında şu anda, beklentilere baktığımda haziranda bir faiz artışı olasılığı %40 dan az gözüküyor, DXY 92.24'de ve 2017'nin başında gördüğü 105'in oldukça atında, BİST'te son günlerde şahit olduğumuz satışlar pekala devam edebilir

7. Maalesef takım tutar gibi partili olma alışkanlığımız var.
    Gerçekten de tüken hem de lüks tüketen toplum olduk. Kazandığımızdan, hak ettiğimizden fazla lüks yaşayan toplum olduk.
    Yaşam standardımızın kazandığımıza orantılı şekilde olması lazım. Medya ve internet in bize sunduğu üstelik de siyasetçilerimizin
    bizi getirdiği nokta bu. Borçlanarak lüks içinde yaşamaya çalışıyoruz. Ülke geleceği için önemli olan 24 Haziran seçim arefesinde de
    kutuplaşma hat safhada, iktidarın ya iyi icraatlarını yada kötü yönleri ön plana çıkartıyoruz. Gerçekler siyah beyaz değil. Gri yönler de var. Mevcut hükumet altyapı yatırımları yaptı. Bu sadece inşaat sektörünü değil bir sürü yan sektörü hareketlendirdi. Aynı şeyi Amerika da büyük buhrandan sonra yapı. Hatta Trump şimdide aynı şekilde alt yapı yatırımlarını ön plana çıkartmaya çalışıyor.
    Ülke olarak üretime, teknolojik üretime önem vermeliyiz. Bu konuda yapacak çok iş var. Ayrıca devlette hukuk, adalet sistemi, devlete güven yeniden tesis edilmeli. Hatta Sn. Cumhurbaşkanı da bunları söyledi. Muhalefet de kişi düşmanlığı üzerinden siyaseti bırakıp Ülkemizin ihtiyacı olan Hukuk, Adalet, Ekonomi üzerinden söylemler yapması lazım. Hepimiz ülkenin iyiliğini istiyoruz. Gerçekçi ve objektif olmalıyız. Güçlü Türkiye ancak beraberce ve kısır siyasi çekişmeleri bırakarak olur. (Diğer tarafta da paylaşmıştım )
    Her fikirdeki yoruma açığım. Lütfen kaba ve saygısız ifadeli yorum yapmayın.
    Yazdıklarım fikir ve düşüncelerim dir. Yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmeyiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ..Trendhound yazınıza karşılık şu sevdiğim sözü iliştireyim buraya, sizin gibi bir ingilizin sözü:
    "Education makes a people easy to lead, but difficult to drive; easy to govern but impossible to enslave"
    Evet, 1834 yılında Lord Chancellor görevini yürütmüş olan (Başbakanın tavsiyesi üzerine Kraliçe tarafından atanan Bakan) Henry Brougham'ın meşhur deyimidir. Adam ne kadar da güzel ve de anlamlı laf etmiş. "Eğitimli insanları köleleştirmek imkansızdır" diyor özetle. Bunun tersi de doğrudur: "İnsanları köleleştirmek istiyorsanız onları eğitimden uzak tutun, cahil kalmalarını sağlayın."

Sayfa 92/1032 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •