Sayfa 920/1032 İlkİlk ... 4208208709109189199209219229309701020 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 7,353 - 7,360 arası.

Konu: HALK Cafe - I

BGC'nin Istanbul'da subesi var. Yerli musterileri de olabilir bence. Fonun 3-5 kademe ile ugrasacagini hic zannetmiyorum. Ama hem Halk'ta, hem THY'de kac kere 3-5 kademeye dondugunu gordum.

2. HALKB tahtasında çete olarak adlandırdığımız "hakim oyuncu grubunun" elindeki toplam finansal güç (nakit) kanımca halka açık olan kısmın %20'si kadar olmalı yani 150 milyon doları aşmayan bir meblağ. İşte ellerindeki bu nakit ile tahtayı yönlendiriyor olmalılar. (Şahsi tahminimdir TH)
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    BGC'nin Istanbul'da subesi var. Yerli musterileri de olabilir bence. Fonun 3-5 kademe ile ugrasacagini hic zannetmiyorum. Ama hem Halk'ta, hem THY'de kac kere 3-5 kademeye dondugunu gordum.
    TR merkezleri Büyükdere Caddesi, Şişli'de. Dediğin gibi, BİST'in bir üyesidir BGC.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sadece Halk'ta olduklarini zannetmyorum TREND. Buyuk hisselerde bizim yabanci sandigimiz cikislarin cogunu bunlar yapiyor. Yani kapasiteleri oldukca buyuk. Londra Cetesi. Ak, Finans, Garanti, Yapi-Kredi, Meri, Credit.

Aselsan, Petkim, Arcelik, Soda, vs.

Nasil Galip ufak tefek hisseleri goturuyorsa, bu adamlar da buyuk hisselere para sokup piyasayi yonlendiriyorlar. Bunu yaparken de TV'leri, basini kulllaniyorlar.

5. Neden bugün HALKB'taki volatilite VAKBN'takinin yarısı kadar bile olmadı? Bu soruya takıldım ben.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Sadece Halk'ta olduklarini zannetmyorum TREND. Buyuk hisselerde bizim yabanci sandigimiz cikislarin cogunu bunlar yapiyor. Yani kapasiteleri oldukca buyuk. Londra Cetesi. Ak, Finans, Garanti, Yapi-Kredi, Meri, Credit.

Aselsan, Petkim, Arcelik, Soda, vs.

Nasil Galip ufak tefek hisseleri goturuyorsa, bu adamlar da buyuk hisselere para sokup piyasayi yonlendiriyorlar. Bunu yaparken de TV'leri, basini kulllaniyorlar.
    dediklerin son derece doğru, hemfikirim

7. Küresel borsalarda bir kâr realizasyonu gündemde. Bu süreç ne kadar sürer bakacağız. Bu süreçten BİST'de etkilenecektir.

8. Kâr realizasyonu geçicidir. Yaz/sonbahar aylarında gelişmiş ülke borsalarında çok güçlü bir çıkış yaşanacak gibi duruyor ve bu çıkış BİST'e de yarayacak. Bu çıkışın ana nedenleri: Trump'ın yeniden kazanacak olması, küresel merkez bankalarının koordineli olarak piyasalara nakit enjekte etmeleri ve faizleri düşük tutmaları, piyasadaki dolar/likidite bolluğu, sermayeyi koyacak alternatif yatırım araçlarının olmaması.

Sayfa 920/1032 İlkİlk ... 4208208709109189199209219229309701020 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •