Sayfa 930/1312 İlkİlk ... 4308308809209289299309319329409801030 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,433 - 7,440 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Başlık ; EV ALMAK NE KADAR DOĞRU BİR YATIRIM.

konut almak nasıl yanlış bir yatırım olur ? Bunu herkes bildiğinden işi gücü bırakıp bazı sonradan görme / kılıçtan dönmeler kiracıyla uğraşır olmuşlar. Kira için konut aldıysanız ve kiraya verdiyseniz ; bu ülkenin mevcut kanun ve kurallarına göre hareket etmek durumundasınız. Kanun kiralar her yıl Tüfe oranında artırılır dediğine göre kiracının yan çizmesi mümkün değil. Zaten kirayı Tüfe oranında artırmazsa eksik ödemeden dolayı tahliye sebebi olur.

Efendim benim binadaki diğer daireler 10 bin kirada iken ben neden 3500 alıyorum ... Boşalan konutu istediğin fiyattan kiraya verirsin. Kiracı da kabul ederse sorun yok. Örnek , sen 2 yıl önce o tarihe göre iyi bir fiyat olan 3000 tl. ye kira vermişsin, her yıl kanuni oranda artış yapılmış. Şimdi kalkıp kiracıya '' arkadaş sen bu dairede ucuz oturuyorsun , normal oran değil ben binadaki rayiç kira kadar istiyorum '' dersen kiracı sana '' hassittir lan '' der. Haaa 5 yıl dolar o zaman kira güncellersin.

Burada esip gürleyerek aklı sıra yandaş arayanlar var. yandaş değil toptaş olsanız hikaye. El mi yaman bey mi yaman derler. Zaten bazılarının debelenmesine bakılırsa bayağı büyük bir kazık yemiş.

2. At ağızlı adamın biri , ayakkabısını yalayanlar sınıfına yükselmek için diğer bir aymaza yalamalık yapmaya çalışıyor. Akılsız adam, sen kendi derdine yan. Kendini koruyamayan tekkeyi sel alsın.

3. Kiraya verilen konut artık kiracının kullanımında olup, '' konut dokunulmazlığı '' kapsamındadır. Kafasına estiği zaman ev sahibi rahatsız edemez. Ama okumak zahmetli iş olduğundan herkes sokakta öğrendiğiyle hareket ediyor. Kiracı da ev sahibi de hak ve sorumluluklarını bilecekler. Bilmiyorlarsa avukatları zengin edeceklerdir.

Depreme dayanıklı tek kat
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Durduğu yerde değerleniyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Deprem bazı insanların içindeki güzelliği ortaya çıkardı, bazılarının ise içindeki pisliği.

Taa ilk günden beri "ev sahiplerine oh olsun" zihniyetindeki hazımsız tipler, sosyal medyada "mal da yalan mülk de yalan, bakın zalim ev sahipleri ne hale düştü" goygoyu yapıyor.
    Sanki depremde sadece ev sahipleri ve evler zarar gördü.

Sanki kiracılar ölmedi. Sanki kiracıların çocukları yetim-öksüz kalmadı. Sanki köylünün koyunu, keçisi, şehirlinin arabası, insanların işyerleri, ekmek tekneleri, kurulu düzenleri zarar görmedi. Sadece zalım ev sahipleri zarar gördü di mi?

Videodaki gibi bazı hazımsızların gözü o kadar dönmüş ki, neredeyse "iyi ki deprem oldu, Allah kiracının intikamını alıyor" falan diyecekler.

Taa ukraynadaki savaştan kaçan kadın, hatayda akrabasının evinde iki çocuğuyla enkaz altında kalmış ve ölmüşler.
    Şimdi bu kadın zalim bir ev sahibi miydi?

Üç kuruş kira ödedi diye (sanki karşılığını almıyormuş gibi) gözü kalan ve içinde pislik biriktiren böyle tiplerin Allah müstehakkını versin.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8. Haa şunu da ekleyeyim. Video çeken kişi muhtemelen depremzede değil.
    Sonradan oraya herhangi bir amaçla gidip "dur Ian şu çatlak evin videosunu çekip ev sahibime laf çakayım" diyen ipi-kuşağı denk kişiler.

Yoksa depremde enkazdan canını zor kurtaran, eşini dostunu akrabasını çoluğunu çocuğunu elleriyle enkazan çıkartıp toprağa veren, çadırda titreyerek oturup hala her an deprem olacak zanneden kişinin, kalkıp da böyle gereksiz bir işin peşine düşmesi mümkün değil.

Memleket artist dolmuş.
    Eline telefonu alan, yargı dağıtır olmuş.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 930/1312 İlkİlk ... 4308308809209289299309319329409801030 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •