Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 872/1002 İlkİlk ... 372772822862870871872873874882922972 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,969 - 6,976 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Fox haber İzmir muhabiri yıkılan binalarda yeni binaların da olduğunu söyledi.
    Son düzenleme : vivatrader; 30-10-2020 saat: 22:01.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Fox haber İzmir muhabiri yıkılan binalarda yeni binaların da olduğunu söyledi.
    Aşağıda linkini paylaştığım yer 100 km ötedeki depremden etkilenmiş yeni ve lüks, daireleri milyon liralara satılan bina.
    Kolon ve kirişler ne durumda bilemiyorum ama bu derece hasar almış olması binanın geri kalan taşıyıcı kısmındaki kaliteyle ilgili bir fikir veriyordur eminim...

https://twitter.com/sorunbebek/statu...94004331646977
    Konuşmak için henüz erken ama sizin dediğiniz gibiyse vah ki vah halimize,ancak İzmit Depreminden hatırladığım,çok sağlam binalar dahi fay hattı üzerinde ise yıkılıyordu,umarım o yüzden hasar almıştır,umarım bu alçaklar malzemeden çaldığı için bu binalar yıkılmak üzere değildir...

3. Hazır betonun bile sahtesinin yapılıp satıldığı bir ülkede yaşıyoruz (BKZ: https://www.haber3.com/ekonomi/sahte...haberi-3538953 )

Maalesef sadece eski binalara değil yeni binalara da güvenmiyorum.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Hazır betonun bile sahtesinin yapılıp satıldığı bir ülkede yaşıyoruz (BKZ: https://www.haber3.com/ekonomi/sahte...haberi-3538953 )

Avrupada arkadaş ev aldı. Pencelerin profil kalınlığının bile olduğu bir dosya vermişler. Bizde ev alınırken anahtar ve tapu dışında bir şey alan var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,675
    Hazır betonun bile sahtesinin yapılıp satıldığı bir ülkede yaşıyoruz (BKZ: https://www.haber3.com/ekonomi/sahte...haberi-3538953 )

Normal şantiyelerde olmaz böyle şeyler, son 2 m3 betonu da başka bir beton firmasından istemezler.

bir köy evi gazete haber küpürü ile bir sektörü karalamak hiçde hoş değil.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    19,675
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Avrupada arkadaş ev aldı. Pencelerin profil kalınlığının bile olduğu bir dosya vermişler. Bizde ev alınırken anahtar ve tapu dışında bir şey alan var mı ?

Dosyayı alsan ne olacak ki, işi bilmedikten sonra.

ev alırken işi bilen bir mühendis/mimar arkadaşınız var ise, yardım alınız.

yoksa profosyenel yardım alınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    19,675
    Fox haber İzmir muhabiri yıkılan binalarda yeni binaların da olduğunu söyledi.
    yeni bina derken, dış cephe kaplaması yapılan yeni bina mı, yoksa gerçekten 99 depreminden sonra projesi onaylanan bina mı. ????

bir olay olsun yeter ki, herkes konuşuyor, işi bilenler gülüyor konuşanlara..

Prof hocaları da hayret ile izledim fox haberde

katliam dedi st1 demir için, 20-25 sen önce bütün binalarda st1 demir kulanılıyordu

yıkılan bina sanki yeni deprem yönetmeliğine göre yapılmış bina..

hayretler içinde haberleri izledim..

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Dosyayı alsan ne olacak ki, işi bilmedikten sonra.

ev alırken işi bilen bir mühendis/mimar arkadaşınız var ise, yardım alınız.

yoksa profosyenel yardım alınız.
    Tabiki bir mimar veya mühendis kadar bilemiyebilirsiniz. Ama umursamak da kötü değil mi?
    Oturduğun evin planına, elektrik ve su tesisat bilgisine sahip kaç kişi var ?

O egeli ben değilim

Sayfa 872/1002 İlkİlk ... 372772822862870871872873874882922972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •