Sayfa 729/1312 İlkİlk ... 2296296797197277287297307317397798291229 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,825 - 5,832 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Ne olduysa şu 2-2.5 yılda oldu ...

Her yerde bol bol kiralık daire ilanı vardı şimdi yok oldu...
    Izmirde bir mahalle dusunun 2 sokak otesi cingene mahallesi o kadar kotu Ordu caddesi civari

Karsimiza muteahhit bina dikti bende gittim belki insaat halinde ucuza kaparim diye. Adam kaca maledecegimi bilmiyorumki nasil satayim dedi

O kadar cok zam geliyormuski adam bitirmeden maliyet hesabi yapamam arkadas 6 ay sonra gel dedi. apartmandaki bir komsu daha once denemis almayi ayni insaattan adam o zaman aklina ne estiyse 4 milyon TL demis.

koskoca mahallede baska insaat yok adamin rakibi yok. Sifir ev almak isteyen o civarda o adama gitmek zorunda.

Basindan savmak icinmi yoksa hakkaten cok insan gelip sordu buda vole vurmak icinmi boyle soyledi bilmiyorum ama sokagin karsisinda insaat ve bizim ev 1 milyon TL piyasa degeri tabi 30 yillik ev.

Cok merak ediyorum kim alacak o evleri ve kim 4 milyon TL verecek. Mahalleye zenginler tasinacak ona seviniyorum

2.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Konutta arz sorunu yok. İstedikleri fiyata konut satabileceğini bilsin, müteahhitler konuta boğar ülkeyi. Hem de isteseler 1 yıldan kısa sürede 10 katlı binayı yapar bitirirler.
    Arsa filan da problem olmaz, geçmişte olmadı, şimdi de olmaz. Satabileceklerini bilsinler 10 katlı eski binayı yıkıp yerine 50 katlı bina dikerler.

Konutta talep sorunu var. Çünkü konut fiyatları normal orta sınıfın alabileceği fiyatları çoktan geçti. Çalışan sınıfın alım gücü çok düşürüldü.

Evlenen sayısı, boşanan sayısı, nüfus diye bir konut ihtiyacı belirlenemez. İnsanların alım gücü varsa ayrı eve çıkar yoksa ailesi ile oturur, gelin kaynana beraber oturur geçmişte olduğu gibi.
    Müteahhitler istedikleri fiyattan konut satamadıkları ve satamayacaklarını bildikleri için yapmıyorlar. Verilen kredilerin şartları belli. Yarı bodrum bile alamazsınız verilen kredi miktarı ile.

Sonuçta konut üretilmiyor. Üretilmeyen ürünün talebi varsa, yeterli miktarda da yoksa arz sorunu vardır. Sorun talep değildir. Üretme kapasitesi talebi karşılamaz.

Evlenen boşanan herkes sizin dediğiniz gibi ailesi ile oturuyorsa talebi etkilemez tabi. Paralel evrende olabilir bu.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,123
    30 Ağustos Zafer bayramımız kutlu olsun.Gazi Atamız ve diğer tüm gazi ve şehitlerimizden Allah razı olsun,mekanları cennet olsun.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Türkiye'de evimizi satıp, Meksika'da ev alalım
    jiddysen call me ( genelden )
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Tkgm den nasil bakiliyor?
    hele bir arsayı al da tkgm'den nasıl bakılıyoru eksik kalsın
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

6.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Müteahhitler istedikleri fiyattan konut satamadıkları ve satamayacaklarını bildikleri için yapmıyorlar. Verilen kredilerin şartları belli. Yarı bodrum bile alamazsınız verilen kredi miktarı ile.

Sonuçta konut üretilmiyor. Üretilmeyen ürünün talebi varsa, yeterli miktarda da yoksa arz sorunu vardır. Sorun talep değildir. Üretme kapasitesi talebi karşılamaz.

Evlenen boşanan herkes sizin dediğiniz gibi ailesi ile oturuyorsa talebi etkilemez tabi. Paralel evrende olabilir bu.
    Hocam, aslında benzer şekilde düşünüyoruz ama ben arz ve talebin tanımı konusunda farklı düşünüyorum. Arada ince ama önemli bir çizgi var. Bir şeyi ''istemek'' ile ''talep'' etmek farklı şeyler. Herkes iyi konumda, güzel bir ev sahibi olmak ister ama alım gücü olmadığı zaman bunu talep etmez, müteahhit de arz etmez.
    Mesela ben pastırmayı çok seviyorum ama kilosu 675 TL olmuş, almıyorum. Bu durum ülkede pastırma arzında problem olduğunu göstermez

7.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    jiddysen call me ( genelden )
    Meksikada yabancilar arsa alamiyor

ancak 50 yil kiralayabiliyorsun

8.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    hele bir arsayı al da tkgm'den nasıl bakılıyoru eksik kalsın
    Arsa benim zaten

Sayfa 729/1312 İlkİlk ... 2296296797197277287297307317397798291229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız